Timisoara, Impreuna! (79)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata si de la mine si TKS pt

claudia draga , chiar daca noi nu scriem asa mult in perioada asta sa stii ca noi citim si suntem alaturi una de alta . Cat despre Emma ,este un subiect deschis la umanitare ... nu am vrut sa te intristez si cu ale mele ca ai tu destule pe cap.
... de altfel ca noi toate

doriselu te rog , tu esti o fata care se tine tare , pai are sens sa iti faci ganduri amare inainte de rezultat? Iti spun eu ca nu , ca oricum iese ce trebuie sa iasa. Daca as putea sa schimb rezultatele rele inainte , as darama peretii cu capul.
O sa vezi ca o sa fie bine! Uite ca am zis-o si eu , hm , cat ma enerveaza formula asta.

Cine stie ceva de Mariutza noastra?

la toate si o zi buna!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Aida, trec eu toti muntii, doar ma stii, ma enerveaza doar starea asta de asteptare pana vineri, sa plimb morcovul atata...dupa mine...

Am vb scurt cu Maria, o astepta pe doctoritza, dar, cat am aflat, e totul ok, spre sfarsitul saptamanii vin acasa...ma mai suna sa-mi zica detalii...
Deci, se pare ca toate gandurile noastre bune au fost de folos, nu va sta doua sapt cum credea...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Silva, tu ce problema ai?
Hai scoate....baga...ca uite asa facem terapie de grup...
Hai te pup!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Zaua buna fetelor!
Hai ca io mis treaza de la 8,am facut fuga lapticul la Maya si a mai dormit brotacelul asta mic pana la 10.
Eu astazi nu am nici un chef de facut mancare,am vrut sa fac fasole cu carnati da o las pe diseara sau pe maine dimineata.Nu ma atrage bucataria astazi.
atata ma rad de Maya acum..... o mai ramas cativa stropi de laptic in sticla si io picurat pe manutza si ii lingea......cu atata pofta.... Doamneeeeee face niste chestii de rad cu lacrimi de ea.

Doris las' stresu' pana vineri,poate iti faci ganduri negre de aiurea.Eu te stiu o femeie puternica -ici.

Claudia uite aici povestea Aidei.Suna bine cum faci pestele da mie nu-mi place deloc,la Clau ii place tare mult da ala fara oase iar daca are oscioare ma pune pe mine sa-i curat pestele
Asa ca atunci cand gatesc peste la cuptor pentru el si Maya iau numa dinala fara oase sau pastrav care se ia shira spinarii jos foarte bine,fara sa mai ramana oase.Eu pun in el morcov,ierburi,lamaie,il invelesc in folie si il bag la cuptor cca 20 min.
Singurul peste care il pap eu e tonul la cutie.

Dana e spiridusa,te baga pe tine la inaintare.

Kati vezi ce te-am ghicit ieri? Banuiam eu ca numa la treburi esti bagata. Pai ce nu ai luat un taxi pana acasa cu atatea sarsanale dupa tine? Sau e prea scurt traseul si nu o vrut taximetristu'?

Varsta Maya Maria

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Fetele va doresc o zi super faina.
Eu merg sa mai strang prin casa,apoi as vrea sa ies cu Maya la plimbare ca nu mai bate vantul si e soare. Macar asa o ora sa doarma mai bine de amiaz.
Va pe toate.

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Am citit deja povestea Emmei,nu ma gandeam la asa ceva ptr nimic in lume,numai stiu ce sa scriu,acuma am ramas fara cuvinte,nu pot decat sa intreb daca mai e nevoie de bani,prosteasca intrebare, dar acuma numai stiu unde s-a ajuns cu investigatiile,am inteles ca trebuie iarasi sa plecati in Ungaria,numai pun intrebari ca ma gandesc ca ti-e greu sa vb despre asta,lasa ca ma lamuresc eu cu fetele.Eu am probleme! ale mele is probleme pe naiba pe langa ale tale .Ma gandesc la voi.
Katik poti pune orice peste dar file sa fie fara oase si fara piele si ceva mai grosut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Visele mele de super women pe ziua de azi s-au spulberat Asa de rau mi-a fost in masina ca am crezut ca lesin, a trebuit sa trag pe dreapta ca vedeam tulbure Am ajuns cu chin si vai la birou si cand m-a vazut seful cat is de palida a vrut sa ma duca el la dr iar cand i-am zis ca nu-s probleme, probabil e o cadere de tensiune, m-a trimis urgent acasa, ba mi-a mai si facut un pic de morala ca nu am zis nimic. Ma doare capul si vad aproape dublu asa ca, momentan, ma duc sa stau putin intinsa, pana vine spiridusul acasa.

Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Claudia draga , momentan nu mai avem nevoie de bani. Inca nu stiu ce facem in continuare. Stiu saptamana asta ce va fi , adica joi la PET/CT si apoi acasa , ca merg doar eu cu Emma. Ce va fi mai incolo ... habar nu am si inca nu vreau sa ma gandesc (desi rotitele mele se misca continuu la solutii.

Dana draga , ai grija de tine ca nu e de joaca. Ai mancat ceva azi sau inca esti la dieta?

la toate si o zi buna!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare bay scriicioaselor...

Doris,ce treaba ai tu vineri si mie nu-mi spui?ce test faci?ce rezultat asteptezi?Si sa nu te aud de morcovi si alte astea...ca ma reproduc cu cuvintele tale mintenas...sper ca n-ai uitat ce-mi ziceai la telefon cand m-am spariat eu de analizele care le-am facut...ochei??
Aida,am citi ca Ema va banuieste intentiile si cam ce o asteapta...Sincer nu stiu sa te sfatuiesc,eu nu imi dau seama cum ar trebui sa vorbesti cu micuta printesica...pot doar sa ma gandesc cu mult drag la voi si sa zic si sa-mi doresc ca totul sa fie bine si sa ne dai vesti cat mai bune.Cand plecati?
Laurico draga...sa facem un club de vitezomane,ce zici?Ca si eu am mancarime in talpa la volan...Pupici la micuta smecheroaica Maia.
Dano,tu ce ai?Sper ca nu te-a prins si pe tine gripa solomoneza...
Kati,ai apa acasa?Mi gaureste careva?
Claudia draga,nu vrei sa intri pe forumul toyota?Suntem o chiurda p-acolo....Asa e cu Toyota:fiabilitate,siguranta,design,calitate la preturi normale.Eu sunt topita dupa Verso a noastra,imi doresc un LC ca sa bat coclaurile tarii si un Auris numai pentru noi fetele,adica eu si Luana,in care nici macar sa nu zimt iz de barbat,adica o masina exclusivista,eventual rosie...numai pentru oras.
Ma bucur ca mama Simonei e ok ,asta e o veste minunata!
Silvana,tu ce problem ai?

May fetelor,Alex e varza.Aseara a venit de la scoala nasol de tot,abia se tinea pe picioare de rau.Initial,dupa ce a intrat in casa si mi-a zis cu voce inceata si peltica ca ii este rau si l-am vazut cum se clatina,am zis ca-i manga de beat...M-am dus spre el si era sa cada din picioare.S-a schimbat de haine,nici mancare nu i-a trebuit...i-am pus termometrul,avea aproape 40.Asa ca dimineata am tras o fuga cu el la doctorita,are gatul in pioneze,temperatura,tuseste...ia antibiotic....si e scutit de scoala toata saptamana.Si saptamana cealalta,ca e vacanta...

Hai ca va pup si mai vorbim.

PS.Gata,am scapat de secretariat....sunt la mine-n birou...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ana, pupam matematicianul bolnavior!!!!! off-off, mai-mai!!!! nu strica niciodata o vacanta prelungita. multa sanatate!
veste buna ca esti la tine in birou!!!!!
bey, uite acu' nu gaureste nimeni, am si apa si curent(doamne, cit confort!), copilu' mic l-am culcat asa ca ma dau pe net un pic apoi ma duc sa pun niste cartofi la fiert sa fac cartofi frantzuzesti sa scap vreo doua-trei zile de gatit pt lume
claudia, sar'na pt retzeta! balesc aici pe tastatura acuma ca eu n-am nimik gatit de papa
dana, cum esti? sanatate si tie! mai intra si spune-ne cum stai!
am fost la upc la centru ca astia nu mi-au trimis factura si nu stiam ce si cit trebe sa platesc si se termina luna. mi-au redus factura de la 41 la 33 de lei dar tot le-am facut scandal ca eu n-am factura si ma pun ei pe drumuri. miine depun cererea de reziliere a contractului cu ei, am semnat deja cu rds-ul!de citeva zile!


Mergi la inceput