Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Buna, sunt o mamica de martie aprilie si imi cer scuze ca intru in topicul vostru dar nu stiu pe cine sa mai intreb.

Am nevoie de o femeie pentru menaj. Va rog frumos daca puteti sa imi recomandati pe cineva, o femeie curata si serioasa, trimiteti-mi un PM.

Multumesc mult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Nela, diversificarea la 3 luni e cu scoala veche. Acum se recomanda diversificare la 4-5 luni pentru cei hraniti cu formula, si la 6 luni pentru cei alaptati exclusiv. DAR, pana la urma tu faci cum simti ca e mai bine pentru bebe. Eu, de exemplu, voi diversifica in jur de 6 luni, urmand si indiciile ca bebe e pregatit de www.babycenter.com.au/baby/startingsolids/introducing/" target="_blank">aici:
- sa stea binisor in fund
- sa faca miscari de mestecare si nu mai are relfexul sa scoata limba cand i pui ceva in dreptul buzelor
- sa fi luat bine in greutate
- sa fie curios cand mananci


Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

victo n-o incep inca.. pana la 4 luni jumate, dar ma documnetez
lixa super linkurile



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by nelone77
Am o intrebare ptr cine alapteaza exclusiv: se incepe diversificarea la 3 luni? Doctorii din Deva asa propun. Mie nu mi se pare ok, daca am lapte suficient de ce sa il pierd?



Pe Robert l-am alaptat exclusiv si am inceput diversificarea la 5 luni.Cu Amira voi proceda la fel,daca nu chiar mai tarziu.
O data ce este sanatoasa si ii ajunge lapticul de la mine,nici nu ma grabesc la diversificare,la facut papica in fiecare zi,la curatat legume... La sters mancarea scuipata pe jos... Basca faptul ca nu mai putem sta cu orele afara fiind conditionate de programul de masa....

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Lixa- asa ma gindesc si eu, de pe la 6 luni. Pe vremea parintilor nostri se incepea la 3 luni din motiv ca atunci incepeau si mamele munca...
Gata, noi iesim la aer! Va pupam!!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna!
Noi ne-am trezit super tarziu azi si nu vrea deloc sa stea singurica. A treia zi deja! :) Daca stau sa ma gandesc nici mie nu-mi place sa fiu singura...
In legatura cu diversificarea eu i-am spus pediatrei ca vreau sa o incep la 6 luni si spre surprinderea mea a spus ca ar fi ideal. Desi eu o consider de scoala veche. Asta m-a bucurat mult.

Ce spuneti daca punem pe prima pagina linkurile interesante? cum este cel cu jocurile, etc. Am gasit si eu unele super, tot pe baby center si ar fi bine sa le vada toate mamicile.

Maria de vreo saptamana a inceput sa "inainteze" pe spate. Se impinge cu piciorusele si se deplaseaza, se intoarce. Totul a culminat cu rasucirea la 180 de grade in patut! Am gasit-o ieri seara, in 10 min maxim de stat singurica, cu capul in partea cealalta! Ea inca nu se poate intoarce de pe o parte pe alta si nici pe burtica nu poate inainta, decat daca-i spijin eu piciorusele. Acum mi-e frica sa o mai las singura intr-un spatiu deschis.

Sunt pe fuga. Iesim putin prin parc acum, ii pun doar body si un costumas. O sa iau si o paturica subtire la noi in caz ca-i e frig.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Vasari
In legatura cu diversificarea eu i-am spus pediatrei ca vreau sa o incep la 6 luni si spre surprinderea mea a spus ca ar fi ideal. Desi eu o consider de scoala veche. Asta m-a bucurat mult.


Asa am patit si eu, si chiar ma pregatisem ce sa-i zic cand o sa-mi propuna diversificare de la 3 luni
quote:
Originally posted by Vasari
Ce spuneti daca punem pe prima pagina linkurile interesante? cum este cel cu jocurile, etc. Am gasit si eu unele super, tot pe baby center si ar fi bine sa le vada toate mamicile.


Foarte buna ideea! Si la odisee aveam linkuri utile pe prima pagina...

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai fetelor acum am vb cu dr de fam si sunt terminata cu nervii ,abia m-am abtinut sa nu ii spun nimic...
Eu il intreb de asta antimeningita si el imi spune ca trebuia sa fac vaccinurile cu plata si ca nu m-a interesat binele copilului ca acum nu are rost sa mai fac asta antimeninjgita ca cica este cuprins in cele cu plata si oricum am ratat schema.Dupa care mi-a spus ca pot sa incep cele cu plata de la 4 luni,dar tot el imi spusese ca daca incep cu cele de la stat nu mai pot sa ma sucesc,cand i-am spus asta a zis ca nu este nicio problema sa incep de acum...
Voi ce credeti ca mie imi vine sa urlu cu dobitocul asta?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

am intrat si eu de control.... am venit de la plimbare...si ne pregatim sa mergem la mall la intalnire cu un alt "voinic"
Link-urile pe prima pagina sunt o idee super buna.....
Anca si tu ca si mine ar trebui sa rascolesti orasul dupa un alt pediatru
Si noi suntem imbracati subtirei... avem o geaca subtire de blug peste tricou.... suntem cool... iesim la agatat.Eu i-am pus si caciulita subtire ca bate vantul prin Timi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ank nu pediatrul mi-a zis asta ci dr de fam,acum il sun pe pediatru sa vad ce spune

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput