Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eld spune:

In sfarsit mi-au aparut si mie mesajele! Bucurie mare.
Asadar, sper sa ma primiti si pe mine in clubul delfinasilor. Cred ca pe 1 martie voi merge la Victoria, la dl dr. A mai fost cineva dintre voi la cabinetul sau din Victoria? Eu abia am gasit orasul pe harta, pentru ca pe unele nu apare. Aveti idee, pot sa gesesc cazare prin zona daca va trebui sa astept mult pana intru la consultatie si e deja prea tarziu?
Multumesc.

Eld, mamica de printesa si (30s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Eld, bine ai venit! Au nascut si vedete in orasul Victoria (e totusi oras, nu stiu de ce sa nu apara pe unele harti), stiu sigur de sotia unuia de la 3Sud est, ca mi-a zis Dr. Baiulescu, ca pe fata lui o chema tot Sara, ca si pe cea mare a mea. Dar nasterea va fi la Bv. nu la Victoria. La Victoria are dumnealui si cabinetul sau particular.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

quote:
Originally posted by ana1980

Ne intalnim la capitolul 2

Martie eu am vrut sa te las pe tine sa deschizi capitol nou

Sapt trecuta am mai informat o mamica despre nasterea in apa si a sunat si si-a facut programare la dl dr. Poate ca ar trebui clonat dl drsa se deschida mai multe sali in tara pt nasteri in apa.

Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela
nasterea in apa
www.elipetromed.ro



Multumesc Ana, esti o draguta, dar i-am zis Acinei pe PM sa deschida ea ca eu nu stiam cum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv spune:

Dupa discutiile de aici de pe forum si apoi pe PM cu Martie si Ana, m-am hotarat si eu sa nasc in apa, la brasov. Am fost la consultatie la dr Baiulescu la Victoria. DPN intre 27 martie si 2 aprilie. Dr nu s-a uitat pe analize si ecografii anterioare, m-a intrebat pe mine cate ceva, ce a gasit de cuviinta. Mi-a spus ca vorbeste el la clinica, la Eva, pentru nastere. Am discutat si de recoltare celule stem - mi-a spus ca se poate face, si in cazul acestui tip de nastere.
Drumul a fost destul de lung, l-am facut dus intors in aceeasi zi. Pentru cine mai merge la consultatie la Victoria: se poate intra peste rand, platind o taxa de urgenta. Se pare ca este o practica normala la acest cabinet. Eu mi-am dat seama de asta la sfarsit dupa ce statusem la coada cam 2 ore. Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna dragutelor,
Silvi eu ar trebui sa nasc in mai deci inaintea ta si voi merge pe 13 sa vb cu dr Baiulescu si cu mare placere o s ava povestesc cum a decurs.
Eld, ma bucur ca te-ai lamurit .Daca ti-a zis dl dr sa mergi la Victoria e super, inseamna ca-ti va face loc sa nasti la eva .Te vede la cosultatie la Victoria si cand ai termenul te programeaza pt nastere la Bv nu-i asa martie?
Ai termen inaitea mea , super, Doamne Ajuta.
Gessy ai dreptate apropo de mentalitati, iti dai seama daca tinerele viitoare mame sunt reticente la modul acesta de nastere , ce pretentii sa avem de la doctori mai in varsta sa accepte nasterea in apa.
Eu ii multumesc lui martie ca a deschis acest subiect si a descris experienta ei la fel si Anei.fetelor pt voi
Martie capitolul urmator il deschizi tu ti-am explicat eu pe PM sa speram ca am fost destul de coerenta, mai vb noi atunci cand va fi cazul daca nu ai inteles ce am aberat eu pe acolo...
Abia astept pozele cu tine in cada
Pupicei multi tuturor si sa aveti o zi cat mai frumoasa.

Anca 26 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Oliv ai DPN la sf lui martie suuper, abia astept sa nasti. Ma bucur ca te-ai hotarat sa nasti la Eva.
Zici ce se pot recolta si celule stem la nasterea in apa? esti sigura?
Nastere usoara si Doamne Ajuta.


Anca 26 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

va multumesc pentru primire .
V-am citit de la inceput si in scurt timp martie si ana m-au convins sa merg si eu la Brasov, chiar daca exista acest inconvenient major al distantei (plecand din Bucuresti).
Stateam in dubii si nu aveam "curaj" sa sun la Eva, dar citind atat despre nasterea in apa si avand deja la activ o nastere cu epiziotomie si amintirea zilelor de dupa nastere, am sunat si am vorbit cu dl. dr. Baiulescu. M-a impresionat in mod placut in primul rand ca a raspuns la telefon. Sa nu zambiti, insa nu toata lumea - in ziua de azi - mai raspunde la telefon la numere necunoscute (asta-i parerea mea, cel putin).
Oliv, tu esti din Brasov? Daca nu, te vei caza in Brasov cu cateva zile inainte de DPN?

Eld, mamica de printesa si (30s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

quote:
Originally posted by acina
Martie capitolul urmator il deschizi tu ti-am explicat eu pe PM sa speram ca am fost destul de coerenta, mai vb noi atunci cand va fi cazul daca nu ai inteles ce am aberat eu pe acolo...
Abia astept pozele cu tine in cada
Pupicei multi tuturor si sa aveti o zi cat mai frumoasa.

Anca 26 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii




Voi deschideti acum capitolele, care urmati sa nasteti in apa, ca eu am povestit chiar tot ce stiam despre nasterea in apa, acum urmati voi cu alte experiente, care vor fi, sunt convinsa, la fel de placute ca a mea..
Eu mai intru la topicul asta ca am prins drag de voi, dar de zis nu prea mai am ce sa zic.

Va pup pe toti delfinasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Buna ziua fetelor. De mult citesc subiectul delfinasilor si sunt aproape convinsa sa nasc in apa la Eva. Spun aproape pt ca imi lipseste confirmarea din partea dr. Pt asta va cer voua ajutorul: unde ati sunat, la ce nr pt a face o programare la dl dr Baiulescu? de unde aveti mobilul lui? Nu se supara daca il sun eu, o necunoscuta, pe celular?

Astept cu nerabdare informatii.

Cami17s+ si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Acina multumesc mult pt PM si pt promptitudine.
Sper sa ma alatur si eu celor care vor naste in apa. Intre timp abia astept experientele voastre.

Cami17s+ si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput