Ingineri fosti, viitori...(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

quote:
Originally posted by katik

pisicuta, super decurcaretz vlad al tau!!!! bravo lui!!!!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi




Katik pentru aprecieri. Sa sti ca-ntr-adevar Vladi-i o figura si jumatate si-atata bate din gurita toata ziulica, de zici ca-i la concurs. Si pe unde mergem, ne stie lumea ca pe cai breji din cauza lui. S-a apucat de vorbit dupa 3 ani, dar acuma a intrat in recuperari, cred. Mai am cateva "perle" de la el cu care a ajuns proverbial in familie. Daca vreti, va mai povestesc si voua.

inginerele!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

da, pisicuta, vreaauauuu! tare dragi imi sunt!!!
si a mea turuie de nu-i sta gura inchisa nici in somn macar.
a zis ieri, trecind pe linga o masina de teren pe care statea noroiul uscat de un strat, ca e gretos de murdara (termenul asta nu l-am auzit inca din gura ei!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ca doar sunt de-un leat!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

si eu vreau

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Katik

1. ti-am cerut acceptul pe mess.

2. A adus sotul acasa o rotopercutanta sa mestereasca nu stiu ce, iar Vladut parca innebunise: tati, ce-i aia, ce-i aia??? ce faci cu ea??? la ce foloseste???
Barbatu-meu, ca sa se scape de el, i-a zis ca a adus-o ca sa-i mai dea o gaurica-n fundulet, sa poata face kk mai repede! Iti dai seama ca s-a speriat copilul si-a plecat tipand, cu palmutele lipite de fundic. Eu cu Flo am izbucnit instantaneu in ras, cand l-am vazut asa disperat. El s-a prins ca ceva nu-i in regula si ne intreaba: a fost doar o gluma??? Cand i-am confirmat, si-a pus revoltat mainile in sold si s-a rastit la noi:"pai voi aveti impresia ca pe mine m-a facut Doamne-Doamne ca sa va bateti voi joc de mine???"
Am ramas muti de uimire!




Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


pisi e tare dulce vladut

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:



Multumesc! Multumesc!

Am prins curaj si-o sa va mai povestesc!


Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Si eu ma inscriu la un ceai! MMMMMMMMMMMMMMMMM tare bun! Sarut mana!
Pisi chiar m-am amuzat citind despre Vladut al tau. Si fiica-mea este o mare figura si scoate niste perle de te doare capul. De multe ori nu stii de unde invata cuvinte....
Otilia si mie mi se pare cam pripit diagnosticul si mai ales fara analize riguroase! Va tin pumnii sa va faceti bine repede!
Nico baga si tu la ingeras calgel ca la nebuni ca poate asa mai doarme. a mea se simtea mai bine deobicei cand ii dadeam cu dina la si ii mai bagam si un biberon de ceai de tei!
Va pup fetelor si sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna seara.
Nu am apucat sa va citesc azi, ieri si azi= 2 zile luuuuuuungi si agitate, aseara am ajuns in jur de 9 acasa si am continuat cu facut facturi si alte alea...iar azi la 9 am intrat in sedinta, abia acum am iesit....si urmeaza sa ma duc cu clientii din Spania la restaurant sa le tin de urat impreuna cu seful meu. Sunt rupta de oboseala si asta e putin spus, trebuie sa mai pun la punct niste proiecte si sa fac o oferta pentru un proiect urias...nici nu stiu ce sa fac mai intai!
Oti, pup pe Ana sa se faca bine repede!!!!!!!!
Nico, Katik, ia aveti voi grija cu oboseala asta....ca poate va treziti intr-o dimineata ca mine astazi de ma uitam in oglinda si nu-mi venea sa cred ce cearcane aveam....nu stiu ce e, domne, cu oglinda din baia mea de acasa, ca nu ma arata asa obosita si urata ca oglinzile astea de la servici!!!!!!!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

haideti la o sau un ceiut. azi ceaiul e de soc cu multa lamaie si fara zahar. mie asa imi place.

quote:
Originally posted by iepumic
Nico, Katik, ia aveti voi grija cu oboseala asta....ca poate va treziti intr-o dimineata ca mine astazi de ma uitam in oglinda si nu-mi venea sa cred ce cearcane aveam....nu stiu ce e, domne, cu oglinda din baia mea de acasa, ca nu ma arata asa obosita si urata ca oglinzile astea de la servici!!!!!!!



eu nu ma uit in oglinda decat cand trebuie sa plec undeva. si atunci fardurile fac minuni.
cristina nu se mai gaseste calgel. am tot cautat. am auzit ca mai e un alt unguent (nu il aveau la farmacie) dar acesta nu prea e indicat caci contine alcool. am o prietena farmacist care imi cauta ceva. in prima faza ea mi-a recomandat multa rabdare si dragoste. usor de spus .... dar parca se trezeste tot mai des pitica mea.

aseara mi-am dus copiii la o expozitie de reptile vii. alex a fost super incantat. andra tot vorbea cu crocodilul, dar pe limba ei ca eu nu am inteles nimic.
am uitat sa va spun ca am aflat si nota la ultimul ex. e 9. ma avut mare bafta la masterul asta. in schimb proful de proiect e nervos ca nu l-am cautat pana acum asa ca nu vrea sa discutat decat dupa ce incepe semestrul urmator. asta este, nu ma stresez. oricum aveam eu destul de lucru. am dat un proiect unui prieten sa-l faca el, eu ar trebui doar sa-l verific, dar a facut putin la el asa ca tot eu il fac. uite ca iar m-am intins.
va pup


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput