Regasiri (4)

Regasiri (4) | Autor: desiree

Link direct la acest mesaj

(1) (2) (3)



Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Regasiti-va !


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Desiree pt noul capitol.
Eu am reusit sa gasesc(DD)un medic in CT care are aparat cu casca pt copii(e seciail) si nu mai trebuie sa-l sedez.Sambata la 12 suntem programati la cabinetul ei .
Acum ce o iesi DD cu mila lui(ma refer la prob de sanatate ce vor aparea sau nu).
Pana atunci si veselie.
Astept sa vad ce ati facut azi cu copii mici(dintzosi,cu erupti...)
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Mirona,

"Ei - la faza asta puteti sa ma considerati mami denaturata - dar eu nu tin la de-astea. Daca copilu are ceva muci - eu nu-l privez de iesitul afara printre alti copii, la fel daca Ami e USOR bolnavioara ... nu mai are febra, deci se tine pe picioare, se poate juca etc. ... eu nu-mi privez copila de a o intalni - mai ales ca se adora atata. Nu stiu daca intelegeti ce vreau sa spun. Eu mi-am calit fata, o calesc in continuare - nu o duc intr-un hau cu virusi - dar nici nu o tin sub clopot - vreau sa se obisnuiasca pentru ca in curand va merge in colectivitate si nu am de gand sa o tin o saptamana la gradi/cresa si una acasa bolind. Sa-si faca imunitate. Bagam vit. C de cate ori se poate si usturoi papam de pe la 11 luni."

unu la mana poate ma inveti si pe mine candva sa dau quote la un mesaj dintr-un capitol in altul!

doi la mana, nu esti deloc mama denaturata, ba chiar DIMPOTRIVA, si eu gandesc la fel, calirea unui copil nu se face doar cu solutii de imunizare care pot da rezultate sau ba,cu antibiotice sau cu privarea lui la varsta de un an de a interactiona cu alti copii..desigur, daca un copil are o viroza puternica, ia anibiotice, are febra si e clar ca e foarte bolnav nu sunt senila sa il pun pe octvaian in contact cu el caci clar va lua ( sau poate nu!)..dar daca e in stadiul cum e ami, doar tuseste sau doar are muci, nu imi fac nici un fel de problema! pe de alta parte eu il las pe octavian sa se murdareasca pe maini cand e afara si sa-si bage mainile in nisip, cand intram in casa, il spal, desigur...nu-i spal jucariile niciodata..la cat praf e in aer in Bucurestiul asta ar fi culmea sa il iau si pe asta la purificat! il las sa se joace cu diversi copii in parc, chiar daca nu-i cunosc, nu-i caut de muci pe niciunul ...chiar mi-ar placea sa aiba mai multa interactiune cu copii de varsta lui, mai iesim din cand in cand cu fulguletii dar nu e suficient..caci il vad ca ii place sa se joace cu copiii si de perimetrul casei s-a cam plictisit!

usturoi papam si noi destul de des

stam des in fundicul gol prin casa

nu mi s-a mai imbolnavit de cand avea 8 luni, cand l-am dus prima data la munte

in austria a mancat o tona de zapada si nu a avut nici macar un banal rosu in gat

eu zic ca nu gresim


editez ca sa iti zic ca eu cred ca sunt dementiale cele doua,poate reusesti sa le si filmezi candva! vor creste impreuna, pentru kara va fi ca o sora, e super!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dodo-pui

Desiree pt noul capitol.
Eu am reusit sa gasesc(DD)un medic in CT care are aparat cu casca pt copii(e seciail) si nu mai trebuie sa-l sedez.Sambata la !2 suntem programati la cabinetul ei .
Acum ce o iesi DD cu mila lui(ma refer la prob de sanatate ce vor aparea sau nu).
Pana atunci si veselie.
Astept sa vad ce ati facut azi cu copii mici(dintzosi,cu erupti...)
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor






sa dea DD sa fie bine!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Desiree Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Violeta pt pierderile tale... cate saptamani avea sarcina in decembrie? Cand poti reinncepe munca?
Desiree multumim de capitol nou...iote la ea, nu stie sa dea quote dar stie sa faca cap nou...ptiiiiiiuuuu, facem schimb de invataturi?
dodo vesit bune la voi, Doamne ajuta!
Miro inca nu stiu cat is acuarelele, eu cred ca le voi gasi la 3-4 euro setul de 4-5 culori(cate 40ml fiecare culoare). Poate si mai eftin...

Dani n-a dormit deloc in dupamasa asta si inainte de masa doar 30 min...is rupta in 2...

Dbunny 5s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Dbunny cumpara-mi si mie pt "pictorul"meu ,si platesc.Chiar ii place ff mult.
Nu cred ca v-am spus:(tatal meu are arici la buzunar)dar cand a venit la noi am "vandut"prima pictura a copilului cu 100ron(pov de anul trecut) si asa fericita am fost ca am "omorat"ariciul atat cat a fost necesar sa scoata banii

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Dbunny,aveam doar 8 saptamani...
era mica....
dar tot am suferit!
am inceput munca imediat,ca in cazurile astea se presupune ca nu te doare nimic...mai ales sufletul!
analizele au iesit perfecte,numai ca atunci nu stiam ca am probleme cu tiroida...
s-a intamplat cam in acelasi fel ca la Bianca Brad(numai ca la noi on tara)...
aaaa,imi pare rau,sarcina s-a oprit in evolutie!
ura si la gara!
poate data viitoare...care la mine nu va mai fi!
multumesc


decat sa ma vait eu mai bine sa scriu altceva...
de ex ...m-am gandit la tine Dodo...
ti-au spus ceva despre riscurile anesteziei?
de ce intreb?
pt ca si pe mine m-au sedat cand mi-au facut avort dupa ce BB s-a oprit in veolutie...si ,evident m-au pus sa semnez!
eu pt. mine!
daca muream nu mai aveam cum sa-i dau in judecata!
si a fost f usor,am vazut-o pe asistenta cu chestia aceea de pus la gura(probabil oxigenul) apoi am dormit(fara vise) si m-a trezit cineva "Violeta,Violeta"
desigur ca anestezia la un copil nu se compara cu cea de la un adult,dar ma gandesc ca ti-au spus ceva..
ei sunt obligati acum sa te puna sa senmnezi,ca sunt sau nu sunt riscuri asa e legea...
insa chestia asta te sperie,normal,ca e ceva de "ori alba,ori neagra"...
insa dupa minee numai de speriat...
daca nu sunt riscuri,si ii fac ceva analize inainte sa vada ce si cum....posibil ca asta e singura solutie sa stea nemiscat!

ai incredere in DD,eu sunt convinsa ca va fi bine!

pupici,


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dbunny
Desiree multumim de capitol nou...iote la ea, nu stie sa dea quote dar stie sa faca cap nou...ptiiiiiiuuuu, facem schimb de invataturi?

Dbunny 5s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu



beeey, stiu sa dau quote dar in acelasi capitol..adica daca dadeam quote la mesaju mironei in nr 3 raspunsul se ducea tot in 3, nu?aa, si mai vreau sa aflu cum se dau mai multe quote-uri in acelasi mesaj de la aceeasi persoana sau de la mai multe

te invat cum nu sa faci cap nou...just name a day..ptiu am uitat sa te adaug la mess stiu ca ai lasat id-uri...urmeaza!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by violeta69

Dbunny,aveam doar 8 saptamani...
era mica....
dar tot am suferit!
am inceput munca imediat,ca in cazurile astea se presupune ca nu te doare nimic...mai ales sufletul!
analizele au iesit perfecte,numai ca atunci nu stiam ca am probleme cu tiroida...
s-a intamplat cam in acelasi fel ca la Bianca Brad(numai ca la noi on tara)...
aaaa,imi pare rau,sarcina s-a oprit in evolutie!
ura si la gara!
poate data viitoare...care la mine nu va mai fi!
multumesc




Sa nu-ti inchipui ca aici te trateaza bine la spital de stat...vai de noi, mi-era si frica sa plang cand am nascut nu care cumva sa se lege vreo gaina batrana de mine...
Si in caz de vreun avort spontan nici macar acel: imi pare rau...te anunta doar ca tre sa ramai internata pana a doua zi ..pt chiuretaj! jenant...am impresia ca pt cei de la maternitate suntem ca gainile pe banda rulanta cand pun oua...next!....next!...
sa inteleg ca problema cu tiroida nu se poate rezolva?

Duamna koko s-a apucat de cetit cocosatul de la Notre Dame?... duamnaaaa? está usted bien? wie wiest du? sau ceva de genu asta...

Dbunny 5s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput