'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ne intoarcem de la gradi, Rares la primul semafor incepe sa ne spuna poezia cu semaforul(rosu foc-stai pe loc, galben soare, ai rabdare ..etc). Ajungem printre blocuri spre casa, cand zice ca vrea sa vada rosu-foc, vrea semafor! La care Bianca ii raspunde calma:"Nu poti sa vezi, ca pe aici nu sunt stoape!"

Bianca, in fata dulapului de haine:"Si acuma imi dai fustitza sa imi faci poza, ca sunt foarte frumoasa!"

Aseara, stateam aliniati in pat si spuneam povestea cu ridichea uriasa. Ajung la partea cu "vine si soricelul sa ajute", cand Rares incepe varianta lui de poveste:"Si taurul! vine un taur mare asa de pe strada si da cu coarnele pamantul si scoate ridichea. Mami, dar taurul ala are muschi mari asa, ca a baut apa multa si lapte mult si a mancat spanac!"
Eu:"Da? A mancat spanac?"
R:"DA! Si ajuta pe nenea ala sa traga carutza. Am vazut eu! Era un taur care tragea carutza. Si un calutz"
Eu:"Si in carutza cine era?"
R:"O ratza! Statea asa pe coada lui (a taurului ) ca nu avea scaunel. Si mergea asa ... la Petrodava( Petrodava e Winmarkt Petrodava, magazin cu haine, papuci, jucarii etc.. unde se duce din cand in cand cu bunica sa se plimbe cu scarile rulante ). Si sa se opreasca, sa cumpere rata banane si pubamasc (adica bubamax, o marca de guma la care a vazut el reclama la tv). Ca la pubamasc, face asa un balon mare! Am vazut eu ca broasca aia facea asa un balon mare, mare... si se spargea, ca era prea mare".etc, etc....
Eu "ahaaa, am inteles. Acum putem inchide guritza si ochisorii si sa facem nani?"
R:"Da ... Mami, intoarce-te cu fatza la mine sa te iubesc!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:



Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ne intoarcem de la gradi si discutam despre ce au vorbit azi. Am aflat ca au discutat despre animale si pasari. Intreb ce pasari are bunica. La care Rares, razand:"pasari proaste" (cu sigurantza asta cu 'gaini proaste' a auzit-o de la bunicu). Lui taica'su deja vedem cum ii creste tensiunea. Ii fac semn sa taca si-l intreb pe Rares "Dar ce inseamna proaste?"R:"Adica un cadou!" Eu "aaaaa.... am inteles".
Acasa, desenam de zor o fetitza cu parul galben. Constat eu ca e blonda si intreb cine mai e blonda. Amandoi, in cor:"Bianca e blonda".
Eu:"Si Rares cum e?".
R:"Si eu sunt blond!"
Eu:"Si Bogdan (un coleg de gradinita, bun prieten cu Rares) cum e?"
R:"Obraznic"
Eu:"Dar la par cum e?"
R:"Tuns!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Logic!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

Laura25 sunt absolut deliciosi! si, daca ei sunt deliciosi, tu si comentariile tale sunt savuroase de-a dreptul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares, pregatind niste masini pt un teatru de papusi: "Eu sunt domnul spectacol!"
Bianca:"Eu sunt doamna spectaca!

Se joaca de-a v-ati ascunselea. Rares tine ochii, Bianca se baga intr-un dulap si tine usile intrdeschise. Vine Rares strigand "Oare unde e copilul ala?" Eu, gasindu-mi de lucru in fata dulapului, zic "Nu stiu, cred ca a plecat la bunica". Bianca, din dulap:"Da, cred ca am plecat la bunica!"

Rares, ma striga din sufragerie:"Mamiiiii, vinoooooo!"
Eu, prinsa cu treaba in bucatarie, incerc sa rezolv problema de la distanta:"De ce?"
R:"Ca sa viii!!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am cumparat o revista 'Fifi' in care la un moment dat Fifi cica se converseaza cu interlocutorii pe diverse teme. Una din intrebari era "Cine sunt prietenii tai?"
Rares, raspnde "Bianca, mami, tati si Diana (matusica lui care tocmai era in vizita)".
Eu:"Dar la gradinita nu ai prieteni?"
R:"Nu.."
Eu:"De ce?"
R:"Pentru ca au plecat acasa, e inchisa gradinita duminica". (cum sa ai prieteni LA gradinita, dar toti sunt plecati acasa. Logic, nu?)




Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi


Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Am cumparat o revista 'Fifi' in care la un moment dat Fifi cica se converseaza cu interlocutorii pe diverse teme. Una din intrebari era "Cine sunt prietenii tai?"
Rares, raspnde "Bianca, mami, tati si Diana (matusica lui care tocmai era in vizita)".
Eu:"Dar la gradinita nu ai prieteni?"
R:"Nu.."
Eu:"De ce?"
R:"Pentru ca au plecat acasa, e inchisa gradinita duminica". (cum sa ai prieteni LA gradinita, dar toti sunt plecati acasa. Logic, nu?)




Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi


Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me







Logic...

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Rares, pregatind niste masini pt un teatru de papusi: "Eu sunt domnul spectacol!"
Bianca:"Eu sunt doamna spectaca!

Se joaca de-a v-ati ascunselea. Rares tine ochii, Bianca se baga intr-un dulap si tine usile intrdeschise. Vine Rares strigand "Oare unde e copilul ala?" Eu, gasindu-mi de lucru in fata dulapului, zic "Nu stiu, cred ca a plecat la bunica". Bianca, din dulap:"Da, cred ca am plecat la bunica!"

Rares, ma striga din sufragerie:"Mamiiiii, vinoooooo!"
Eu, prinsa cu treaba in bucatarie, incerc sa rezolv problema de la distanta:"De ce?"
R:"Ca sa viii!!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me



frumosi si destepti foc shtrumphi tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

RazaDeSoare multumim mult!

Dimineata, in drum spre gradinita, Rares gaseste in masina si se joaca cu o ruleta. Cand ajungem, tati ii spune sa o lase, ca ii trebuie lui la servici. Continuam drumul pana in sala, cu Rares cerand ruleta, tati explicand ca aia ii trebuie, dar o sa-i aduca lui alta. La care intervine Bianca:" Si mie sa-mi aduci o bruleta. Una cu printzese!"

... Ieri la gradinita au mancat 'cartofi tzartzunesti' (pe meniu scris cartofi frantzuzesti)



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi


Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput