FIV159

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Votez si eu pt. Zouzou moderatoare!

Zouzou, mananca pomegranate si goji berries ca sunt bogate in estrogen. De asemenea sucul de aloe vera este estrogenic.

Intreaba la farmacie de "phytoestrogen cream" care este mai eficienta si mai safe decat pastilutele (acelasi principiu ca la progesteron). Ti-am trimis si pm cu detalii. si bafta!

Dream, BAFTA maine (astazi) si sa vii cu vesti bune!



Ajutati-o pe Sonia




LA MULTI ANI 2008!



Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

fetelor dragi,multumesc frumos ca vreti sa votati..apreciez enorm ceea ce faceti,dar nu mai vreau nici o moderare...va pupicesc pe toate cu drag...ma duc la culcare ca e foarte tirziu si sa incerc sa dormm ca ieri am avut o zi f zbuciumata...

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Misa: daca vrei sa faci hormonalele,mai bine nu mai lua nimic,sa nu le influenteze.Eu n-am luat.Abia pe ciclul pe care fac FIV iau ,pe perioada stimularii si pana la test,ceaiul.

Dream: bafta multa la histero!Sa iasa totul bine!

Luck: mai iau 1 elevit/zi,un magne B6/zi si 1 vit.C de 1000 mg de la Calivita /zi.Dupa ET voi lua,pe langa acestea,si omega 3(asa cum scrie in prospectul lor).

Zouzou: multumim pentru noul capitol,meritai cu adevarat sa fii moderatoarea noastra(dar esti,oricum) pentru ca te implici foarte mult.Mai ales ca,daca ai luat apararea cuiva,ai facut-o pana sa fii numita...dupa,sunt sigura ca ai fi fost impartiala.Oricum,si eu votez pentru....in cazul in care te razgandesti si vrei.Si multumim si pentru listuta.

O zi buna va doresc,am plecat la serviciu!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Zouzoule daca nu iti creste endometrul parerea mea este sa mai astepti o luna sau cat va fi necesar, nu uita cazul meu cand am avut endometrul de 8 difuz,dr si cu mine am cazut de acord ca nu are rost sa riscam si am mai asteptat,eu am facut ET-ul la 4luni dupa FIV cand toate conditiile au fost optime,ovarele isi revenisera dupa hiperstimulare,iar endo pe natural 13.5.Nu te grabi mai devreme sau mai tarziu tot acolo vei ajunge.Multi, multi
Intreba cineva imi scapa numele cat treb sa fie endometrul "bun" mie dr mi-a spus ca peste 10.
toate fetele.

Madalina 37+Sofia AMR=01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
La mami in burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Misa eu nu am luat nimic in luna in care am facut analizele pentru FIV. E bine sa fii "curata". Am luat in luna in care am facut FIV. Motivul pentru care nu e ok sa bei ceai de cretisoara este ca are o actiune sa-i zicem de stimulare si s-ar bate cap in cap cu inhibarea.
Zouzou bafta, sa iei decizia cea mai buna.
Anca , du-te la medic urgent , nu-mi vine sa cred ca ai suferit atat. Eu astept primul CM dupa FIV dar vad ca se lasa asteptat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Buna fetelor,

Dream multa bafta la histeroscopie..Cu cine si unde faci?
Mihaele, super!!! vii dupa mine ...si eu fac la Gynera
Fetelor, apropo de endometru, eu mai citesc forumurile si la unguri si acolo fetele beau in fiecare seara un pahar de vin rosu si sunt convinsi ca ajuta la ingrosarea endometrului.
Se poate incerca, de stricat nu strica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

quote:
Originally posted by luck

nusy
multa , multa bafta , sunt cu pumnii stransi alaturi de tine.
In afara de diphe si ceaiul de cretisoara de care ziceai mai iei si altceva (acid folic , elevit sau mai stiu eu...)??

zouzounaki
subscriu si eu subiectului desi cam tarziu draga mea zouzou.
Tu vei ramane in continuare licuriciul nostru drag cu sclipici
si moderatorul nostru.

arina 21
felicitari , rezultatul tau este super bun si peste 2 saptamani o sa ne spui ca esti fericita posesoare a

manumanu
te-ai hotarat penru fiv nr 2?
pupici



Luck, m-am hotarat, numai ca nu stiu exact cand.. in martie sau in mai... astept si rezultatul analizelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetelor si o zi fenomenal de buna

ZOUZOU, sper sa rezolvi problema cu endometrul. Si eu o sa-l intreb pe doctor astazi in mod expres cat e de gros al meu.

MISA, si eu sunt de aceeasi parere, nu lua ceaiuri in perioada asta. Bine, eu nu sunt de acord cu ele in general pt ca pot da rezultate exact pe invers.

DREAM, bafta la histeroscopie. Si eu am facut la Silvoi Predoi la Medlife, cu anestezie locala, si a fost OK. A durut un pic mai mult ca la ciclu, dar suportabil. Tinem pumnii sa iasa rezultat bun.

ANCA, iti doresc multa sanatate si sa se opreasca sangerarea cat mai repede.

Fetelor, la mine astazi este ziua cea mare, am ET-ul. Sunt linistita si fericita (cred ca si din cauza soarelui de afara, dupa atata ceata). NU ma mai simt nici asa rau ca ieri. Am vorbit aseara cu dna embriolog si mi-a zis ca din 8 embrioni de 8 si 10 celule aveam 3 blastocisti si restul aveau f multe celule (erau in stadiul de morula) care probabil pana astazi ajungeau si ei la stadiul de blastocist. O sa mi se transfere 2 blastocisti si acum nu pot decat sa ma rog la Dumnezeu sa le placa la mine in burtica. Cu Dumnezeu inainte!

Va pup
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

ARINA,minunat!!!!

Nu am mai auzit pe nimeni cu asa pROductie pina acum.Bravo tie si 2 spatamini cu un final fericit iti doresc.

Multumesc tuturor fetelor care m-au lamurit cu ceaiurile astea.Insa cred ca am sa mai beau pina la ciclu ,le opresc atunci si voi face hormonalele dupa ciclul urm.,caci de acum e cam tirziu.As mai avea 1 sapt pina la ciclu,daca nu m-am dereglat.

Zouzou nu ma pricep la pastilutele tate ,insa ceaiul de naprasnic si de cretisoara e f. bun pt. endometru.Gasesti pe forum mai multe explicatii,la tratamentul LIVIEI sau la nturiste si homeopate.

O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Arina tot norocul din lume la tine sa se opreasca astazi.

Mergi la inceput