Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Amy, ce bine ca nu este nimic!
Pussi, ce ai tu se numeste frumusete la patrat.
Avem si noi pantalonasi ca ai Elenei, aia cu inimioare, si ursulet care leaga paturica

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, noi ne-am plimbarit vreo 6 ore azi , cu pauza de o ora intre ele pt mancat si schimbat pampersul. Eu i-am dat o caciulita subtirica pt ca totusi mi-e teama ca mai adie vantul. In schimb parea cam cel mai dezbracat bebe din parc . Sunt socata cand vad pe vremea asta bebei infofoliti si acoperiti cu fularul pe jumatate de fata. Parca imi vine sa le spun ceva mamicilor, dar bineinteles ca ma abtin.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ee..jasmin, nu chiar..ca ieri am fost la pedi si nu a zis nimic de asta, doar ca fontanela e cam mare si sa ii dau 3 pic de vigantol.eu sunt mai necajita ca nu mai mananca beb biberon si eu n+am lapte suficient..si indesesc mesele..mananca si doarme ca un nou+nascut.

anka, i+am pus o caciulita subtire...si gluga, ca nu e detasabila, dar e larga si nu tine chiar asa de cald. e periculoasa vremea asta primavaratica si pt noi, daramite pt ei.

mey..drita mea de fam mi+a zis ca nu e necesar sa merg la ea lunar..
pussi, eu inainte cu cateva zile sa faca 3 luni il las singur. am aparat din acela de emisie. il pun un pic mai tare, pana bazaie un pic..pana ma culc eu, tot intru la el. dupa masa il tin un pic mai mult sus si neaparat sa ragaie..aerisit bine..cam asa fac eu.nu+i mai mananc eu oxigenul. si eu cel putin ma odihnesc mult mai bine.si sotul e si el f multmumit..
wow adinag..65 cm..uhu..baschetbalist il faci..

ei..eu am ce am cu mamicile care se si aduna ciorchine si fumezeaza lg bietii copilasi de numa.ce sa le mai ceri atunci bonelor care fac la fel..
acu scuze pt fumatoare, dar mie mi se pare o inconstienta greu de explicat...
amy, ma bucur pt piti!



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by lixa

Amy, ce bine ca e bine! Tinem pumnii sa se reduca varsaturile dupa diversificare! Doar cereale sau incepi si cu fructe / legume?
un bebe curajos care nu a plans cand i s-a luat sange

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze



Multumesc Alexandra!!
Deocamdata ii dau doar cereale.Mi-e teama de noaptea asta... dr. mi-a zis sa-i dau la fiecare bibe cereale...ma gandesc sa nu fie totusi prea mult si sa-l doara burtik.

As fi vrut sa mai amanam putin diversificarea,oricum era ultima metoda pt. ca am incercat tot ce se putea si fara rezultate(i-am dat si Humana AR si nimik).
Fetelor,credeti ca e ok dc am inceput cu cerealele?????
Eu stiam ca se incepe cu suc....oare procedez bine???
..aveti notate etapele diversificarii?????

POZE

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Andra,Victo

POZE

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

amy, eu zic ca e f. mult sa ii dai cereale la fiec biberon dc nu are pb cu greuatatea.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Victo

amy, eu zic ca e f. mult sa ii dai cereale la fiec biberon dc nu are pb cu greuatatea.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)


da,Victo asa zic si eu ca e totusi prea mult,mai ales din prima zi(offf medici astia ca nush ce sa mai cred si ce sa mai fac);bb nu varsa deloc la ultima masa si la prima de la ora 06:00(papa adormit cred ca din cauza asta)si ma bate gandul sa-i dau la mesele astea laptic fara cereale....da asa o sa fac la noapte.

POZE

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

aaaaa..si am uitat sa va spun,dr.mi-a prescris Omez, (sa le pisez si sa-i dau in ceai)si sa intrerup orice alt medicament...pana si Vigantolul a zis sa nu i-l mai dau.
Mi-e teama sa-i dau Omez.....
Voi ati mai auzit de bb asa mici care sa fi luat Omez,Omeran????

POZE

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Amy26
Fetelor,credeti ca e ok dc am inceput cu cerealele?????
Eu stiam ca se incepe cu suc....oare procedez bine???
..aveti notate etapele diversificarii?????



Si noi tot cu cereale o sa incepem, probabil. Sau cu legume. Abia apoi fructe (suc sau piure, inca nu stiu). Eu m-am gandit sa incep cu legume pasate la pranz, apoi cu fructe la masa de la 10. Si undeva cereale, probabil seara, depinde si cum va sta cu greutatea cand o sa incepem diversificarea.
La capitolul diversificare, sunt o gramada de pareri. Faci cum simti tu ca e mai bine

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

amy, cum sa nu+i mai dai vigantol..deloc??????? pai trebuie pana la 2 ani...
of eu as fi tare bulversata de dr asta al tau..scuze na, da asa mi se pare mie.

uite de aia cateodata imi pare rau ca n+am facut eu medicina...

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput