Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

catus..cam are dreptate pediatra ta..cam asa e bb meu..

asa, vroiam sa va intreb..la noi nu exista niste plasturi care atenueaza durerea in caz de vaccin, injectii? patch se cheama.

bianca,nici eu nu ma trezesc noaptea s ail verific. dar cum ma culc cam cu o ora dupa el, mai intru la el sa vad dc doarme linistit.insa dc e infndat la nas spre ex, dorm cu el.
eu am renuntat la pompat de mult, ca tot as apompa mea de la chicco nu era eficienta si nu mi+am mai luat alta. suge cat poate.

acum mai nou, dupa cum v+am spus urla cd vede biberonu..

pussi, o sa iti fie greu prima saptamana..apoi te vei obisnui. mult succes.cu sfaturi despre cereale nu te pot ajuta pt ca eu nu fol si mi se pare prea devreme si pt fetitele tale.

amy,pe cerealele astea cu banane zice ca e ok la varsta asta? eu stiu ca banana ca atare s eintroduce tarziu, dupa 1 an..acuma nu stiu..bagata in cereale cum e.

lixa suuuuuper..chiar intrebam deunazi pe un alt topic despre cum s ane mai distram copilasii.mai ales cd e urat afara..si eu l+am bagat la favorite


ancad eu fac infanrix.
ank..baga+te pe situri frantuzesti...

eu nu vreau sa emigrez pt ca nu pot profesa in alata tara.si sa fac altceva decat sunt eu pregatita si pt care am muncit muuuuuult, nu+mi convine,chiar dc as castiga mai mult.




mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

apropo de jocurile alea..un site in franceza nu stiti? ca eu cu engleza mea...

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu ies ca s-a trezit praslea.. vb mai pe seara... dar multe detalii primiti la www.montreal.ro

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Victo acum imi pare rau ca nu am facut vaccinul cu plata

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

sa va pove o faza de aseara... Incepe Raul sa planga ...dar sa urle nu asa...era pe pat in sufragerie..il iau in brate si nani nani si draga draga...si pusi pusi...si ia suzeta scoate suzeta si el urla de nu mai avea aer ... si tot asa o tinem vreun sfert de ora... baiatul mancat satul schimbat.. Si ce ma gandesc eu ca daca tot urla il pun in patut... cand il pun jos...in patut ..tace instant si imi trage un zambet si in 10 min adoarme ... oare asa se cere el in patut seara... mi-a mai facut asa acum o saptamana

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



si am patit la fel, dar Ana vrea intr-o anumita pozitie in brate si Elena pe canapea.. ideea e ca vor somn



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Anca, nu exista vaccin separat ?

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

quote:
Originally posted by mihuta

Anca, eu l-am facut ca intra in compomenta Infanrix-ului Hexa

Lixa, eu primesc pe mail saptamanal si sa stii ca o buna parte din activitati le-am facut !

mami de Sophia



Eu l-am facut pe cel gratuit si nu mi-a zis dr ca pot sa fac asta separat

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete




Poti sa incepi la 4 luni, noi asa o sa facem!
Editez, ca nici eu nu am inteles ce am scris: pentru meningita se poate face separat vaccin, la 4 luni si cu rapel la 6 luni. Precizez ca noi am facut vaccinul de la stat.
Alexia Diana
5 Nov. 2007
poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by popbianca
daca stati asa mult pe-afara,cum pastrati apa calda pt. laptic? ii hraniti afara


Noi avem lapticul la purtator!
Cred ca pentru apa calda este foarte util un termos.

quote:
Fetelor ,oare cat de mult mai conteaza pt. bebe 80 ml lapte de mamica pe zi?Nu stiu ce sa fac ,sa mai pompez sau nu? e destul de frustrant ,ca stau cate 15 -20 min. pt.40 ml!


Parerea mea ca si putinul acela conteaza,asta daca o sa ai puterea de a trece peste frustrare.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salutare!!

In primul rind la multi ani sarbatoritelor: Ggaby si Iuli-ana si sa nu-l uitam pe bebele Lalei- Andrei!!

Chiar ca cu vremea asta nu ne induram sa stam in casa...Iesim si noi imediat afara.

Am o intrebare ptr cine alapteaza exclusiv: se incepe diversificarea la 3 luni? Doctorii din Deva asa propun. Mie nu mi se pare ok, daca am lapte suficient de ce sa il pierd?

Voi ce stiti? Ce ziceti?

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Victo

apropo de jocurile alea..un site in franceza nu stiti? ca eu cu engleza mea...

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



Victo, intri pe translate.google.com, la 'Translate a web page' pui adresa site-ului cu joculete, din combo alegi 'English to French' si apoi butonul 'Translate' si gataaa..... Poti sa te plimbi apoi pe site, ca o sa il vezi tot in franceza

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput