Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Noi am venit mai repede de afara desi era foarte placut, numai ca am uitat cat este ceasul si dr ma astepta la usa. A zis ca nu e nimic ingrijorator la caput este o vanataie care o sa-i treaca si sa mai punem comprese.
Am intrebat de apica si mi-a recomnadat ceai pt ca noi abia ce incepuram diversificarea, iar eu nu i-am dat inainte nimic, nici apa nici ceai. Am incercat cu ceai dar nu a vrut.
Voi ce ceiut dati bebeilor? Nu stiu ce sa-i dau, dr mi-a recomnadat de musetel, anason, sunatoare sau baby drink. Baby drink stiu sigur ca nu-i place.

Adi nu te stresa prea mult cu scaderea in greutate, fetele au dreptate atata timp cat este vioaie si nu observi nimic schimbat la ea lasa fata in pace. Eu sincer am renuntat sa ma mai stresez cu cantaritul. O cantaresc o data pe luna. Nu din indiferenta ci pur si simplu evit astfel de momente.

Cecilia bravo abia asteptam sa ajungem si noi la carnita.

Danielle pe Yannisa, ea fata curajoasa, mami ce face? Eu prefer sa stau cu fata la vaccin si sa o tin eu ca sa vad ce-i face asistenta. Si pe mine ma doare ca plange dar e spre binele lor. Eu am plans in spital cand i-a luat sange din piciorus, idioata aia de dr o storcea ca pe lamaie.

Mamica fericita de Ana-Adelina (24.09.2007)http://community.webshots.com/user/cristinaculea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by greyeras


Danielle pe Yannisa, ea fata curajoasa, mami ce face?


Yannisa e a mea printesa :) a Danielei e Ebonee!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by alinkav

quote:
Originally posted by danielle02

ce delicios

http://good-times.webshots.com/photo/2786365410101671646KjzqzL?vhost=good-times




Foarte haioasa, asa de mult imi plac bebei care baga picioruse in gurita, sunt tare scumpi. A mea momentan nu reuseste, dar lucram!
fata curajoasa si sa nu o doara piciorusul de la vaccin.


Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007



inca nu reuseste Olivia sa isi pape piciorusele?sa vezi tu cand o reusi toata ziua o sa si le roada,a mea se enerveaza cate o data fiindca ii dau sa manance,apoi nu si le mai poate prinde ca are burta plina asa se enerveaza si tzipa,vaiii imi face capul calendar,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

cecilia,
greyeras,si eu am stat cu ea la vaccin,am tinut-o in bratze de asta nu mai puteam suporta si m-am albit toata,cand ia luat sange din talpa nu a plans absolut deloc deloc,era chiar vesela si se zambilea dar si moasa a fost foarte atenta si finutza cu ea,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

mi-a facut azi la pranz punctia, a fost groaznic
n-a fost dureros, mi-a facut anestezie, dar si asa a fost nasol... cand a bagat asa zisul ac, ca era ceva urias comparativ cu un ac de seringa, am auzit cum a troznit cartilagiul' ala
si o sa mai fac, una, doua,...noua..pana se negativeaza
joi urmatoarea offf






mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

am uitat sa va tzuc






mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by luy

Trebuie sa marturisesc insa ca cea mai mare bucurie a fost sa citesc mesajul Nanei, sa aflu vesti bune si sa vad pozele in care zambeau fericiti. Sunteti atat de frumosi impreuna, Nana ! Va doresc din suflet sa fiti mereu cu zambetul pe buze de acum, sa fie bine Andrei si voi sa va puteti bucura de el !
Faptul ca acum nu prea mai mananca sper sa fie o faza pe care sa o depasiti cat mai repede. Eu nu ma pricep deloc la medicina, deci nu as putea sa-mi dau cu parerea de la ce ar putea fi. Doar atat pot sa fac : sa ma rog in continuare pentru sanatatea lui, sa depaseasca toate problemele si sa fie mereu un copil vesel,sanatos, care sa va umple inimile de fericire !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts




Multumim din suflet. Tu stii ca esti speciala ptr noi.
Multi pupici.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by diwana

Nana ma bucur enorm ca sunteti bine. Am admirat un Andreiut frumos si dulce, dulce, iar mami si tati radiaza iubire pt. pisoiul lor mumos. Sunteti minunati. Nu va ingrijorati cu lipsa poftei de mancare a lui Andrei, o sa se stabilizeze si o sa pape exact cat are nevoie. E sigur o faza trecatoare. Singurul lucru care conteaza e ca rade si chiuie. Cum altfel ar putea el mai bine sa va arate ca e fericit si ca se simte bine? Sa nu treaca o zi fara o mie de zambete!
Va pup pe toti 3.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)




si multumim mult!

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Nana, las ca o sa fie bine. Nu mi-ai zis daca i-au dat cortizon. ca de aia poate a avut pofta de mancare exagerata.
va pup tare de tot, tu arati minunat, cand esti langa Andrei emani bucurie! asa te vreau, are nevoie de tine vesela!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Nu i-au dat cortizon dar cica steroizii aia ii faceau pofta nebuna de mancare iar acum ar cam fi normal sa se reduca pofta pana isi revine putin.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Piciulika

Ce bine ca totusi am intrat acuma noaptea, ca am putut citi de Nana! Ce bucurie mi-au facut vestile ei! Bravo, Andrei, dragule, tzine-o tot asa!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate




Doamne ajuta si fie tot asa.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput