Strumfi de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by Alinutzaa

Buna ziua intr-o zi cu soare si de la noi

Tudor al meu este bine. La 6 luni avea 7500 g si 71 cm. Acum are aproape 7 luni si a mai crescut 1 cm. La greutate nu stiu dar cred ca se apropie de 8 kg ca ma rupe de maini. Are patru dinti: trei jos si unul sus (nu ma intrebati de logica dupa care i-au iesit lui dintii ca habar n-am). Suntem nefericitii posesori a unei dermatite atopice dar pe care o tinem foarte bine in friu, Doamne ajuta sa o tinem tot asa.
Sta in fundulet dar nu pentru mult timp, se apuca de mainile mele si se ridica in picioare si se deplaseaza prin pat tarandu-se ca rama.
Suntem diversificati si mancaciosi. Putin nazurosi la piureul de legume dar....mananca si din asta, nu pot sa ma plang.

Am lipsit o gramada. Dar promit ca vin mai des de-acum.
Daca vreti sa ne vedeti, gasiti poze cu noi la semnatura.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor



Ohoho, ce mai frumusete de baiat! O spun in calitate de mama de fata interesata (mama, nu fata ). Ia uitati ce flacau voinic si aratos aici . Sa-ti traiasca si sa fie sanatos !

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

claucia super alessia dar vad k deja a venit cu handralaii acasa:D Ce mai deja e domnishoara mare :D

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

quote:
Originally posted by claucia

Pentru ca tot nu vreti sa va uitati la pozele mele, va trimit una poate va imbunez... http://good-times.webshots.com/photo/2416277650102256463BGkVTl

Va pup

Alessia

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia





Wow, cum de am ratat asa o minune de domnisoara cocheta si frumoasa ? Sa ne fie rusine ! Este de-a dreptul superba ... ia uite ce mandrete de fata aici si aici si aici si ... nu stiu unde sa ma mai uit .
Hai, ti-a trecut supararea ?

Oana, de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ily7 spune:

Clau, intr-adevar fetita e o frumusete!!!, da o si gatesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Ce fete scumpe si bune Illy, Panda, Mamii, multumim pentru aprecieri, Ale nu mai e suparata, credea ca nu vreti sa vorbiti cu ea, dar acum e linistita din nou. Se poate juca si vedea de ale ei.

Da, Panda, gata i-a trecut supararea

Mamii, handralaii astia de care spui sunt varul ei Teo (e cu 1 luna si jumatate mai mare si Raducu (strumf frumos de AndreeaC) asa ca e acoperita din toate punctele de vedere, o lasa tati cu baietii.

Va pup pe toate

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

quote:
Originally posted by Timi07

I-am admirat pe Victor de Diana, Alessia de Claucia si Ilinca de Panda, foarte frumosi toti trei.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)




Claucia

Alinutzaa cu sau fara caciula ruseasca ai un baiat tare dragalas. Sa-ti Traiasca!

Iuhuuuuu am reusit sa papam azi, sper sa nu ma bucur iar prea devreme.

Am uitat sa zic ca i-am admirat si pe adorabilii baieti ai lui Samurai-lady

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Clau si alinutza, sa va traisca dragalasheniile alea mici!! Am mai zis si ma repet : strumfii nostri sunt cei mai cei!
Alinutzaa, exact asa o poza in prosopel am si eu cu laurentiu; e super dragalash!!!
Clau, ce mare e domnishorica ta!!! Si ce superba!!! Pacat ca e mai mare decat laur

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

claucia eh na de ude era sa shtiu :DTreabuia sa mergi si tu pe burta sa zica toata lumea ca fetiat ta si.a gasit deja fat frumosu :D

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

gata raportez am vazut toate pozele , dar absolut toate cu toti bebeii fie fetite si baiatei , dar nu ma intrebati ce ati si scris pentru ca vanam pozele . Stiti ce nu inteleg , de ce revistele "de specialitate "care au nevoie de bebei pe coperta se mai chinuie sa faca castinguri cand pot veni aici la noi si in fiecare luna pe coperta pun cate o poza cu un copilas de aici . Ar putea lua lista de la pagina 1 . Pentru ca nu se pot alege care e mai care ca toti sunt copii superbi numai unul si unul si perfecti pentru copertele revistelor . Nu-i asa ca am dreptate ???

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

am trimis ceva pe emailul comun sper sa zambiti ...

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput