Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Daca va vine sa credeti, Andrei a facut super criza de plans, nu stiam ce sa ii mai fac. Un plans cu lacrimi, era rosu tot si tipa mai mult. L-am culcat fara baie, i-am dat Nurofen si biberon si l-am pus la somn, vad ca deja doarme.

Sunt si eu cu capsa pusa, m-am si speriat ca nu stiam ce sa ii mai fac, nici mangaierile si nici vocea nu il mai calmau, in plus Alex cand nu prea i se acorda atentie face numai prostii si eram la un pas sa o altoiesc cand am vazut ca strica tot ce ii pica in mana si nu de dragul cunoasterii. Mi-ar fi fost util sotul pe aici, dar azi nu a avut chef nici sa ne dea un telefon, messenger nu ii merge, si acum ii arde de mese cu clientii.

Ce sa zic...o cam iau razna de la hormonii astia. Ma duc la nani. Pupici si noapte buna.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Seara buna!
Inainte de noapte buna, vin si eu sa urez LA MULTI ANI si SANATATE sarbatoritilor de azi:

Maia Iulia de mami Sheherezada
Teodora de mami Irina C.
Andra Maria de mami alina.clau

Andrei Stefan de mami Nana
Andra Maria de mami nikol31
Luca Mihai de mami Mada28
Vlad Dominic de mami moldoveanca
Razvan Dimitrie de mami Bee !
Sa progreseze asa cum trebuie si sa va aduca zi de zi satisfactzii!

Nana, Sim, ma bucur ca puii-s bine dupa vaccin.
Danielle-Zoe, fii barbata!!! Ebonee are nevoie de o mamica puternica, ca stanca in furtuna! O sa mai fie faze de astea, din pacate...
Vazut domnisoara Devilley si puii frumosi ai Roxanei (ce don'soara roz eleganta pe leagan...!)
Isabeluta, si eu luni la servici...
Adimercedes, eu zic sa mai vezi cum evolueaza, si sa nu te panichezi (usor de zis!). POATE a avut intr-adevar puseu de crestere si s-a lungit/crescut proportziile si nu i-o fi ajuns sa si ia in greutate, la cat de activa e. Atata vreme cat o observi neschimbata, nu-tzi baga in cap gargauni. Daca inca o saptamana, doua, scade, mai vezi ce zice o moasa/consiliatoare/medic. Si verifica acel cantar - erorile de masuratori sunt fff frecvente (plus variabilele kk/pipi/tzitzi).

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Piciulika,

Gabriela, e o minunatie Sara. Sta in fundulet, papa bine, e eleganta foc, privire smechera, ce sa mai, ne plaaaaaaceeeeeeee.

Acum chiar ma duc sa culc fata. Noapte buna!






Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Roxana, sigur nu se intampla nimic, Sa stii ca si eu am patit-o, in sensul ca nu mai pot manca sau bea in fata ei.
Nana, Sim, ce bine ca s-au comportat bine la vaccin copilasii!

UIte, avem si noi poze noi:


http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)




ce superba e Sara,gabriela si ce papa ea,eu cred ca seamana mai mult cu tine decat cu tati,acuma sa nu se supere pe mine,dar asa mi se pare



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Legat de lingurita, cand am inceput diversificarea, nu vroia sa pape decat cu o lingurita rosieo dracovenie care mi-a dat-o la un bol si pe care tati nu a avut ce face si i-a dat-o sa se joace) si nu voia numai din cana lui si ling rosie, nu stiam cum sa fac sa-i schimb lingurita cu una mai normala pt bebe, asa ca intr-o zi i-am dat-o pe cea cu care voiam sa-i dau papa se se joace in timp ce eu ii dadeam cu cea rosie ....si cum se chinuia sa o bage in gurita a scapat-o....spalat si dat lingurita rosie in manuta si uite asa de atunci papam cu o lingurita ok.

Noi am fost in parc pana pe la 5 si ceva, a venit si tati dupa noi si ne-am oprit intr-o vizita scurta, pana la 8 la nasi.A tras o repriza de urlete cand l-a luat nasu in brate dupa care fericire mare, a turnat pe limba lui tot ce am facut in ultimele zile / saptamani....hihi, nu i-a tacut gura deloc(si cand papa tot voia sa vb), dupa ce a papat nasa s-a gandit sa-i dea suc de portocale(alta nebuna, de la cutie.....nu am fost atenta ce face, o lingurita a fost suficient) si bineinteles ca a vomat tot ce a papat atunci....si acum seara(nu pot spune sigur ca tot de acolo ni se trage, am mai patit-o si alta data).

Am patit-o si eu in parc azi cu babele.....hihi, s-a trezit baiatul si avea chef de vorba....eu vb cu el, il intreb la un moment dat: pe cine certi mami??????/ la care o baba de pe o banca: pe tine maica, nu vezi ca ii e frig......am ramas fara replica.....m-am uitat la ea, sa zic sa nu zic.....pana la urma am zis: asa o fi, daca am uitat suba acasa.... au inceput mamicile din jur sa rada....pai!!!!!!

Ma voiam sa raspund cuiva, dar am uitat.....neuron la plimbare, asa ca ma retrag langa puiul mic, care doarme de la 9.15, ca maine dimineata tb sa fac papa bun la pici.

asa ca ....noapte buna



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Gabi78 merci, ma simt mai bine, doar ca am avut n iste zile mai naspa....m-am saturat sa fac pe politistul la birou...ma simt parca eu sunt aia a naibii si nu imi palce deloc starea asta...adevarul este ca fetele uita, ca au o groaza de lucruri pe cap, iar eu ma enervez si le mai fac morala...partea naspa ca deja nu mai am chef....vreau sa am grija de bebe fara alte griji pe cap

Roxana vai ce pletos este Andrei...e frumusel foc...i-am aratat pozele si lui barbati-miu si i-au placut mult. Si felicitari pentru iepurila pletos

Myral mamica obosita

Devylla dar ai incercat blondul pana acum...mie mi s-a intamplat...ma gandeam sa ma fac blonda si toata lumea care ma cunostea, m-a sfatuit s arenunt ca nu o sa imi stea bine....adevarul este ca mi-a stat beton...faceam furori...cu toata ca nu as fi crezut vreodata ca o sa ma prinda blondul

andreea1002 sa inteleg ca ai alaptat dupa anestezie? Si eu ar trebui sa ma duc la dentist, dar am amanat din cauza alaptatului. Ce frumoasa este Andreea..are niste ochisori superbi

Cecilia mamica suparata. Felicitari pentru linguritza de carnitza

Isabeluta tu ii dai branzica? mIe mi s-a spus ca pot sa ii dau dupa 7-8 luni

Greyeras , efectiv nu am avut chef sa fac nimic....de citit nu prea am citit, doar din 2 in 4, dar de raspuns de abia acum

Danielle mamica sperioasa. Superba Ebonee...stii ca siu Mario isi baga cateodata ambele picioare in gura

Adimercedes scumpo, nu te speria...si mie mi s-a intamplat cu Mario...scazuse 200 de grame in 2-3 zile, dar cred ca nu facuse kk la prima cantarire

Andruzza stiu ce simti, ca si al meu sot a facut punctia...era chiar asa de grav...nu se mai putea face nimic?

Nana multa sanatate lui Andrei

Mandarinutza prin ce zona a parcului va plimbati? Poate vin si eu..

Sim cum a primit apa Stefan? I-am cumparat si eu canita din aia cu cioc si vreau sa incerc si eu sa il servesc cu apa. Si eu l-am scos ieri pe mario cu un body si cu un hanorac subtire si se uitatu babele la mine ca la urs....Tare frumos zambeste Stefan
Multa bafta la rezultate

Mandarinutza tare bancul

Alinkav bafta la rezultate..sa iti iasa analizele bune

Roxana eu inca am reusit sa ii rezist farmecelor lui Mario si sa nu ii cedez ....dar efectiv imi sta mancarea in gat cand se uita si saliveaza la mine

Ank ma bucur ca bebe este ok...

Gabriela77 uff ce bebelina frumoasa...e libera....sau a fost deja petita? Mario a cam pus ochii pe ea.



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, am trecut si noi prin aceste stari....urla si nu stiu ce sa-i mai fac, rosu si cu lacrimi....Sim si Teo stiu, atunci am zis ca era de la dintisori, dar in seara asta l-a luat nasu in brate, la care de obicei rade si a urlat la fel.....probabil e asa cum a zis Gina Palicari....sindromul despartirii de mama, care se manifesta prin luna a 8 de obicei, la ai nostrii bebelusi o fi mai repede.....cine stie...

Am uitat sa va spun, ne-a prins soarele pe obrajori......e asa haios, alb si obrajii rosii.

noapte buna

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Betty La voi cum merge diversificarea???

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Offf am pierdut mesajul...

Reiau:

sarbatoritilor zilei sa cresteti sanatosi si mereu voiosi!!!

Our day in photos:

Dimineata am asteptat www.flickr.com/photos/23256333@N02/2293879287/" target="_blank"> veselamasa de fructe. Apoi am primit vizita bica-i. Dupa masa de prinz am plecat la www.flickr.com/photos/23256333@N02/2294671644/in/photostream/" target="_blank">plimbare pina la caminul lui www.flickr.com/photos/23256333@N02/2294673388/in/photostream/" target="_blank">Matei. Dupa ce am preluat juniorul am venit acasa, ne-am jucat cu o www.flickr.com/photos/23256333@N02/2294677028/in/photostream/" target="_blank">okapi-jucaria noua scoasa din colectia lu'mami si ne-am pregatit de www.flickr.com/photos/23256333@N02/2294674754/in/photostream/" target="_blank">plecarea la pediatru.
Daria www.flickr.com/photos/23256333@N02/2293888999/in/photostream/" target="_blank">doarmede la 8.59 . Dupa o zi atit de incarcata a cazut la datorie.



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Cecilia la noi merge super bine...avem asa: mar, para, piesica si la pranz: morcov, dovlecel, pastarnac si radacina de patrunjel. I-as baga si caisa dar nu stiu de unde sa cumpar. Poimaine ii bag cartof si pepene galben

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput