LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:


Mihaela, statea si nu prea. Nu cadea in cap , dar era tot dupa roata. Era a unui copil in parc, inca nu i-am luat si lui, am gasit-o in magazin, saptamana viitoare sunt pe ea.Asta o sa fie cadoul de la de ziua lui.Daca are hamuri ca lumea merge, dar cum l-am vazut si pe David, ii trebuie ditamai hamul.Io am gasit unele care sunt bune de la 10 luni cica si au un cerc de plastic in jurul taliei, nu stiu cum sa zic altfel.
Fetele redutiste, este una faina pe laredoute, urmeaza sa vad daca-i din aia evolutiva, o s-o caut in magazin si va spun daca vreti.
Meri de aprecieri si pt mine si pentru fii'miu.
Radcamen, seamana cu fii'tu in pozele alea.Chiar m-am uitat in pozele tale si seamana in continuare astia doi. Pupe mama curutzu lor.
Nu m-am tuns de nevoie, doamne'ti multzam.Da' aveam nevoie de o schibare si cand simt asta io intotdeauna imi bag foarfeca in par.La radioterapie nici nu stiu cada-ti cade paru'.Tre sa vorbesc cu radiologul, saptamana viitoare am intalnire cu el.
Gabi, calcati-ar naravu' m-ai facut sa plang. Super faina descrierea lui Tudor, sa va dea Dumnezeu multa multa sanatate si numai de bine sa auzim de la Tudor.
Apropos de vaccinuri, acum zic ca substanta X provoaca nu stiu ce boli,o scot, baga alta care cica-i buna.Peste 3 ani o scot si pe aia, ca nu-i buna si tot asa. Asa ca nu poti fii sigur de nimic. O sa le fac pe alea obligatorii si ..Dumnezeu cu mila.Ne rugam sa fie sanatosi puii nostri ca alta solutie nu avem
Roxygeo, super gagica ta, ce ochean are ,ptiu sa n-o deochi.
Carmen, ce dulceatza inocenta ai tu acolo.Zici ca-i ingeras, io mor de dragul copiilor cu cearcane Teodora.
Biky, erau 10 grade afara.avea geaca, un pulover si body.Alta geaca nu are decamdata, sper sa nu vina si aici 20 de grade ca nu am cu ce sa-l imbrac
Lucas ieri a prins cel mai mare iepure din viatza lui de pana acum.Am iesit cu el in parc si il lasam sa mearga singur pe acolo.A luat-o la fuga, n-am apucat sa-l prind si s-a dus cat era de lung...in nas.Am crezut ca ma dau cu capul de pereti. A facut varful nasului rosu si a plans rau.De cate ori cade tot in nas cade, de-mi vine sa mor.Zici ca-i tinut de maini.Ai vstri stiu sa cada?

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Fie ca acest Martisor sa ne aduca linistea si fericirea de care avem nevoie toti,si ca iubirea sa ne imbratiseze sufletul,va doresc un 1 MARTIE fericit si o primavara care sa va infloreasca intregul an!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

LucaTudorSophiaEliasSimon
sa cresteti mari sanatosi sa fiti fericiti si norocosi

sa aveti o primavara calda , lipsita de griji , si fiecare floare care rasare sa va lumineze sufeletulLa multi ani! mamici si domnisoare din stup

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimi...????

Va doresc un 1 Martie frumos,linistit si fericit!!!La multi ani!!!!

LA MULTI ANI LUCA, TUDOR, SOPHIA,SIMON!!!SA FITI SANATOSI SI FERICITI SI SA VA IUBITI PARINTII!!!


Mai unde e Lumi_naq????lumiiii treci la apelll.....

va pup azi ma intalnesc cu laina si spper sa ma vad si cu stefania,cred ca maine !!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

In primul rand vreau sa urez La multi ani! martisoarelor Luca, Tudor Stefan, Sophia-Antonia, Simon

Si cu intarziere micutei Loli!

Sa fie in continuare bucuriile parintilor lui, sa creasca mari, sanatosi , frumosi!

Si un martisor pentru toate mamicile si toti copilasii!

Tzuna, sunteti niste frumusele si tu si Maria! Eu cand o vad pe Maria zambind parca o vad pe Giulia, o sa pun o poza in care o sa vezi ca exact acelasi zambet au si dintisorii sunt cam la fel! Si jos palaria in fata ta cum ai sarit in ajutorul Elianei!

Ama, esti ca o liceeana cu parul asa! Si Lucas iti seamana tare si pare un poznas! Pupam nasucu sa treaca!

Diana, am vazut pozele cu Alexu - jucausu! Iti doresc sa ti se implineasca planurile care le-ai facut!

Gabi, ce-ai cu noi de ne faci sa smiorcaim de dimineata?

Noi am primit aseara inapoi taticul, plin de cadouri pentru toti trei! Giulia a primit un "bebe" (ea spune ceva in genul bi-bi) care plange, rade, spune mama si papa. E in extaz, o pupa si o trage dupa ea in toata casa. A mai primit niste hainutze si inca vreo 2 jucarii. Raul si el jucarii si o pereche de adidas. Iar eu...pe post de martisor un medalion swarosvski in forma de inimioara, finut tare.
Am mai si bombanit ca i-a luat Giuliei o hainutza neagra ca de piele cu multe fermuare si buzunarase, stil motociclist. nici nu pot sa-mi inchipui unde pot sa o duc asa!!Si nu stiu de unde vine chestia asta, ca nu e deloc genul lui sau al nostru. Bonus: mai e si pt 9-12 luni si a mai fost si scumpa. SUNT O CARCOTASAAAAAA. intotdeauna zice ca nu-mi mai aduce nimic ca nu-mi convine si tot comentez.



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Acum am vazut mesajul tau, Mady! Sa puneti poze de la intalneala sa vedem albinutza si bondareii!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuuuuulti ani!

Luca Tudor Stefan Krissy Elias & Simon






Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Sunt cel mai sucti om posibil... dupa cum bate vantul
Am fost aseara sa iau trimitere de la pediatru (este si medicul me ude familie)...
Si m-a dat peste cap... M-a rugat sa nu ma grabesc cu incizia... sa merg si la endocrinolog si la oncolog...
Ca si fata lui are si n-a lasat-o sa s-i scoata...
A vb. si cu mama sa ma convinga sa nu ma grabesc... ca totusi e o taietura...

Offfff... e f. greu... si nu ma mai pot hotara acum...
Pt. ca am f.f.f. mare incredere in amandoi doctorii (ginecologul si pediatrul)

Acu n ucred sa fie o problema daca mai aman putin incizia... mai ales ca dr. ginecolog a zis ca am astepta cand vreau...
Nu mi-a spus ca e o urgenta... cand vreau... ca trebe scos si scap de strez...
Asa ca as merge sa vad ce zic si edocrinologul si oncologul-chirurg...
Dar parca vad ca voi avea atatea pareri, cati doctori consult...
Si ce ma enerveaza si mai tare ... ca trebe sa-mi arata peste tot

Nu mai vreeeeeeeeau...
Io raman la ideea mea ca trebe scos... ca e un stres in plus...
Si mereu verificat, si se poate maligniza etc. etc. etc.

Dar acu o sa astept sa fac si restu consultatiilor...
Ma prezint cu toate la medicul de fam. si la ginecolog... si trebe sa iau o decizie...
Acu trebe sa sun dr. maine sa-i spun ca nu mai ma duc marti sa ma internez...

Offfffff.... ma obisnuisem cu ideea, iar acu sunt mai stresata decat inainte cand stiam ca merg la taiait si gata....





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Aaaaaaaaaaaaani, Sophia!!!!

La Multi Aaaaaaaaaaaaani, Tudor!!!!

La Multi Aaaaaaaaaaaaani, Luca!!!!

La Multi Aaaaaaaaaaaaani, Simon & Elias!!!!


si pt voi mamicilor: primavara frumoasa si luminoasa

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

O primavara insorita va urez mamicilor, sa fiti sanatoase si sa va bucurati de copii.LA MULTI ANI!
La multi ani, de asemenea si sarbatoritilor de azi, sa fiti sanatosi si ascultatori!!!

Fetelor, va multumesc, m-ati mai linistit cu vaccinul.Si eu cam aveam aceeasi parere.Am mai vb aseara c-o matusa, fost medic si mi-a zis la fel, sa-l fac.Normal ca riscurile bolii sunt mult mai mari decat vaccinul.Deci, FACETI-MA SA INTELEG, Priorixul este vaccinul ROR, de stat??/Dar cel din comert cum se numeste?Ambele nu contin thimesoralul?Eu am inteles de la pediatra ca au aceeasi compozitie...
Deci care ar fi mai bun de facut?
BIKY, parca tu intrebai, eu i-am dat ou cu totul dupa 1 an.Nucred c-ar fi rau sa-i dai acum, dar dc totusi ai temeri mai asteapta.
MARTUTZA, vai ce copil cuminte ai?Sa doarma atat?Eu zic ca poti sa-i faci meniu complet in 4 mese.Un fel de mancare principal cu carnita si legume, ciorbita, etc, iaurtul, fructele, in diverse combinatii.Poti combina spre ex iaurtul cu fructul, intelegi??
eu nu pot s-o fac sa manance ciorbita mai mult de cateva lingrite.dati-mi sfaturi?
Alexia mai nou doarme la pranz cu cineva.trebuie sa simta caldura si afectiune si doarme si 2,5-3 ore.Dc o pun la ea in patut, in juma de ora se trezeste.Cum sa mai procedez???Sfaturi.
Va pup

Mergi la inceput