FIV159

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

nusy
multa , multa bafta , sunt cu pumnii stransi alaturi de tine.
In afara de diphe si ceaiul de cretisoara de care ziceai mai iei si altceva (acid folic , elevit sau mai stiu eu...)??

zouzounaki
subscriu si eu subiectului desi cam tarziu draga mea zouzou.
Tu vei ramane in continuare licuriciul nostru drag cu sclipici
si moderatorul nostru.

arina 21
felicitari , rezultatul tau este super bun si peste 2 saptamani o sa ne spui ca esti fericita posesoare a

manumanu
te-ai hotarat penru fiv nr 2?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

misa_21 medicii mi-au spus sa continui,de aceea mi-au dat sa iau 6/zi...eu ma gindeam sa ma opresc...o prietena mi-a spus ca pentru endometru este bun si plasturele cu estrogen Evopaid.ati auzit ceva de acesti plasturi?
Mirela_1 la mine asta este problema luna de luna cu endometrul mic...ma gindeam cit sa astept,ca oricit astept la fel este...cind ne referim la endometru,ne referim la grosimea lui,iar cu cit este mai gros,cu atit exista mai mare posibilitatea ca embrionul sa se implanteze si sa se dezvolte...intr-unul mic,nu are pur si simplu loc unde sa se "ingroape",ca si mormolocii in namol...daca gresesc,sa ma corectati..eu asa stiu babeste
luck
Ancuta in locul tau,as da fuguta urgent la medic
Arina haide sa auzim de bebei

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Zouzou, asa cum ti-am mai spus, eu am luat "estrofem". Si mie mi-au marit doza la 6/zi dar pe motive de sangerare. Nu mai stiu cu precis dar endometrul a mai crescut cu vreo 2.5 din Z14 in Z17 iar dupa nu l-au mai masurat. Se poate prelungi perioada atat cat este necesar. Eu sunt de parere sa mergi mai departe daca tot ai inceput...Sper insa sa nu-ti strice planurile de vacanta. Ma pentru tine asa cum si tu o faci pentru noi.
Cat priveste povestea cu "uite-o - nu e" moderatoare propun si eu ceva ca tare m-a intrigat joaca asta. Nu stiu exact cum stau lucrurile dar daca 3 s-au plans ca esti impartiala oare nu ne putem si noi plange ca te vrem inapoi moderatoarea noastra? Ce ziceti fetelor VOTAM pentru Moderatoarea noastra Zouzou? Trebuie sa avem si noi un cuvant de spus...

Arina
bafta multa! Cu asemenea embrioni o sa ne parasesti curand ca sa mergi la odisee....

Anca si eu am avut sangerari masive dupa FIV si am ajuns chiar la transfuzii. Sunt de acord cu fetele. Fuguta la dr!

Va pe toate si mult noroc.



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

quote:
Originally posted by dream1971

Ce ziceti fetelor VOTAM pentru Moderatoarea noastra Zouzou? Trebuie sa avem si noi un cuvant de spus...



Da,da!!Eu o vreau pe Zouzou a noastra moderatoare!

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Flori . Abia astept sa te vad mamica!



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Dream: si eu dulce si-ti doresc din toata inima acelasi lucru.

Maine parca ai programare la dr,nu?(daca gresesc,iarta-ma,te rog,ca asa cum am mai zis...memoria mea....imbatranesc,cred ) Bafta muulta si sa vii cu vesti bune.Fiv mai faci?Ce planuri mai ai?

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Flori nu imbatranesti deloc! Esti si vei ramane mereu tanara. Ai o memorie excelenta. Maine merg sa fac histeroscopie si in functie de asta voi vedea ce voi mai face dupa...Sper sa fie ok.

O pentru Flori. Si eu te -ic dulce si fie ca martie sa fie luna ta norocoasa!



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Deci,n-am uitat! Atunci,iti spun si mai apasat:bafta,sanatate multa si sa dea Domnul sa poti sa faci fiv cat mai repede(daca asta iti doresti).



Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

dream apoi asa o sa fac pina la urma...am sa continui sa iau pastilutele...planurile mi le-a dat peste cap...dar nu-i nimic,macar de ar creste endometrul asta...maine ma duc sa caut plasturi de estrogen...ma gindesc ca poate cyclocur este prea slab pt.mine...am o curiozitate...daca endometrul creste asa de incet,la o posibila implantare ce se intimpla?automat incepe sa creasca?ca de asta mi-e frica...daca nu creste??daca din cauza aceasta nu s-au prins la cele 3 fiv?cu toate ca la fiv3 a fost o tentativa de prindere...
cit despre moderare,chiar m-ati facut sa zimbescdream,flori,dar sincer fetelor,parca m-am simtit cumva aiurea...zici ca purtam epoleti pe umar..din aia cu franjuri aurii...va pupacesc si va doresc o noapte linistita
dream succes pe maine la histeroscopie,sa fie totul curat si frumos acolo ca sa aiba bebe o casuta frumoasa 9 luni,la mami in burtic

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Zouzoule:tu parca ziceai ca vrei sa te duci acasa...Sau poate iti trimite cineva de acasa ceai de cretisoara,ca eu asa am inteles, ca ala e bun pentru endometru.Imi pare tare rau ca ti s-au dat planurile peste cap.Off!Si ce ma oftica si mai tare este ca ne indopam cu medicamente si nici nu ne atingem scopul
Pup si eu fata si-ti doresc o noapte linistita!

Flori

Mergi la inceput