Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Si pt ca dormiti majoritatea si bantui cam singurica pe aici, ma dezmat si eu, numai ca nu ma prea lasa Lisa. Ar vrea ea doar in brate si amuzata, dar mai am si de lucru .

Fug (iar) sus la ea si revin sa va zic ce i-am luat aseara in marea panica din supermarket...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Adimercedes pai ce sa fac...daca la noi e ziua cand in Romania se doarme
La voi cat e ora?
Stai linistita ca Lisa e super sanatoasa.De acum ei se misca foarte mult si sigur si asta are mare importanta.Eu daca o vad sanatoasa nu-mi fac griji.Nici n-am mai cantarit-o de multisor.Sa vad la controlul de 6 luni.


Am culcat fata,sper sa doarma ceva.
Azi am asa o zi plina,in pauza de pranz,trebuie sa ajung la banca,apoi la posta sa pun niste plicuri...poate pe la mc donald's(ca-mi venii asa o pofta),iar pe dupa-amiaza ma duc in vizite,la o prietena,ii datorez niste bani pe niste cosmetice si uite asa.Agitatie mare.


Spuneti-mi si mie intr-un PM parola pe de DC.PLS


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by devylla

Adimercedes pai ce sa fac...daca la noi e ziua cand in Romania se doarme
La voi cat e ora?
Stai linistita ca Lisa e super sanatoasa.De acum ei se misca foarte mult si sigur si asta are mare importanta.Eu daca o vad sanatoasa nu-mi fac griji.Nici n-am mai cantarit-o de multisor.Sa vad la controlul de 6 luni.


Am culcat fata,sper sa doarma ceva.
Azi am asa o zi plina,in pauza de pranz,trebuie sa ajung la banca,apoi la posta sa pun niste plicuri...poate pe la mc donald's(ca-mi venii asa o pofta),iar pe dupa-amiaza ma duc in vizite,la o prietena,ii datorez niste bani pe niste cosmetice si uite asa.Agitatie mare.


Spuneti-mi si mie intr-un PM parola pe de DC.PLS


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)




La noi e 1:12pm, adica suntem cu vreo 9 h inaintea RO. Ai ceva de alergat azi. Iei pe Erikutza cu tine? Ce parola vrei? (ca daca o vrei pe aia de facut nou capitol, eu nu o am) . Sorry...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Alinkav, acum am vazut doar ca ti-a cazut Olivia din scoica. SI langa sot. Mda, cunoastem atentia devotata pe care uneori partenerii nostri o manifesta fata de lumea din jurul lor... Pup cucuiul, sper eu, inexistent!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Am revenit. Va scriu repede ce i-am luat aseara si apoi fug in pat pana doarme Lisa. Am luat si 2 pastile de panadol, sper sa ma lase durerea asta cumplita de cap!

Deci, am luat asa:
1. www.raffertysgarden.com/baby_food.php?yum=15" target="_blank">cereale fortificate cu fier 4+. Daca nu incepem decat cand ne-am propus (6 luni sau la dublarea greutatii de la nastere, oricare e prima), vom schimba la www.raffertysgarden.com/baby_food.php?yum=12" target="_blank">cereale fortificate cu fier 6+. Desi nu stiu mare lucru despre ele, le-am luat pe astea din urmatoarele motive: ca sunt organice, ca sunt pt 4+, ca au termen de valabilitate pana in dec 09; pe cand cele de la Heinz erau doar de la 6+ si expirau in dec anul asta.

2. www.happybaby.com.au/FreshFeedingSolutions.htm" target="_blank">Click & Go Bowl mi s-a parut f practic - e primul produs de pe pagina. Are mai multe compartimente, lingurita care se coloreaza in functie decat de fierbinte e mancarea, bolul are ventuze sa se prinda de masa etc. Vom vedea...

3. www.forbaby.com.au/modules/basics/article.php?id=13" target="_blank">Lingurite de la Heinz. ca si pe cereale, inca nu le-am desfacut si le pot schimba pt www.forbaby.com.au/modules/basics/article.php?id=21" target="_blank">cele de 6+ cand/daca o fi cazul.

Asa, acum fug sa incerc sa dorm macar putin, ca simt ca plutesc...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Aaa, Sabinescule, am gasit www.forbaby.com.au/modules/feeding_baby/article.php?id=34" target="_blank">aici ca ritmul de crestere scade in jur de 6 luni la 150g/sapt. Deci aia e aprox 600g/luna, asta de dragul masuratorilor . Nu sunt obsedata de masuratori, tabele de crestere etc, vreau doar sa stiu la ce sa ma astept ca sa nu ajung sa ma mai panichez... Acum stiu si ma calmez. Tin un ochi pe greutatea lui Lisa sa vad ce va fi saptamana viitoare pe vremea asta.

Va tzuc .

P.S. No, ca s-a trezit!!! Iar nu apuc sa dorm deloc!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Am rezolvat 5 chestii in mai putin de o ora:mers banca,mers posta,mers mc donalds(bine ca e inca mica Erika),venit acasa,hranit bebelina,culcat bebelina.Ce ziceam mai devreme caz rezolvat.

Adimercedes,inseamna ca intre Japonia si Australia sunt numai 2 ore diferenta :)Japonia este inaintea Romaniei cu 7 ore(6 ore vara)
Am luat si bebelina cu mine,sigur i-a prins bine alergatul in carut(ca plimbare nu a fost)

Da da parola pt noul capitol.Nu uitati PM

Gata,fug sa mai strang una alta,sa rasnesc de-o cafea pe cand vine sor'mea si sa mai ajung si la firma.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by devylla

Am rezolvat 5 chestii in mai putin de o ora:mers banca,mers posta,mers mc donalds(bine ca e inca mica Erika),venit acasa,hranit bebelina,culcat bebelina.Ce ziceam mai devreme caz rezolvat.

Adimercedes,inseamna ca intre Japonia si Australia sunt numai 2 ore diferenta :)Japonia este inaintea Romaniei cu 7 ore(6 ore vara)
Am luat si bebelina cu mine,sigur i-a prins bine alergatul in carut(ca plimbare nu a fost)

Da da parola pt noul capitol.Nu uitati PM

Gata,fug sa mai strang una alta,sa rasnesc de-o cafea pe cand vine sor'mea si sa mai ajung si la firma.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)




Rapida si eficienta ai fost! Eu cand ies mi se duce cel putin 1/2 de zi, la ce distante fac .

Nu am parola pt capitol nou...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Teo, felicitari pt micul crestin!!! Tare bine au iesit pozele. Sa va bucurati unii de altii!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Am pregatit pentru mamicile doritoare.

Eu nu mai dorm de la 4.30 cand puiul meu a binevoit sa pape, m-am intors pe toate partile, iar acum s-a trezit si puiul, trebuia sa-i spuna lui tati serviciu usor, ii povesteste la ureche, de cred ca a trezit si vecinii....nici vb sa doarma.

Gata merg la el ca a inceput sa rada in hohote si nu pot sa pierd episodul asta.


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput