Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Am inceput sa iau vitamine pt par si unghii de o saptamana... dar degeaba .. parul cade si cade si cade.Am citit pe aici pe DC... ca imi va pica tot parul care trebuia sa pice in 9 luni ... dar vestea buna e ca nu chelim.. doar ni se pare

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


Da???? Adica nu scapam de caderea parului? Orice-as face o sa-mi cada parul? Nu mi-a cazut nici in timpul sarcinii si nici acum... eu continuu cu vitaminele din timpul sarcinii si pana acum n-am avut probleme. Nu ma speria....


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

indeplineste toate conditiile si in plus are si legume !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by nelone77

Salutare!!

In primul rind la multi ani sarbatoritelor: Ggaby si Iuli-ana si sa nu-l uitam pe bebele Lalei- Andrei!!

Chiar ca cu vremea asta nu ne induram sa stam in casa...Iesim si noi imediat afara.

Am o intrebare ptr cine alapteaza exclusiv: se incepe diversificarea la 3 luni? Doctorii din Deva asa propun. Mie nu mi se pare ok, daca am lapte suficient de ce sa il pierd?

Voi ce stiti? Ce ziceti?

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77


Nela, si eu alaptez exclusiv. Daca ai lapte si lui bebe ii merge bine nu incepe diversificarea pana la 6 luni. Nu te lua dupa ei... in tara noastra exista aceasta mentalitate cu diversificarea mai devreme, desi ultimile cercetari au demonstrat ca puiutul nu are nevoie de nimic altceva decat de lapticul mamei pana la 6 luni. E pa
cat, mai ales daca nu e cazul... parerea mea.


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Jasmin am intrebat si dr de fam a zis ca nu se face decat cel incorporat in vaccinul platit.Luni ma duc la pediatru sa vad ce spune

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna!
Am venit si noi de la doctor. Tipa a fost foarte draguta, liniuta aia deviata de la fund nu inseamna nimic. Sa nu va imaginati cine stie ce deviere e doar un pic aplecata intr-o parte. Siiii, fiindca ea intelesese la telefon ca e cu suspiciune de luxatie congenitala, s-a uitat si la pliuri si a zis ca sunt simetrice, dar ca ea nu este ortoped. Deci, ma trimite la un ortoped. Si fata asta era draguta, pliurile ar fi simetrice, desi e cam grasuna si nu se vede bine, dar abductia soldului stang nu este totala. Asa ca, daca te cauti gasesti ceva. In spirit de preventie o sa stam cu doi pampersi, si la jumatatea lunii martie trebuie sa mergem la radiografie la Grigore Alexandrescu.
Intrebare de baraj: pampersii se pun unul peste altul, nu? Ca acolo nu am intrebat, mi s-a parut logic asa, dar cand am ajuns acasa, am vorbit cu cineva pe mess, care zicea ca i se pare ca se pun altfel. Dar cum altfel?

Aha, si am gasit si eu un doctor care nu a vrut sa ia bani.
In legatura cu diversificarea, noi incepem la 6 luni, scoala veche de pediatrie recomanda la 3 luni, dar acum vad ca peste tot se recomanda 6 luni. Daca o sa-i mai ajunga lapticul meu. Daca nu, suntem flexibile, si incepem mai devreme.




Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Jasmin, i-am explicat lui Victo acum cateva pagini cum faci sa traduci pagina aia cu jocuri in franceza Se poate si in spaniola - cu http://translate.google.com

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Si mie imi cade parul de vreo saptamana. E drept ca am intrerupt si Elevitul, nu am mai luat cam de 3 saptamani. Ma streseaza chestia asta cu parul, nu de alta, dar pare sa cada tot in mainile fetei, intre degetelele ei gasesc mereu fire de par de la mine, desi stau cu el strans.
Anca, mai exista si alta varianta in afara de Infanrix, Pentaxim ii zice, si parca sa zic ca are doza de meningita separat. Nu stiu sigur ca nu am studiat problema, eu i-am facut Infanrix.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Adra mersi mult,o sa ma interesez

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Buna!
Noi ne-am trezit super tarziu azi si nu vrea deloc sa stea singurica. A treia zi deja! :) Daca stau sa ma gandesc nici mie nu-mi place sa fiu singura...
In legatura cu diversificarea eu i-am spus pediatrei ca vreau sa o incep la 6 luni si spre surprinderea mea a spus ca ar fi ideal. Desi eu o consider de scoala veche. Asta m-a bucurat mult.

Ce spuneti daca punem pe prima pagina linkurile interesante? cum este cel cu jocurile, etc. Am gasit si eu unele super, tot pe baby center si ar fi bine sa le vada toate mamicile.

Maria de vreo saptamana a inceput sa "inainteze" pe spate. Se impinge cu piciorusele si se deplaseaza, se intoarce. Totul a culminat cu rasucirea la 180 de grade in patut! Am gasit-o ieri seara, in 10 min maxim de stat singurica, cu capul in partea cealalta! Ea inca nu se poate intoarce de pe o parte pe alta si nici pe burtica nu poate inainta, decat daca-i spijin eu piciorusele. Acum mi-e frica sa o mai las singura intr-un spatiu deschis.

Sunt pe fuga. Iesim putin prin parc acum, ii pun doar body si un costumas. O sa iau si o paturica subtire la noi in caz ca-i e frig.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.


URAAAA ! pt intoarcere...! Si Lucas se intoarce cateodata, dar nu asa mult, doar de pe o parte cu fata in jos. Da, e periculos s-o mai lasi nesupravegheata pe canapea sau pe masuta de schimbat...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Mai fetelor acum am vb cu dr de fam si sunt terminata cu nervii ,abia m-am abtinut sa nu ii spun nimic...
Eu il intreb de asta antimeningita si el imi spune ca trebuia sa fac vaccinurile cu plata si ca nu m-a interesat binele copilului ca acum nu are rost sa mai fac asta antimeninjgita ca cica este cuprins in cele cu plata si oricum am ratat schema.Dupa care mi-a spus ca pot sa incep cele cu plata de la 4 luni,dar tot el imi spusese ca daca incep cu cele de la stat nu mai pot sa ma sucesc,cand i-am spus asta a zis ca nu este nicio problema sa incep de acum...
Voi ce credeti ca mie imi vine sa urlu cu dobitocul asta?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete



Ancuta, nu poti sa-l schimbi pe dr? Cere si parerea altuia.

Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput