LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

LA MULTI ANI ANDREI,MIHAI SI BRIANA!!!SA FITI SANATOSI SI FERICITI!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

LA MULTI ANI ! multa, sanatate , fericire si o viata cat mai linistita si mai lipsita de griji pentru sarbatoritii de astazi: gemenii activi ai grupului Andrei & Mihai de Elyanne,si domnisoarei Briana Elisabeta de Ditu.

Am vazut tortuletelei SOPHIEi- f frumoase si probabil cel putin la fel de gustoase. Cred ca ati avut o petrecere f frumoasa. Felicitari sarbatoritei. E o fetita f dulce si manierata- abia a atins tortul in timp ce Maria si-a bagat la propriu piciorul in el ca n-o lasam sa-si bage manutele si sa-l striveasca asa cum poate ea mai bine.

Mariuca nu a dormit prea bine azi noapte. Nu stiu ce-ar putea fi: burtica (ca ieri a mancat si ea mai bine dupa o semi greva de vreo 2 saptamani), o maseluta, sau efectele adverse ale Priorixului (ca am citit pe prospect ca da si agitatie)... Oricum in concluzie am dormit f prost amandoua. Ea a mai recuperat acum de la 11 la 12 eu la noapte daca am noroc.

Maria nu prea vrea sa mearga cu jucaria de impins primita de ziua ei. Sau o impinge dar sta in genunchi. Spune insa din ce in ce mai multe cuvinte- ce-i si arata cu degetelul, bebe, am-am (la catel), mama, tata dar astea sunt vechi deja, papa (asta-i tot nou) si pa.

gata va lasam ca mai am treaba si profit de gaza ca sta cuminte si analizeaza un cd, d efapt il freaca de parchet dar cum e terminat deja macar sa profit pe urma lui...

O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Vin repede la raport...

In primul rand:

La muuuuuulti ani, Briana Elisabeta!


Apoi, multumesc tare mult pt. urari

Paxela... ce bataie iti dau cand te-o prinde... ma facusi sa plang...
Ziceam ca daca pana acu am pus io, azi nu ma apuc sa caut si despre ai mei... si scap fara sa jelesc...
Acum un an mai aveam 2 pitici, mici... Si nu stiam cum o sa fie...
Nici acum nu sunt f. convinsa cum ne vom descurca...
Suntem doar la inceput

Cateva poze de ieri:
http://community.webshots.com/album/562670130QPDksu
Nu prea multe, pt. ca daca eu nu fac, nu face nimeni... abia au facut cateva la tort...
De filmat... a rezolvat-o tac'su... doar s-a facut ca filmeaza... camera nu inregistra...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

La multi ani Briana, Andrei, Mihai!

Ce baieti frumosi si mari ai, Eliana! si tortul arata super, foarte faina ideea cu inimioarele.

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Acum am sa va povestesc cum se taie motzul copiilor la noi....
De fapt cum am stabilit noi, impreuna cu nasii, avand in vedere de ce si cum se procedeaza de obicei....

Nasii:
- cumpara lucrurile cu care va fi imbracata la ziua ei : maieu, chilotei, ciorapei, rochita, pantofiori si cercei
Parintii:
- cumpara pentru nasi material sau articole vestimentare...Noi am ales sa cumparam pentru nasa o bluzita si pentru nas o camasa.
- pe o tava sau platou se pun : 2 colaci, 2l ulei, 2kg zahar, 2kg orez si cadourile pentru nasi acoperite toate cu fata de masa sau prosop, alaturi de care se aprinde lumanarea de la botez.
- pe o alta tava se pregatesc diverse obiecte pe care urmeaza sa le aleaga copilul : bani, aur, chei de masina/casa, flori, carte, creion, pix, telefon si multe altele in functie de ce doresc parintii (de ex. finul meu a avut pe tava si bikini...ca o vrut cumatra sa vada daca o sa-i placa femeile...)
- dupa ce copilul alege 3 obiecte (poate alege si mai multe, dar primele 3 sunt importante)nasa ii taie din par in semnul crucii (deci din frunte, spate si laterale si spune "in numele tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh"...nu chiar doar un smoc, cum se crede), ii taie unghiutele si peste tava cu colacii si celelalte enumerate mai sus, nasii dau copilul parintilor spunand "de la mine fin, de la D-zeu crestin" si ei spun "sarut-mana"
- se dau apoi nasilor tava cu tot ce e in ea, mai putin 1 colac, 1kg zahar, 1kg orez si 1l ulei care ramane parintilor copilului si din care trebuie sa se gateasca mancare din care sa manace toti 3.
- se stinge lumanarea de tocul usii unde doarme bebelusul si invitatii se aseaza la masa oferita de parintii copilului..... cu alte cuvinte incepe petrecerea.

Sper ca nu fi omis ceva ... si poate cuiva ii prinde bine.... desi multi au inceput sa sara peste acest ritual! Mie, una imi place...

Nu stiu cati invitati vom avea....dar cu ceritudine tortul va fi maaaaaaaareee!
Cadou? Initial am vrut o casuta pentru copii, de pus in gradina.... insa nu suntem prea hotarati in aceasta privinta, intrucat Andra pleaca intr-o excursie cu scoala in Grecia si ne-a cam dat planurile peste cap in materie de finante....



O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Mihael@ - inteleg mamele care au probleme cu bebeii la mancare, as face orice sa o vad ca infuleca si ea, ceva, cu pofta. Mi-ai dat o idee buna cu orezul brun...caci place orezul mai mult decat alte mancaruri, dar acest orez are acelasi gust cu orezul alb?

Martutza - Dintii nepoatei tale au fost sanatosi, chiar daca au iesit la 13 luni? Fetei mele mai mari i-au iesit dintii pe la 10-11 luni si au iesit gata cariati.... de asta ma inspaimanta intarzierea asta!
Programul vostru este asemanator cu al nostru... deci la 19.30 - 20.00 culcarea, iar scularea in jur de 6.30 - 7. Cat despre mese sunt cand 5, cand 4 depinde de intervalul dintre ele, dar de cele mai multe ori o sare pe aia de la 18.
- 130-150 ml lapte la sculare
- 70-100 gr fructe cu branza/biscuiti la ora 10 -10.30
somn de la 11 la 13-13.30
- 100-120 gr mancare de pranz 14.30 -15
- 70-100 gr iaurt simplu sau cu ceva/branza cu smantana/cartof cu unt
(aceasta masa o sare daca mananca bine la pranz)
- 150- 250 ml lapte la culcare (mananca mi mult lapte daca a sarit masa de la 18 si mai mananca si noapte - pe la 2-2.30 150-200 lapte)


O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

ANDREI MIHAI


BRIANA

Mie pitica si La redoute... imi ocupa tot timpul...deci pls nu va suparati pe noi.....
evident si pregatirile pt sambata....comanda tort aprovizionare...etc.....
Sper ca dupa aia sa am timp mai mult

Inca ceva Winnicu a incep sa planga daca nu o adorm IO
Ce sa-i fac??????????????

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 12


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Tzuna, Krissy, Elyanne - mi-au placut torturile voastre ... si ala special mic-mic, si ala cu fructe, si inimioarele gemenilor ( Mihai e mai inimos? )….
Am si eu o intrebare, copiii vostrii au stiut sa sufle in lumanare?

Eu am o problema cu oo-le….cate oua pe saptamana dati bebeilor, sau la cate zile ii dati ou? Caterinei ii place galbenusul si mananca cam 2 oua pe saptamana adica o zi da…3 nu.
In afara de Ghimbuadina mai da cineva ou intreg la copil?

Eu scriu...io raspund....unde umblati fetelor?

se incheie si capitolul....




O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Multi ani traiasca si mamica, taticul si surioara sa-si fericeasca, voinicii nostri dragi, MIHAI si ANDREI!

La multi ani BRIANNA!


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI ANDREI SI MIHAI!!!


LA MULTI ANI BRIANA ELISABETA!!!



Biky si io tot cam asa ii dau, doar galbenus, dar nu pot sa zic ca ii place f. mult...



Karra80 asa patesc si io cu musiu al meu, ziua il mai pacalesc, sau il mai plas sa bazaie, dar seara adorme langa mine si apoi il pun in patut, cateodata se mai trezeste noaptea, iar il iau, iar il pun, n-am ce face ca noaptea deranjeaza vecinii, ca nu mai vorbesc de noi

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput