Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Cu placere iubita.
Eu merg la Bv pt consultatie luna viitoare , o sa vin cu impresii noi.

Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

Acina, vreau sa iti spun ca atunci cand iti citeam povestea aveam noduri in gat.
Ce sa mai........... ai o poveste super frumoasa si ma bucur pentru tine si familia ta.
Vreau sa va spun ca nu pot sa incep sa lucrez fara a citi mai intai mesajele voastre, care ma bine dispun.
Clubul delfinasilor este de fapt o mare familie unde orgoliile, egoismul, invidia nu isi au locul, si te simti mult mai in siguranta si optimista.
O zi buna in continuare tuturor mamicilor si viitoarele mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Olivsarcina usoara pe ultima suta de metri si nastere fara taieturi. Tin pumnii si te asteptam si pe tine sa ne mai scrii.

acina astept si de la tine impresii.

eld bine ai venit printre noi.

Vad fete noi convnse sa nasca in apa. La mai multe !!!

Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela
http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/surioarele/?start=40]Ceva poze[/url]
nasterea in apa
www.elipetromed.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv spune:

Va multumesc pentru incurajari. Chiar daca e a doilea copil, incep sa am emotii.
Acina, mi-a spus chiar dr Baiulescu. Trebuie sa il cred, nu? Mi-a spus cu ce firma lucreaza el, am citit contractele ambelor firme (si a celei de la Cluj si a celei din Bucuresti, ne-am hotarat sa semnam contractul cu cea de la Cluj).
Truli, nu sunt din Bv, sunt din Bucuresti. Desi dr mi-a spus sa ma duc cu 2 saptamani inainte de DPN, vreau sa ma duc cu cateva zile inainte, nu as suporta sa stau sa astept acolo, departe de casa. Deocamdata nu am stabilit nimic nici cu cazarea. In plus, trebie sa stea cineva si cu cel mic, care in curad va deveni cel mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!

Si eu am vrut de cand ma stiu sa nasc in apa.
Cu timpul am abandonat ideea,ca am citit tot felul de chestii despre acea clinica de la Brasov.Nu stiu daca e vorba tot de aia.Ca au murit copii,ca nu stiu ce...poate erau numai zvonuri...
Oricum,eu as fi vrut sa se deschida astfel de clinica la Cluj,chiar nu stiu de ce nu deschid...ca nu sunt adepta drumurilor lungi,mai ales cand sunt gravida.
Si daca stiam de Brasov,nu stiu daca apucam,cred ca nasteam pe drum,ca si alea de pe Reality TV.Eu am ajuns la spital la 22 ,eram dilatata 3 cm si la 24 eram deja dilatata complet...deci sunt si cazuri de astea...
Deci daca s-ar deschide la Cluj,urmatoarea nastere o vreau in apa,daca ziceti ca nu se face epiziotomie...Chiar nu se face???Pe mine m-a taiat 3 cm,durerea de dupa a fost groaznica,2 saptamani m-a durut si 4 nu am putut sta pe fund.A fost mai dureros decat nasterea.Dupa ma refer,ca atunci cand o face nu simti.
Va admir ca mergeti asa departe sa nasteti,eu n-as avea curajul.Bravo voua!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Ramonella chiar nu te taie. E greu de crezut? Nu cred, cel putin pt mine. Sincera sa fiu eu n-am auzitsa moara copii la clinica eva.

Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela
http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/surioarele/?start=40]Ceva poze[/url]
nasterea in apa
www.elipetromed.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Uau,atunci e super daca nu te taie!!!Atunci va fi o nastere perfecta.
Eu am citit undeva pe net,ca au murit copii,poate nu era vorba de aceeasi clinica,sau poate erau doar niste zvonuri rau intentionate.
Oricum,eu sper ca pana il fac pe bebe 2 sa se deschida si la Cluj asa ceva.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Ramonella, tu nu ai citit inseamna cap. 1, citeste sa vezi experienta mea de ex., apoi experienta Anei. Amandoua am avut la prima nastere epiziotomie si cu toate astea nu am avut nici o ruptura, iar de taieturi nici nu poate fi vorba, pt. ca dr. Baiulescu nu taie. El stie de la cele peste 1000 de nasteri subacvatice pe care le are la activ ca apa te dilata extraordinar!

Tot in cap. 1 am scris si de nasterea in apa la Cluj, cica si acolo se naste in apa, citeste sa vezi ce am scris. Numai bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Gessymultumesc.O sa vezi ca vei povesti si tu la fel de frumos.
Oliv intrebam ca nu stiam ca se poate recolta si sange din cordonul ombilical la genul asta de nastere, cu atat mai bine daca e ok.
Ramonella daca astept sa se deschida la Bucuresti o clinica la care sa se poate naste in apa, apoi am de asteptat nu gluma.Si Bv nu e chiar asa departe.

Pupici la toate fetele din clubulet.
Intru pe repede sa va urez pt maine - O primavara frumoasa!
Nasteri usoare si bebei sanatosi.

Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Martie te rog sa ma crezi ca la Cluj nu se naste in apa.Nici nu s-a nascut vreodata.Pot sa iti spun sigur.Ca am fost foarte interesata de acest subiect.Nu stiu de unde sti tu acest lucru.
S-a deschis acum,in februarie o clinica particulara,dar nu stiu daca acolo se practica.Dar pana acuma,la Cluj nu s-a nascut nicaieri sub apa.


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput