Timisoara, Impreuna! (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Un gand de noapte foarte tarzie, ceva ce mi-a placut si vreau sa retin

Exista o libertate si o senzualitate nesfarsita a clipei în care stii sa renunti la o masca…

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Noapte buna si de la mine....eu bantui sunt toata intoarsa....sa aveti o noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Neatza!!!!!!
Dau cafea multa cu riscul de a deranja vad alte fete de la alt topic la care am intrat din greseala.
Asa ca hai la cafea si pentru Laura un ceai fierbinte ,poate o ajuta sa se linisteasca.
Eu nu prea as mai avea voie sa beau cafea,ieri am baut 4 cani ,cani ,nu canite,si nu am mancat nimic ,adica doar o placinta cu mere pe care am facut-o pentru Laura si colegele mele care au venit in vizita pe la mine.
Diseara o sa vina o prietena de la Bucuresti care o sa doarma la mine pentru o noapte .Dar cum sa ma ajute ea sa ies din starea asta cand si ea are sufletul distrus .Prietenul ei dupa 7 ani de relatie ,cand erau la un pas de casatorie ,a parasit=o pentru colega lui de birou.Va da-ti seama cata suferinta .Asa ca sa vedeti diseara plans pe noi.

Doris ai gasit masinuta? Si eu demarez saptamana asta in cumpararea unei masini.Asa ca ne intalnim cu masina

Maria cum esti astazi? Te mai doare spatele? Tare as vrea sa ne cunoastem

Laura cum stai cu moralul? Azi gatesti ceva bun?

Danitin tare frumos ai scris despre casa matusii tale ,asa mult mi-as dori si eu cateodata sa fiu din nou copil. ,poate asa nu as mai suferi atat de mult.

Claudia eu ti-am raspuns ca sunt singura in Timisoara,nu am pe nimeni aici.Dar si eu am un obicei prost ca atunci cand pic sa ma izolez,sa nu vreau sa ma vad cu nimeni.
Tu ce mai zici? Azi ce gatesti bun??

Aida ce bine ca printre atat de multe griji gasesti puterea sa te simti bine si sa cauti motive de bucurie.Eu cred ca sunt prea prapastioasa.

Katik ai dormit bine?? Tu care ne-ai incurajat pe toate ,azi ce ne povestesti?

Deya dar tu ce nelinisti ai mama ? Pai la cat esti tu de tanara ,fii optimista si vesela.Ce o sa faci cand chiar o sa dai de probleme??Nu te superi pe mine ,daaa??

Silvana nici un semn? Ce faci ,esti bine???

Hai ca va pup pe toate si va doresc o duminica placuta.
Eu o sa gatesc ceva si sunt hotarata ca de luni sa ma schimb sa fiu alt om ,poate nu asa sensibil cum sunt acum.Sper sa si reusesc
As fi mers la biserica ,imi tot propun asta de ceva timp ,dar vad ca sta sa ploua ,sper sa nu se supere DD pe mine,si acum chiar imi doream ,dar am timp sa ma hotarasc ,ies putin in curte sa ma uit pe cer.
Mama cat am scris ,nici mie nu imi vine sa cred.

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

'Neatza fetilii!
E duminica o noua zi si cine stie ce ne mai asteapta.
Eu trag mari sperante ca va fi o zi buna pentru toate de aceea dau cafea garlaaaaa......chiar daca "unele" sunt deranjate la probabil de la prea multa cofeina Lore draga,nu au stiut sa consume cu masura
Deci cafea cat de multa pentru insomniace,ceai,cornuletze,salata de fructe si o salata Cezar.

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Lore draga ce m-am minunat ca dupa absentza ta scurtutza ai avut timp sa scrii o scrisorica si asa de tare m-am bucurat sa stiu ca esti bine cat de cat.
Pune manutza si papa,mai redu putin cafelutza,macar 2 ceshcutze/zi.
Si zici ca facusi prajiturica cu mere,ai si la mua nu ai aruncat o bucatzica?
Azi nu mai fac nimic de haleala am facut ieri,varza cu carne pe care trebuia sa o fac decand lumea dar cu problemele astea nu am mai apucat,am mai facut supa de gasca cu taitzei,acum umplu ardeii cu branza dulce si ce mai trebe si cred ca fac lapte de pasare,ca se face repede.Nu prea gatesc duminica ca mama spune,ca nu e bine si fooooarte rar fac mancare duminica,asta numa daca mi lene sambata si stau ca rama'n pat.

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza si de la mine...merci de cafa...

Lore, din mesajul tau simt entuziasm...pana in Dacia!

Asa te vreau...

Laurelu, cum e socrela?



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Bravo optimistelro,hai ca vi-ati revenit, lore si Laura,multam de cafa Lore,pai asa va vreau,v-ati intors la treburile voastre,Laura face deja bunatati ,Lore lasa cafeaua si baga acolo mancare buna ,eu azi fac snitele cu cartofi prajiti si salata de varza dulce,am facut ieri conopida pane si pasta de conopida cu maioneza si usturoi si TIRAMISU dar aia a mea Laura cu frisca si rom,fara albusuri,cu toate ca am stat ieri putin pe ganduri daca sa pun si albusurile poate o sta mai tapana,dar nu am facut inca experimentul,maybe next time.
La noi ieri iarasi a venit o colega de clasa a lui Deni si a fost cam circ ca s-au certat fata a vrut acasa,a trebuit sa vb cu parintii ei,is duse cu pluta si fetele astea,incapatanate rau,dar pana la urma le-am potolit,le-am facut si spagheti aseara.
Socrii mei au batutu ieri peste 300 de km sa duca cainele nostru la imperecheat,abia am gasit un brac german ca ea pe langa Stuttgart undeva,cam scump cainele 600 euro ptr un numar dar na socru ramane cu puii daca or fi,dupa cum stau lucrurile masculul e cam lenes (tipic german) Linda noastra a sarit pe el,el nimic,inca a muscato mitocanu naibii,asa ca fata s-a suparat si nu a mai vrut,va dati seama cat drum au batut aiurea si azi iarasi au plecat,ce sa faca ca e in calduri gagica si nu au gasit alt mascul,mai incearca odata cu badaranu ala ,asta asa de buna dispozitie.
Restul fetelor ce mai faceti, Mariaa ai gasit pompa,te-a putut ajuta Katik sau Aida?Cum mai e tot asa a fost azi noapte? Doris nu dai rapoarte cum a fost cu masina,ati mai gasit ceva fain si avantajos?
Mihi e totul ok cu sarcina,inca nem tudom ce va fi .
Merg sa le pregatesc micul dejun,scriu dejun.
la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Neatza si de la mine am dormit groaznic am o durere crunta de cap
Doris ne tii in suspans cu masinuta?
Claudia ce drag mi mie cand te vad ce gospodina esti gatesti tu de zor acolo
Gonghy imi place optimismul tau..tine-o tot asa
Lore...eh probleme minore....hai sa iti pun o fetzisoara din asta(icon cum io zice) sa iti dau un indiciu.....
Maria ai gasit pompita?
Aida cum esti?emma ce face?
Ana mi se pare mie sau tu nu ai scris ieri?
silvana...where are you?
katik,danitin,anda,lormi
aaa Danitin am uitat sa intreb de Tvr(ca doar noi stim mai bine sa ne certam in loc sa intreb chestii vitale) da promit sa intreb azi.
Sa aveti o duminica placuta......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Fetelor va doresc o duminica placuta!
Acum gata,am treaba cat China si o sa intru mai pe seara sa mai pove.
Va pe toate si muuulti pentru -utza Emma.

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Buna dimineata, Laurelu merci de bunatati virtuale, da m-ai uitat cu ardeiul cu branza si . Io fac azi, atentie: pulpe de pui inabusite cu mamaliga, branza de burduf, smantana si mujdei de usturoi


Lore, io tot repet ca un disc stricat: ai grija de tine!!!! Cu amintirile din copilarie stii cum e? Periculos! Eu incerc sa extrag din ele putina nostalgie, sa ma opresc un moment sa o savurez si pe urma gata, fug repejor mai departe, ca altfel dau in depresie. Am mai povestit eu, nu repet acu, cum s-a destramat la noi familionul, de in 3 ani a ramas pustiu in jur ... acum incerc sa-mi amintesc numai clipele placute pertecute impreuna cu ei. Colega ta, ma gandesc ca e distrusa, dar o sa vedeti ca viata iti rezerva intotdeauna asa surprize ca poate peste un an o sa se bucure ca s-a intamplat asa.

Clau si tu esti teribila cu mancarica pe care o prepari mereu, in rest e ok? Cu sanatatea si relatiile in familie.... mi se pare mie sau ai si tu un ton mai optimist?


Deya da tu ce-ai patit mama? Aha, acu vad ca intre timp ai postat, corazonu e de vina? Trece, garantat, si ce dulce e impacarea...

Aida super tare matza la faza cu iepurasii si porcusorul, mi-o si inchipui...

Katik, pupici!

Mei, am asa o energie in mine ca vreau sa fac ceva fain, da fain .... si nu stiu ce. Ne-am fi dus pana la casuta da sta a ploaie si daca nu se poate juca prin curte Lorianei ii vin idei ciudate pe acolo, gen urcat in pod si alte alea. Poate cobor in curte sa gradinaresc putin... Si inca ceva, intru in tabara celor care, de luni - adica in traducere libera ma mobilizez.Luna asta neaparat vreau sa dau jos vreo 5 kg, sa am mai multa grija de aspectul meu si inca cate ceva legat de casa si familion. Primii pasi ii fac luni cand vreau sa am o altfel de dimineata:
- ma scol mai devreme, dau o tura de alergare, fac un dus, prepar mic dejun, pregatesc spiridus si plec mai repede la treburi.
si in al doilea rand vreau sa merg sa-mi fac abonament la aquagym. Nu se mai poate, cu am o clipa libera trosc cu "cuiu" in pat, la calculator sau la televizor!




Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Avem si poze noi

Mergi la inceput