Ingineri fosti, viitori...(19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, sar'na de cafea!
eu am folosit la copii Dentinox si mi s-a parut bun, si niste bilutze homeopate mi-a dat pediatra, si astea au folosit(le-a incercat si sotul la o durere de dinti puternica).
bravo pt nota mare! lasa ca ii trece la prof pina la incepututl semestrului!
anca, care oglinda, care oglinda??????
pisicuta este libera azi, asa ca nu intra. a tusit mult si urit ieri si i-a dat liber sefa pt azi
ma duc sie u la trebi, nici nu stiu pe ce sa pun mina mai intii. azi e ultima zi de vacanta dar tare mi-e ca mai stam acasa in aceeasi formatie ceva timp, daca vine epidemia de gripa
sa aveti o zi buna! se apropie we



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
La noi ploua neincetat... asa ca si eu sunt tot plouata si la propriu si la figurat...
Nico imi pare asa de rau ca nu se mai gaseste Calgel ca era tare bun. Roxy a mea nu se mai trezea vreo 4 ore dupa ce-i dadeam cu dracia aia. Nu stiu ce avea , ce nu avea ca dormea!
Anca - cred ca suntem amandoua in acelasi club: cei care nu termina niciodata si care nici nu stiu de ec sa se mai apuce mai intai... Si la mine este la fel dar tu ai nevoie de relaxare daca vrei bebe iepuras!
Kati - iar epidemie de gripa? Pai nu mai vreau ca abia s-a facut bine Roxy a mea. Nu o duc o duce o luna la gradi pana la 1 martie dar daca vine dupa ... oh... nu mai vreau gripa, raceala, muci si injectii..........
Va urez sa fiti sanatoase si voi si ai vostri bebici si soti si sa aveti weekend linistit!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

cristina, din pacate, da, din nou epidemie de gripa. sau mai bine zis acum este gripa, pina acum au fost doar viroze!!!!
prin europa a trecut deja, acum este in ungaria, bulgaria si la noi(deocamdata bucuresti si moldova dar se apropie vertiginos si de vest si sud).
din pacate nu prea avem ce face mare lucru, singura masura cit de cit eficienta este sa nu mergem cu copiii in colectivitati. in rest, ne rugam la DD sa ne ocoleasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Kati poate am trecut deja de valul asta ca noi suntem la targoviste si cum este aproape de Bucuresti cine mai stie!
Sper ca daca se imbolnaveste iar ma imbolnavesc si eu de nervi cred.
Nu o ducem toata luna la gradi pe Roxy tot asa de frica la gripa si alte viroze. Nu este total refacuta din punct de vedere imunitar acum. Daca voi auzi ceva si prin martie o tin acasa oricum pe 14 ma duc eu acasa si stau pana pe 26 asa ca tare m-as bucura sa o am langa mine toata ziua.
Te pup si sper sa treceti si voi cu bine, asa cum sper si pentru noi!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

kati bine ca mi-ai amintit de gripa. parca am vazut ceva la tv. alex abia asteapta sa mearga la gradi asa ca nu stiu ce o sa fac.unguentul de care spuneam ca ar contine alcool e dentinox (nu imi aminteam denumirea). la alex am folosit si eu calgel si a fost foarte bun.
"bilutze homeopate" cum sunt? de unde le pot lua? vreau informatii. aseara in timp ce mancam caramele (v-am spus ca sunt dezastru la cap dulciuri) mi-a cazut o plomba. azi am uitat si am mai luat o caramea. va dati seama ce durere!
si maine ar trebui sa mananc tort. deci am nevoie de calmante caci la stomatolog am programare doar peste o saptamana.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, chamomilla CH 15 se numesc bilutzele homeopate! se iau(sug) cite cinci bilutze, la inceput la fiecare ora apoi pe masura ce te lasa durerea, maresti intervalul.se iau la distanta de mese.
la robi i-am dat asa: am dizolvat 5 granule in 30-40 ml apa plata si i-am tot dat din apa asta, la interval de 15-30 minute, vezi si tu daca si cum se linisteste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut fetele si sanatate bolnaviorilor!!!

Noi suntem bine, cu mami e fain, n-as mai lasa-o sa plece, copii o iubesc, intr-o seara am fost cu sotul la cinema, of ce bine e!!! sa nu fac mancare, sa nu mai calc...ca am mama care imi face tot!
La noi e timp frumos, soare...am fost prin oras ieri, alaltaieri, marti a fost carnavalul la noi in oras, am fost si noi cu copii, le-a placut, au strans o gramada de bomboane (se arunca din masini bomboane ) si au fost incantati! Noua ni se pare asa o porcarie mare carnavalul asta, insa copii abia asteapta!
Acum ma duc sa ma rasfat cu o baie aromata, iar apoi am program de epilat, cremuit si alte cele!!!

va pup pe toate si va doresc un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna din nou! Azi am un chef de munca de nu mai pot...
M-am mai linistit un picut ca imi merge iarasi jucaria si ma cam lenevesc!
Claudia - ce fericire pe tine sa o ai pe mami a ta acolo si sa te ajute! Uneori mai este necesara si cate o relaxare!
Nico eu zic sa te duci la stomatolog poate si mai devreme. Poate gaseste un fel de a te programa mai rapid.
Va pup fetele si sanatate la toti si toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
azi iar am motive de bucurie
deci am fetita mare. andra are 6 luni. asa ca haideti la o si un ceiut, iar mai tarziu si .
pe la ora 7 alex a venit sa ma intrebe ce sa-i cumpere cadou surioarei. i-am spus ca trebuie sa se gandeasca. s-a gandit putin apoi a spus "stiu! isi doreste tare mult o papusa cu hainute. o papusa bebelus."

cristina m-asi duce mai reperde la dr dar nu se poate. dr la care merg imi e prietena si azi e in bucuresti la botezul nepotelei. se intoarce dor miercuri. e foarte aglomerata la cabinet. mi-am facut programarea pe duminica ca sa fie si sotul acasa sa stea cu copiii. la alt dr nu prea imi vine sa ma duc. daca nu mananc dulciuri nu am probleme. deci trebuie sa ma abtin.
kati inca nu am gasit bilutele dar mai caut. aaseara i-am dat 2.5ml de panadol si a dormit pana la ora 4. sigur o deranjaza tare. din pacate gingia nu e inflamata asa ca mai dureaza pana ies dintisorii.
claudia hai ca te lasam sa te rasfeti. nu poate mama sa stea mai mult?
pupici tuturor

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, sa-ti traiasca don'soara, sa creasca mare si sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!!!!
ce dulce, alex!!!
si eu ii mai dadeam din cind in cind seara nurofen la robi cind vedeam ca nu mai merge altfel. azi-noapte m-a trezit de doua ori, cred ca sunt maselutzele. la 6 nu s-a mai culcat la loc pina nu a ras o sticla de laptik
si a noastra dentista e plecata la ski, vine numai saptamina viitoare, pina atunci mai rabd si eu cu puroiul meu de pe o masea
cristina, spor la treaba, poate iti vine!!!da' e we, asa ca ...nu stiu cit efect are urarea mea
claudia, doamne-ajuta ca sunteti bine! nu mai stiam ce s-a intimplat ca n-ai mai intrat. ce bine e cind ai ajutoare!!! profitati din plin, incarcati bateriile!!!
la noi e urit, ploua de doua zile aproape fara intrerupere, nu e f frig dar degeaba, tot nu putem iesi afara si in casa toata lumea e f agitata, inclusiv eu, ma doare capul de numa', imi lipseste aerul parca
sa aveti un we placut! si nico, distractie placuta!!!!

Mergi la inceput