Timisoara, Impreuna! (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

e mai usor, finutz de lucrat cu ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Saluti fete!
Am venit de la spital,starea e mai nashpa decat ieri.Spunea asistenta ca nu o vede bine si nici noi la fel dupa starea in care am vazut-o azi.Nu a mancat decat putin piure de cartofi facut asa luuuung si atat.Azi s-a inecat iar de la o lingurita de apa,nu poate inghitii,nu mai intelegem aproape deloc ce spune......mi-a fost tare mila de ea,astazi dar chiar nu avem noi ce sa-i facem.
Vad ca acum se poarta muuuuult mai bine asistentele si infirmierele decat in 2006.....mare minune.

In rest sunt tare obosita de la atata alergatura,bubulina nu mai are stare si vorbeste aproape intruna si face niste figuri de ne prapadim de ras.La mama mea,adica bunii ei ii spune NUNI si la bunu ii spune-NUNU. Toata ziua prin casa spune Maya:" Nu-i nuni??" si face din umeri ca nu e buni,imi vine sa o pap toata.
Am luat de la Billa ardei verde si branza dulce,deci vreau sa fac ardei umpluti cu branzica,smantana,boia,ceapa si marar ca imi ploua in gura
Merg sa ma pun putin in pat ca mi se inchid ochii de somn si poate daca mai rezist mai intru pe aici.

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

sara buna!
laura, minuni se mai intimpla, ai avut si aici dovada, si sigur vom mai avea!!!!
mariaa, gasit-a-i pompitza?
doris, voi ati gasit masinutza?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

vad ca pe aici toata lumea s-a retras, ca ma duc si eu la nani, la o ora rezonabila!
somn usor sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

si de la mine , vad ca lipsa mare a fost azi pe aici



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Tot eu sunt insomniaca de serviciu!

Katik, ma bucur ca a prins bine masajul, maca virual. Promit ca atunci cand ajung milionar fac cinste cu unul real.

Laurelu bine ca esti un pic mai ok cu moralul. Mi-ai facut pofta cu ardeii aia, trimte unu via DC si mie.

Maria ai gasit pompitza?

Aida ai dreptate, a fost cam lipsa la apel azi ... are lumea treaba in weekend...

Am fost si eu la casa matusii, sa o ajut pe mama in caz ca e nevoie de ceva si m-am cam pleostit. Am petrecut pe vremuri multe ceasuri faine acolo, mergeam vara la masa la ea si mancam in curte, avea o gradina asa frumoasa iar in casa se simtea mirosul ala de gospodarie veche si bine inchegata: dulceata, mancare, levantica, rufe curate - asa ceva. Acum parca au trecut hunii. Toate rubedeniile au inhatat ce au putut, mobila, covoare, vase si au lasat in urma resturile. Chiar ma gandeam ce-i si viata asta, cat s-a chinuit cu gospodaria ei si acum au mai ramas hainele azvarlite pe te miri unde si pozele de pe pereti pe care, evident, nu le vrea nimeni. Matusa pe cand era domnisoara, apoi mireasa, apoi cu nepotii ... trist, foarte trist. M-a durut inima si de florile ei, toate s-au ofilit, mai putin o Craciunica pe care am luat-o acasa, sper sa o salvez. Nu stiu, e foarte aiurea ... imi pare rau ca m-am dus, mai bine nu vedeam casa asa si ii pastram amintirea frumoasa de pe vremuri.

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

aida suc de sfecla rosie e recomandat la cancer...inceraca amestecat cu al de porto...si carne cat poti evita sa-i mai dai...stiu ca e greu...da daca tu nu o potzi convinge cu vorba roaga-te la izuska...ca poate el ii schimba naravul sau cum sa-i spun ...io am probat asta...cu izuska...nu la mancare la altele...ce nu am reusit eu sa conving...prin vorbe fapte sau mai stiu io ce metode...m-am rugat si DD m-a ajutat...ceea ce-ti doresti ca sa- ti implineasca DD musai tre sa fie ceva pozitiv... sper ca nu suna aiurea ce tzi-am scris dar incerc sa fiu si io de ajutor...sfatul asta e pt toate si in toate...

izuska e isus asa ii spun copiii mei...


apai vis-a vis de dracusori care-si baga nasu anu asta in vietzile noastre sa nu va miratzi...ca atunci cand te hotarasti sa faci ceva bun cu viatza ta...atzunci tabarasc pe dine sub diferite forme...ca sa te intorci iar la obiceiu prost...ex fumatu...dar daca reusesti sa rezisti ispitelor devi si mai puternic...

va pupez
mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Groaznice imagini. Si stiu la ce te referi. Am vazut ceva asemanator cand eram mica , la vecina mea din curte. Groaznic. Pana au venit copii di Bucuresti ... foarte urat.

Noi azi am fost la Tormac si soacra mea i-a adus lu Emma 3 iepuri mici in casa. Cred ca va imaginati ce bucurie si ce joaca ... si ce chin (noroc ca erau 3) , apoi am mers la nasi si acolo da-i joaca cu cele 2 fete ... ca nu mai vroia sa plece. Si cand sa plecam nasu ne-a dus la cocina sa vedem purcelusii (e crescator) si i-a scos unul ... care asa tare guitaaa.
Si a ajuns acasa asa obosita si multumita ca nici baie nu i-a mai trebuit asta trebuie sa scriu undeva

Maine avem iar zi de hoinareala



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

am scris mai mult...dar nu eram logata...si s-a sters tot...m-am intors l;a paginila anterioare si am facut copy paste...dar am selectat numa partea pt aida...


scrisesem ce am facut azi...da nu mai pove inca o data pe scurt am fost la mac la o zi...am dormit de la 3 la 5...ca mai nou mi se descarca rapid bateriile...si facut mnacare...si intrat aici sa vad cum suntetzi stop

va pupez pe toate mai ales necajitele...aida, simo, lore, laura..

mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Fetelor eu acum apuc sa bag cornu'n perna.
Am mai bagat si ceva la ghiozdanel,ca tare imi era fomica si mo palit somnu'.....
Va doresc Noapte buna tuturor si usor!

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput