Bucurii de sept-oct 2006 (111)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

am trimis si eu poze cu Vlad si detalii pe adresa de pe yahoo

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Noi am venit din parc. Tocmai vroiam sa va pun absente nemotivate lilina si Roxana.Dar vad ca ati fost dupa martisoare. Eu am renuntat de citiva ani sa cumpar martisorul clasic pentru ca mi se par oribile. In fiecare an tot sper sa apara ceva mai de soi.De obicei cumpar ceva practic (bluze, creme etc.) pun un snurulet si un buchet de flori si gattaaaa.

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Monique, sa nu te mai aud vorbind de tonaj ca vin si te bat. Tu mai sus de categoria musca nu te incadrezi! Eu ce sa mai zic, ca sunt disperata cu kg!!!




Bizzz Bizzz Bizzz ......... hai ca m-ai facut sa rid, cu toata ca azi dimineata m-am trezit "cu fata la cerceaf" fara un motiv anume. Era un fel de a zice "tonaj" ....Pupici lasa ca slbesti tu

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Lilina poti sa iesi si in bikini la vara ca doar ai baiat mare sa te pazeasca important este ca ai slabit o toala ceva gasesti tu sa pui pe tine.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Beatrix, ce 17 ianuarie? Tu crezi ca m-am invrednicit sa slabesc? Pai are vreun rost, cata vreme ma indop cu intaritoare ca sa fac fata oboselii? N-are niciun rost, pentru ca intaritoarele astea dau si pofta de mancare. De aici si disperarea mea! Trebuie sa iau intaritoare ca sa fac fata, dar pe de alta parte pun pe mine in prostie
Imi pare tare rau de bebe Darius! Sper din tot sufletul sa-i treaca convulsiile si sa ia in greutate mai mult!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by lilina

... xandrutza (vad ca ti-ai schimbat culoarea la nickname, parca erai verde, nu ?)

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe


Eram, m-ai prins.

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Buna fetelor!

am crezut ca mi s-a desfiintzat deja contul de cand n-am mai scris.Rusine sa-mi fie!

beatrix, cand scriai ca nu stii incotro sa mergi, m-am si gandit sa te invit la noi, si vad ca pagina trecuta ti-a suras si tzie ideea. fain, m-as bucura.

Ignatica, sa ai mare gija de bb, il pupam sa fie rabdator inca 32 de saptamani. Invatza-l pe David sa se urce singur pe topogan, daca nu e extrem de inalt, zic si io...

fetelor, in ceea ce priveste cumparaturile "pt casa", eu am urmatorul plan: am un cont separat cu o suma fixa de bani care stiu ca trebuie sa-mi ajunga toata luna pt alimente, haine, casnice. Daca sunt stricatoare la inceputul lunii, n-am decat sa "strang din fund" la sfarsit.De ex astazi sunt pe -5 euro in cont, ceea ce e ok. Asa cel putin am un control asupra sumei pe care o cheltuiesc. Cate dintre voi pot raspunde la intrebarea: Cat ai cheltuit luna asta pt casa? Sigur nu multe, tocmai asta e buba.

Intrebare: voi ce metoda aveti, ii "invatzatzi" pe copii cuvinte noi, sau pur si simplu vorbitzi cursiv si-i lasatzi pe ei sa le prinda intzelesul? Eu m-am cam plictisit de repetarea la nesfarsit al aceluiasi cuvant, si vad ca cea de-a doua metoda are la noi rezultate mult mai bune, in ambele limbi.

In rest suntem bine-merci, ai mei se leaga de tot mai multe cuvinte, Alex e f. dulce cand spune clar si suav :"Baby" - sper ca nu-si doreste unul , pupe (papusa), nana (banana), piu (asa fac pasarile), imita animalele -hobby-ul lor, se catzara pe toate scarile orizontale, verticale , oblice, folosesc deja mult mai constient olitza, ce mai, plesnesc de mandrie.

Nu mai promit poze, c-am promis de mai mult timp si nu m-am tzinut de cuvant .

Va doresc o zi perfecta!


Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Beatrix, multa sanatate lui Darius!
Lexi, imi pare rau ca ai un program incarcat. Voi sunteti singuri acolo, nu?
Gravidutelor, aveti grija de burtici, mai usor cu ridicatul si cu treburile casnice, menajati-va cat puteti.
Lilina, buni si bikinii
Monique, sunt practice martisoarele tale.
Am fost si eu sa cumpar martisoare, nu va spun cat am umblat pana am gasit ceva acceptabil.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Adina, eu folosesc ambele metode, fie ii vorbesc cursiv, fie insist asupra unui anume cuvant.

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

quote:
Originally posted by AdinaF

fetelor, in ceea ce priveste cumparaturile "pt casa", eu am urmatorul plan: am un cont separat cu o suma fixa de bani care stiu ca trebuie sa-mi ajunga toata luna pt alimente, haine, casnice. Daca sunt stricatoare la inceputul lunii, n-am decat sa "strang din fund" la sfarsit.De ex astazi sunt pe -5 euro in cont, ceea ce e ok. Asa cel putin am un control asupra sumei pe care o cheltuiesc. Cate dintre voi pot raspunde la intrebarea: Cat ai cheltuit luna asta pt casa? Sigur nu multe, tocmai asta e buba.




Adina, geniala ideea asta cu contul separat si cu limita de suma pentru cumparaturile curente. Si cata dreptate ai la faza cu cat s-a cheltuit pentru casa; adevaru-i ca si noi cheltuim enoorm de mult, toti banii ni se duc mai ales pe "ce nu trebuie". AM mai observat ca si cantitatea de gunoi adunat este direct proportionala cu suma cheltuita pe "prostii". In fiecare zi am un sac de 60 de litri burdusit cu ambalaje si resturi de la diverse pe care am stricat banii si in final ajung la ghena, nu in forma initiala neaparat dar... cam asta-i ideea.
De luna viitoare, o sa aplic si io strategia asta, mai ales ca incep serviciul si o sa am un cont mai "serios", o sa incerc sa ma descurc numai cu el cu banii pt casa si da de om face si noi ceva economii anu' asta, macar de un concediu, doua acolo...



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

quote:
Originally posted by AdinaF


Intrebare: voi ce metoda aveti, ii "invatzatzi" pe copii cuvinte noi, sau pur si simplu vorbitzi cursiv si-i lasatzi pe ei sa le prinda intzelesul? Eu m-am cam plictisit de repetarea la nesfarsit al aceluiasi cuvant, si vad ca cea de-a doua metoda are la noi rezultate mult mai bune, in ambele limbi.







Adina, io uneori mai repet cate un cuvant de care vad ca-i interesata si-l tooot zic si pe silabe si cum cred eu ca-i mai bine pana se leaga si ea sa-l repete; repeta mai ales cuvinte simple gen: parc (papi), acolo (acolo), haine (haine) etc.
Sa vedeti ce tare este fetita verisoarei mele: are 1 an si 8 luni si era la "ora de engleza" cu mamica ei. Ei bine, dintre toate cuvintele simple din prima lectie gen: red, cow, hen, ea a retinut doar cuvantul butterfly (il zice bataflai) si ala l-a repetat apoi toata ziua si il repeta si-n ziua de azi


Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput