Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:



hello !




Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Am vazut poze de dulcetele si papanashi superbi!!!

Noate buna tuturor!!!



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna seara si de la noi .
Intru doar sa spun LA MULTI ANI !pentru:
dulceataMARIA IULIA de SHERHEZADA
dulceata TEODORA de IRINA C
dulceata ANDRA MARIA de ALINA CLAU
dulceata VERA HELENA de MISHUTA
dulceata ANDRA MARIA de NIKOL13

papanashul RAZVAN de BEE
papanashulLUCA de MADA 28
papanashulVLAD de MOLDOVEANCA

multi pupici pentrul cel mai frumos si cel mai curajos baietel din grupul nostru ,luptatorul ANDREI ,iti urez tot binele din lume alaturi de cei mai iubitori parinti .LA MULTI ANI !curajosule !,iar pentru mamica ta ,tot respectul si toate din lume .NANA sa fiti fericiti ,iar viata sa va fie numai zambete .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Multzumim tuturor pt complimente. Dam o bere la litru.

Pai daca babele se scandalizeaza in Bucuresti de la o lipsa de caciulitzaaa...
Azi pe o vreme placuta aveam inatalnire cu o amica cu BB de 2 ani la un loc de joaca. Am avut o musafira neanuntzata, cu cadou - deh, spontani elvetzienii astia - asa ca am intarziat la intalnire, nu am apucat sa-l schimb pe pitic; i-am pus doar hainutza cu gluga, paturita la picioare si tzusti! Acolo l-am schimbat pe banca si apoi l-am laptat bine de tot - avea o poftaaaa. Fara caciula, fara botosei. A fost fain.

Stau sa ma gandesec la asa sumare de pacate, ce faceau babele lui Sim...


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Unde-i Sara, unde-i Sara?!?
Betty, vezi ca Sara e a lui Mr. Curly! Iaaaaa... !!!
Pai ce, sa-l vad pe-al meu cu lacrimi in ochi, ca vine Mario...?

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Am intrat pe fuga sa va salut, am fost plecati din Bucuresti, relaxare maxima la maman, n-am citit din urma asa ca nu stiu noutati.
Dar vorba aceea, '' noi suntem bine, sanatosi, ceea ce va dorim si dumneavoastra si familiei dumneavoastra''.

Ce mai faceti ? dintisori, diversificari ? Noi nu ne laudam inca nici cu una nici cu alta.
In schimb, suntem intr-o continua miscare, nu mai stam locului o clipa, in afara de somn nu exista odihna.
Mama nu credea cand ii ziceam la telefon de Andreiutz ca merge de-a busilea. Zicea ca inventez eu.....L-am dus si s-au crucit, merge pe pat, pe covor, pe parchet, oriunde apuca, mai ales unde nu-i voie ....
Am un nazdravan de baiat.Rade (sau mai bine zis ranjeste-ca e cu gura pana la urechi) la oricine il baga-n seama, chiuie si canta din nou la jucarii si biberon , e baiatul mamei intr-o forma maxima. I-a terminat pe toti.
In schiiiiimmmmbbbbbb, cand i se face somn, incepe un scandal de trezeste si vecinii indepartati. Plange intr-un hal de sperie pe toata lumea, zici ca-l chinuie cineva. N-am reusit niciodata sa-l culc linistit, intotdeauna face scandal inainte de somn si trece foarte rapid de la starea de exaltare la aia de tipete, balanta lu' mama....se cunoaste ca-i in zodie cu mine...

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Am de povestit, am video si poze de aratat, insa=s cam franta. Am venit acasa pe la pranz dar dupa-amiaza am dat o fuga la birou sa semnez niste contracte, asa ca nu mai apuc in seara asta ...
Vreau sa citesc ceva din urma daca ma mai tin ochii, ca virgula curiozitatea ma macina..... vreau sa stiu ce-ati mai facut.


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Roxana, noi mergem cu martisoare vineri la gradinita.

Vazut poze cu micuta Daria, frumusica foc!

Papanash, ce bine ca ati reusit sa va odihniti.Asteptam sa vedem si poze!

Am plecat si noi la somn. Noapte buna!

Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Betty, deocamdata se joaca, a mai tras si cate o gura de apa, nu a fost foarte incantat, dar nici nu s-a strambat ca la ceai. Mai mult ii place sa roada ciocul de la cana aia si il las, sa se invete cu ea. Am primit rezultatele partiale de la analize pe mail si sunt OK, calciul si magneziul sunt in limitele normale, in mod surprinzator. Eu am luat azi 2 borcanele de caise de la Hipp din Cora, sa vedem daca ii plac lui Stefan. Pana la urma cred ca o sa fac comanda de la babypoint, am vazut multe sortimente care la noi nu sunt.

Papanash, bine ai revenit.

Luy, multa sanatate.

Gabriela, pupicei pentru Sara, e tare, tare dulce.

Piciule, sa stii ca nu ii facem curte Sarei, doar o admiram. Pupam zulufatul. Chiar stateam si ma gandeam, la noi in tara e mare problema cu sfaturile astea gratuite primite de la persoane 'binevoitoare' pe strada. De fapt, sunt mai mult decat sfaturi, incearca sa iti impuna, se iau de tine in cel mai urat mod...Asta e, poate in multi ani o sa se mai schimbe lucrurile si pe aici, dar sper ca Stefan sa fie atunci in Austria sau Germania, noi vom depune toate eforturile sa il ajutam sa plece daca va dori. Na, ca iar am ajuns la plecatul lui prin tari straine . Asaaa, mi-am adus aminte: pai oricum ai contribuit si tu la cele 9 kg ale lui Stefan, nu ai visat ca il alaptai?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Roxana, sigur nu se intampla nimic, Sa stii ca si eu am patit-o, in sensul ca nu mai pot manca sau bea in fata ei.
Nana, Sim, ce bine ca s-au comportat bine la vaccin copilasii!

UIte, avem si noi poze noi:


http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)





Vai ce dulce-i Sara,cum se intinde ea sa pape...si sa stii ca avem si noi lingurita ca a ei...hihihi,alta 'coincidenta'


Mergi la inceput