Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Sim, Nana, Danielle,ma bucur ca puiutii au trecut peste vaccin cu bine.
Isabeluta , Piciulika,multa rabdare mamici care trebuie sa va impartiti intre serviciu si casa ,dar in primul rand puiutii.
Adimercedes , cred ca ar trebui sa nu te mai stresezi si cred ca Lisa e bine .
Gabriela , pupam scumpica Sara .
Luy, ai grija de tine sa fii bine.
Roxana , multumim de foto, ai doi copii minunati, trece ea si starea asta agitata.
Papanash, felicitari pentru relaxare si Andrei plimbaret,asteptam foto.
Yaia, sanatate multa lui Tudor.



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Io capitulez, sunt franta fizic ( psihicu-i in forma maxima ! ).
Va pup si mai am de citit, revin mai tarziu, dupa un somnic .
Am o febra musculara....... e greu baiatul asta al meu, trebuie sa iau un carut nou- usor -ca asta-i masiv si nu pot sa-l bag in lift si nu-l pot desface singura....ehe, am multe de cumparat ca au ramas si hainutele mici, bine ca s-a incalzit si afara...A cam venit primavara !




Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Capitulez si eu. Va spun noapte buna

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by papanash

quote:
Originally posted by adimercedes

quote:
Originally posted by andreea1002

Adimercedes, s-a folosit acelasi cantar pentru toate 3 masuratorile?

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)



Andreea, da, am folosit acelasi cantar. Am cantarit-o aproximativ la aceeasi ora, si inca era la 1.5h dupa masa... In plus, eu nu ma stresez usor, doar unele din voi deja poate stiu. Nu mi-as fi facut griji daca nu ar fi luat deloc in greutate, dar sa scada!!!!...

Si azi noapte efectiv m-a exterminat. Am pus-o la culcare inainte de 7 si s-a trezit si a mancat la 12, la 3 si la 7. AM o durere cumplita de cap si imi e rau...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii



Draga mea, poate sa scada fiindca a devenit mult mai activ, nu te stresa inutil. Eu nu vreau sa-l mai cantaresc pe-al meu dar vad ca nu mai are burtica deloc dupa cum ii fixez pampersul, bulanasele i-au mai scazut, nu mai e deloc durduliu, insa nu ma ingrijorez fiindca vad ca mananca normal ( la nici o masa n-a mancat mai mult de 4,5 masuri de lapte ), e vioi, deci e ok. Fiecare zi, saptamana , luna, e o schimbare pentru ei si e normal asa. te rog eu mult nu te stresa ca din proprie experienta-ti zic ca-i transmiti si lui. si nu e cazul, copilul e perfect normal. Consulta si medicul dar nu o considera o urgenta pentru care sa nu dormi noaptea.
Apropo de dormit, si al meu mananca noaptea din 3 in 3 ore, chiar daca i-am adaugat cereale la masa de seara. Asta-i temperamentul , ma bucur ca mananca ( deci e sanatos), mama recupereaza somnul la pensie...
Pupici si inca o data, nu te stresa , please !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)



Papanash, multumesc mult pentru incurajari si detalii. Eu zic ca e sanatoasa, nu da afara, urina arata normal, tranzitul intestinal e bun. Deci... Nu ma asteptam sa scada chiar asa. Dar, poate cum zici tu, e mai activa - desi nu imi inchipuiam ca poate exista asa ceva .



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Alinkav, pupici si tie, si Oliviei. E o scumpa cum zambeste ea cu toata fatza!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Sabina

aah, nu are relevanta ca au fost de ambele dati 1.5 ore de la masa....pt ca ei mananca diferit dpdv cantitate.
si tu cam cat timp credeai ca o sa ia 200 grame pe saptamana, ma rog
ca asta se face doar 3 luni

Gabriela, .Eu am renuntat la cantarit de fapt, azi am cantarit baiatu numa din cauza lu Adi ingrijorata



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Sabinescule, deh, m-a invatat fii-mea cu 200g/saptamana. Credeam ca, in cel mai rau caz, stagneaza, nu ca pierde greutate. Mda, nu stiu ce a fost. Saptamana trecuta m-a cam tzitzilit, si zilele astea la fel. In fine, atata bai sa fie. La un moment dat, crede-ma, ca ma gandeam ca m-a ajuns stresul si oboseala si nu mai face fata organismul meu sa ii dea ei cat ii trebuie.

Si in marea panica, aseara tarziu, umblam zombie prin supermarket sa ii caut cereale fortifiate cu fier, bol si lingurite. Lasasem tocanita de pui (pofta sotului) pe foc si am fugit afara rugandu-l pe sot sa se mai uite in oala din cand in cand, sa nu scada apa de tot. Cand ajung acasa, termin papica, si injur printre dinti ca nu se ingroasa, desi am pus 3 linguri mari de faina. Sotul imi marturiseste spasit ca el a adaugat apa, ca a iesit carnea deasupra apei si s-a panicat ca scade . Dar asta e alta poveste. Ma simt de parca am 2 copii, nu unul! Ma gandesc serios daca mai il vreau pe al treilea (?!?) .



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Betty asta vara am fost un blond...si nu-mi placea deloc.Bine era un blond mai auriu...si poate eram si mai plinuta de la sarcina si nu mi-a placut.Insa de la vopsea parul e tare slabit,cu toate tratamentele bagate.De aceea,il mai vopsesc o data culoarea naturala si am sa il las sa creasca.

Vine ziua cea mare,sambata cand incepem diversificarea.
Am hotarat sa incep cu fainoase(orez,biscuiti far gluten) si apoi legumele.

Papanash super daca a inceput sa mearga.Sa te ti acuma aventura.
MA gandeam eu pe unde at6i disparut.





Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Nah, ca am sunat la pediatru. Secretara/asistenta mi-a zis ca e fully-booked (adica nu mai are programari valabile) pana la sf lui april!!! Wow! Dar i-am explicat despre ce e vorba si a zis ca nu par a fi probleme, dar daca sunt ingrijorata sa ma duc la medicul de familie si daca el crede ca sunt probleme il va suna pe pediatru sa ne vada. Mda. Medicul de familie e un tip super, lejer, are copil in clasa a 10-a, deci ma gandesc ca daca nu e ceva cu adevarat problematic, nu o sa considere ca sunt motive de ingrijorare.

Zicea Sabina mai devreme ca dupa 3 luni nu mai iau 200g/sapt. Dar oare care sunt parametrii lunari? Adicatelea, cat sa ma astept sa ia pe luna? Asa, cu aproximatie...

In consecinta, ma calmez, ca vaz ca nu am motive intemeiate de ingrijorare. Si zic asta pt ca tocmai am prestat o masa dupa nici 2h de la ultima.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Devylla, vad ca si tu bantui pe aici in nestire . Am uitat sa iti spun ce frumusete de fetita serioasa ai - faina poza alb-negru! Si m-a amuzat teribil faza cu admiratul pestilor indeaproape!!!

Fug ca se vaita copilu'

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Celia, Gabriela,

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput