LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:





La multi ani sarbatoritilor de azi:Sophia ,Tudor, Luca , Simon si Elias!!!




La multi ani tuturor domnisoarelor albinute si mamicilor!!
Sa aveti parte de fericire, noroc, intelegere, numai lucruri bune sa vi se intample!!!

Amma, Eliana

Celor ce serbeaza azi piticii, le dorim petrecere frumoasa, si sa manance si pt un pic de tort
Gata, va las, ca plecam la Zoo.Sper sa tina vremea cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna dimineata asa mai la amiaza! Nu am dormit pana acum ba din contra. De la 7 fac curat, pregatesc mancare etc. ca astept musafirii sa o sarbatorim pe gaza. iar sotul e iar la lucru asa ca m-am descurcat singura cu bunavointa Mariei care doarme deja de 1 ora.

Va multumim inca o data pentru urari si aprecieri. De acum daca-i asa cald si frumos mi-ar placea sa ne mai intalnim.

ELYANNE- cred ca e bine sa te vada un endocrinolog. Poate se retrage de la sine nodulul, poate e tot de la hormoni... nu stiu ce sa spun. Daca nu stii un endocrinolog bun ti-o recomand pe dna dr balmes de la Parhon. Este foarte buna si foarte sufletista. pe sotul meu l-a ajutat enorm. Din pacate e f ocupata si tb sa astepti f mult pana intri la consultatie.

S-a trezit Maria. O duc sa pape dc o vrea si apoi sa o scot 1 ora afara inainte sa vina musafirii. Plus ca daca stam in casa am muncit degeaba ca iar se apuca sa -si scoata toate jucariile.

week-end placut tuturor.

Si La multi ani! sarbatoritilor de azi. TUDOR STEFAN , LUCA ,SOPHIA ANTONIA,SIMON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

La multi ani la prima aniversare tuturor printesucilor si printisorilor care s-au nascut dupa cum urmeaza!
--------------------------------------------------------------------------------
23 februarie (13:00)
Ghibuadina, 35s, nastere prin cezariana: Alexia – 2300 gr, 48 cm, Apgar 8

--------------------------------------------------------------------------------
24 februarie (08:15)
Andreea20, 38s, nastere prin cezariana: Rianna – 3250 gr, 50 cm, Apgar 9

--------------------------------------------------------------------------------
25 februarie (09:00)
Loradin, 39s, nastere prin cezariana: Ana – 2950 gr, 50 cm, Apgar 10

--------------------------------------------------------------------------------
26 februarie (08:45)
Elyy2003, 37s, nastere prin cezariana: Robert – 3400 gr, 52 cm, Apgar 10

--------------------------------------------------------------------------------
26 februarie (11:30)
Aiia, nastere prin cezariana: Fabiana Mihaela – 3300 gr, Apgar 9

--------------------------------------------------------------------------------
27 februarie
Suzy78, 39s, nastere naturala fara peridurala: Nicolas Mihai – 3250 gr, 53 cm, Apgar 10

--------------------------------------------------------------------------------
28 februarie (08:00)
Selene, 37s, nastere naturala fara peridurala: Maria Alexandra – 2690 gr, 49 cm, Apgar 9

--------------------------------------------------------------------------------
28 februarie (16:20)
Tzuna, 38s, nastere naturala fara peridurala: Maria Teodora – 3350 gr, 52 cm, Apgar 9

--------------------------------------------------------------------------------
28 februarie
Pisikuta: Loli


--------------------------------------------------------------------------------

1 martie (08:47)
Ocrainic, nastere prin cezariana: Luca – 3940 gr, 50 cm

--------------------------------------------------------------------------------
1 martie
Gabi78, 39s, nastere prin cezariana: Tudor Stefan – 3450 gr, 51 cm, Apgar 8

--------------------------------------------------------------------------------
1 martie (23:34)
Krissy, 38s, nastere naturala cu peridurala: Sophia Antonia – 2900 gr, 53 cm, Apgar 9

--------------------------------------------------------------------------------
1 martie
Anail, 36s: Elias – 2675 gr, 47 cm si Simon – 2320 gr, 47 cm

Imi cer scuze canu am reusit sa felicit mamicile care au dat nastere unor mici minuni, la timpul cuvenit, dar mica mea minune imi ocupa aproape tot timpul de acum.

Sa fie toti puisorii sanatosi si sa creasca fericiti, cu radacinile adanc infipte si cu aripi larg deschise!

La multi ani la finalul primului an de viata si sfarsitul unei perioade grele si frumoase! La multi ani , minuni mici ce ne luminati viata in fiecare zi!!!


Am vazut poze cu frumuseti mici si mari, fetite, baietei, mamici si tatici. Sunt extraordinari!

Am un pupic cald pentru toate mamicile carora nu le-am mai vorbit in ultimul timp, dar poate trece si perioada asta de mamodependenta si revin la vremuri mai bune

Eliana sunt cu gandul al tine luni!

Diana, ma bucur pentru casuta voastra! Sa va auda Dumnezeu si sa puteti sarbatori Nasterea Sa si noul an in camin nou!

Ma pun pe citit, ca am ajuns abia la pagina 7 si revin , daca mai pot.






Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

SOPHIA


LUCA


TUDOR


SIMON


ELIAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Adina,
Priorix= Vaccin rujeolic-urlian-rubeolic, viu atenuat, produs de Gsk. Intra pe site-ul lor si gasesti si compozitia

ROR = varianta de la stat, pt aceleasi boli. Nu stiu cine il produce exact, probabil institutul Cantacuzino

Deci Priorix=ROR


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI LUCA, TUDOR STEFAN, SOPHIA-ANTONIA,ELIAS SI SIMON!!!!

PENTRU TOATE MAMICILE CU OCAZIA VENIRII PRIMAVERII


ELIANE eu am o prietena care a avut un nodul la san si caruia i s-a indicat sa se opereze ca si tine, imediat dupa ce i s-a descoperit. A mai fost sfatuita de alti medici sa mai astepte, sa mai consulte si alte pareri, timpul a trecut, a luat tratamentul prescris si acum nu mai are nimic.Eu cred ca si in cazul tau o sa fie bine


ps:am observat ca sunt 2 gemeni, Elias si Simon,de Anail, nascuti pe 1 martie, tare mult as vrea sa ii cunosc si pe ei....

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Multi ani traiasca, multi ani traiasca....La Multi Ani !!!! Cine sa traiasca?

Luca de mami Ocrainic
Tudor Stefan de mami Gabi78
Sophia Antonia de mami Kissy
Elias si Simon de mami Anail

Va uram sanatate si viata lunga. Sa fiti fericiti si norocosi, sa va bucurati impreuna cu parintii vostrii de cat mai multe clipe frumoase.

Urare de martisor
Primavara sa intre in sufletele voastre impreuna cu caldura ei, florile inmiresmate sa va resfete cu parfumul lor, sa va bucurati de fiecare raza de soare si sa fiti fericite.
Copii nostri sunt ca primii ghiocei, atat de inocenti si speciali pentru ca ei vestesc bucuria.



Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:





LA MULTI ANI SOPHIA!!!!!
LA MULTI ANI LUCA!!!
LA MULTI ANI SIMON!!!!
LA MULTI ANI TUDOR STEFAN!!!!!!



SA FITI SANATOSI,VOIOSI SI IUBITI!!!!!






SI ACUM VESTE MARE IN SAT.......AVEM PRIMA MASEA!!!!!(asta in conditiile in care avem doar 6 dintisori) De aceea ce se trezea mititica de trei ori pe noapte.)


AM ATATEA SA VA SPUN INSA ESTE ASA PLANGACIOASA INCAT TREBUIE SA FUG LA EA.VA PUP SI VA DORESC O PRIMAVARA FRUMOASA ALATURI DE CEI DRAGI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Rox, multam am inteles.
Acum am vazut ca e gresita ora nasterii Alexiei.E 11.40 si nu 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Mai fetelor, am intrat pe prospectul de la Priorix si zice ca se recomanda copiilor peste 12 ani?Cum asa?Voi ce stiti?
TZUNA, am inteles eu binne sau tu i-ai facut vaccinul asta Mariei.De ce asa devreme?Daca n-am citi bine, scuze.Distractie placuta!

Mergi la inceput