'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dupa ce imi relateaza ce i-a explicat tati despre teava montata langa bloc pe post de batator de covoare, Rares concluzioneaza:"Tati e foarte povestitor!"
Aseara ma machiam sa mergem la o petrecere la o colega de gradinita a copiilor. Bianca ma studia cerand sa 'o dau' si pe ea. Eu tot mornaiam incerand sa o fac sa renuntze. Infuriata, bate din picior si striga de-o data la mine, de la innaltimea celor 90 cm ai ei: "Vreau si eu ruj, ca sunt DOAMNA!!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi


Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Rares, pregatind niste masini pt un teatru de papusi: "Eu sunt domnul spectacol!"
Bianca:"Eu sunt doamna spectaca!

Se joaca de-a v-ati ascunselea. Rares tine ochii, Bianca se baga intr-un dulap si tine usile intrdeschise. Vine Rares strigand "Oare unde e copilul ala?" Eu, gasindu-mi de lucru in fata dulapului, zic "Nu stiu, cred ca a plecat la bunica". Bianca, din dulap:"Da, cred ca am plecat la bunica!"

Rares, ma striga din sufragerie:"Mamiiiii, vinoooooo!"
Eu, prinsa cu treaba in bucatarie, incerc sa rezolv problema de la distanta:"De ce?"
R:"Ca sa viii!!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me


Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Rares, pregatind niste masini pt un teatru de papusi: "Eu sunt domnul spectacol!"
Bianca:"Eu sunt doamna spectaca!

Se joaca de-a v-ati ascunselea. Rares tine ochii, Bianca se baga intr-un dulap si tine usile intrdeschise. Vine Rares strigand "Oare unde e copilul ala?" Eu, gasindu-mi de lucru in fata dulapului, zic "Nu stiu, cred ca a plecat la bunica". Bianca, din dulap:"Da, cred ca am plecat la bunica!"




Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me


Ce tare-i Bianca!

Va pup dulce, mi-a fost dor de voi!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares, se opreste la marginea trotuarului, asa cum l-am rugat, ca sa traversam impreuna. Il laud ca e cuminte si imi spune:"Sunt bun. Si ma iubesti." Mai tarziu, filosofeaza "... sa cresc mare sa am grija de tine." Eu:"Multumesc, dragule! Cand o sa fii tu mare, sa ai grija de mine, ca o sa fiu batrana?" R:"Nu, nu o sa fii batrana, o sa fii bucuroasa, ca am crescut mare."



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi

Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittygreeneyed spune:

Ce scumpi sunt copilasii tai, Laura! Intr-adevar, au o logica imbatabila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

"Cand o sa fii tu mare, sa ai grija de mine, ca o sa fiu batrana?" R:"Nu, nu o sa fii batrana, o sa fii bucuroasa, ca am crescut mare"

Laura25, Rares, deja, e un cavaler desavarsit! stie cum savorbeasca unei femei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares:"Mami, esti foarte buna pentru copii!
Eu:"Multumesc, pui! Si tu esti un copil bun!"
R :"Da. Si ma iubesti."
Eu:"Sigur ca te iubesc."
R :"Si eu te iubesc pe tine."

Dupa ce a participat intens cu tati si Rares la repararea unei mese pe care o stricasera tot ei, Bianca declara incantata:"Si eu vreau bormasina!Tati, sa-mi cumperi ... una cu printese."




Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi

Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mergeam la padure si Rares vede pe marginea drumului un vitel. Grabit sa ne anunte, striga "uite, uite, mielul vaciii!!"

Bianca, dupa ce a 'vanat' o furnica si a lasat-o sa i se plimbe pe mana, imi spune: "furnica nu m-a piscat!" Eu;"De ce?" B:" mmmm... pt ca era lenesha".

In fata unui chiosc de ziare, cer, printre altele, o revista cu Fifi, floare de nu ma uita, acelasi numar pe care il cumparasem cu o saptamana inainte. Le spun ca revista aia o mai au odata acasa. Ei protesteaza "Nuuu, ca e rupta!" Eu:" Daaa? Dar cine a rupt-o?"
Rares: "Nu stiu!". Bianca:"Cred ca tati, cand era el mic".


Inainte de Paste, ii dadea matusica in scranciob in fata casei bunicii (aflata undeva, cam prin centrul satului). Copiii strigau in gura mare "suntem racheteee, zburam, suntem racheteee! Bunicaaa suntem racheteee!!!". Bunica, prinsa cu treaba prin bucatarie, le raspunde, mai mult mormait, prin usa deschisa "bine, bine ... bine ca nu sunteti parasute.". In secunda, 2, amandoi tipau din toti plamanii" suntem parasutee!! suntem parasute!"

In parc, o vad pe Bianca indreptandu-se cu viteza catre 2 baietei cam de 6-7 ani ( cu vreo 20 cm mai innalti decat ea) care imparteau o punga de chipsuri. Credeam ca se duce sa ceara, dar cand m-am apropiat, o aud pe fiica'mea rastindu-se la ei: "Nu mai mancati ca o sa va doara burta! Sunt rele! O sa va doara burta! Nu mai mancati porcarii!"



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dimineata, in drum spre gradinita, exasperata ca intarzii (iar) la servici (de parca ar fi o noutate...), imi descarc frustrarile pe tati si copii, anuntzandu-i revolutionara :" Gata! De azi va alegeti toti 3 hainele de cu seara, ce alegeti cu aia va imbracati, nu mai vreau sa aud mofturi si matzafeturi in fiecare dimineata! Si sa stiti de ca maine va trezesc pe toti cu o jumate de ora mai devreme!" M-am oprit o secunda din discurs, ca sa trag aer in piept si Se intoarce Rares cu o privire nevinovata spre mine "Mami, cu cine vorbesti?"



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Laura, super tari copii tai! Sa-ti traiasca, sa te mosteneasca! Legat de atitudinea lui Rares, si ai mei fac fix la fel. Parca vorbesc cu peretii, cateodata.

Baietzii mei

Mergi la inceput