FIV159

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Arina nici eu nu am mai auzit pe nimeni cu rezultate atat de spectaculoase ca si ale tale.Eu sunt sigura ca vei reusi!Bafta maxima!
Zouzoule bafta multa cu endometrul ala;si pe mine m-a necajit mereu endometrul,la fiecare FIV la ultima eco ( in ultima zi de stimulare) aveam cca 8 mm,dupa aceea nu stiu ca nu mi l-au mai masurat.Stiu ca si dupa ET se pot lua cycloproginova pana la test si daca e pozitiv chiar si dupa aceea.Doamne ajuta!Te rog trece-ma si pe mine pe listuta pt Athos.Prenumele meu e Diana Corina.Multumesc mult licuriciule!

Fetelor fac eforturi disperate sa ma las de fumat si imi e cumplit de greu:mi-am pus si plasturi cu nicotina,am luat si guma de mestecat cu nicotina ( nicorette) si tot mai fumez cand si cand....of groaznic vicul asta....

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Arina mamaaaaa, ce rezultat! Este f bine, ai grija de tine si stai linistita, va fi bine, asteptam vestile cu 2 // peste 14 zile.
Kora eu am observat in jurul meu ca cea mai sigura cale sa te lasi nu este cea pe baza de plasturi, gume etc ci renuntand total, brusc la ele. Mie mi-a iesit asa dar nu fumam decat 4-5 pe zi. Poate incerci, oricum motivatia exista si asta ajuta mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Zouzou , vreau si eu pe lista , am mare nevoie de ajutor de la Dumnezeu .Pe mine ma cheama Otilia-Roxana.
Multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

KORA,subscriu la ce a zis ELLA.

Si eu am fost fumatoare,tot cam asa 4-5-6 pe zi.In ziua cind am inceput stimularea le-am lasat brusc(mai aveam o tig. intr-un pachet,am fumat-o si gata am zis ca nu mai cumpar).Si uite ca desi nu a reusit fiv-ul nici nu imi mai aduc aminte ca ma fumat vreodata.Si,nu a fost vointa ci doar pur si simplu nu imi mai trebuie.

Iti doresc sa incerci si tu metoda:gata e ultimul pachet.Nu mai cumpara si poate iti va fi greu 1,2 zile,dar cred ca te vei obisnui.Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ela,Misa eu impreuna cu sotul meu fumam cca 3 pachete pe zi impreuna,tigari light,dar totusi....asa ca nu e la fel ca si cand ai fuma 4-5 tigari pe zi.Acum cu plasturi,guma etc fumam cam un pachet impreuna....stiu ca ambitie trebuie,dar e fff greu acum...eu am fumat si in timpul stimularilor,chiar si dupa ET-uri....si acum imi reprosez asta....

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Misa, la 4-6 tigari pe zi nici nu cred ca te poti numi fumatoare. Cam atata fum inhalezi, cred daca stai in jurul unor fumatori. Oricum, felicitari pentru reusita de a le elimina definitiv. Cred ca toti incepem cu cateva si ajungem la pachete.

Kora, nu mai avea procese de constiinta. Daca era sa fie, era oricum. Uita-te la Lachi, la Sheri si sigur lista poate continua.
Crezi ca Doamne Doamne se uita in pachetul tau de tigari inainte sa decida daca da sau nu?

Arina21, super tare. Felicitari! Nu donezi din ei? (glumesc!). Sigur va fi bine.
Cand am facut eu ET-ul era o tipa tinerica care avuses 20 de foliculi cu 20 de ovocite si se fecundasera toti, dar ea, saraca, era pe perfuzii din cauza hiperstimularii.

Multumesc tuturor pt sfaturi. Mi-e un pic mai bine (adica fara cheaguri). Sper sa treaca pentru ca vreau sa uit de dr pt o vreme.

Multa bafta!



Cand asteptarile sunt prea mari, sampania ramane nedesfacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Stiti ce am uitat sa va spun?Ca eu am totusi un mare noroc:sotul meu nu fumeaza si nu a fumat niciodata,la servici am 2 colege care nu fumeaza,asa ca sigur mi-a fost mai usor decit tie KORA.Daca ai un fumator prin preajma te iei stiu cum e.Si mai e cev:fiind iarna decit sa ies la o tigara afara,sau sa deschid geamul,mai ales pe frigurile care au fost,chiar mai bine nu fumam.

Asa,ca ANCA iti dau dreptate.Nu am fost eu o mare fumatoare,dar aveam tot timpul pachetul de tigari la purtator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyna75 spune:

donez 13 fiole difereline valabile pana in aprilie 2008. le-am gasit gasit zilele trecute. Mihaele cum e la gynera. eu am programare pe 28 febr. eu mai am 2 fiv nereusite la cluj. am laparoscopie facuta in 2007. oare e valabila? ce biologa este la gynera? cum o cheama? multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Kora:eu si sotul am fost fumatori vreo 15 ani,iar pe 31 ian implinim un an de cand ne-am lasat.Motivatia a fost aceeasi pe care o ai si tu:sa avem bb.Iar metoda??Scurt,intr-o zi de 31(nu luni,nu data de 1....),mai aveam in casa 2 cartuse de tigari(ca tocmai venisem de acasa si ne facusem stocul) si tocmai incepusem un pachet in dimineata aia.Ne-am facut cafeluta,am fumat fiecare cate o tigara si apoi ne-am intrebat daca ne lasam??Am zis DA si uite ca se face un an de cand nu am mai fumat...
Sa nu crezi cumva ca a fost usor...Si noi ne chinuiam de cel putin 6 luni sa luam marea decizie....A fost greu la inceput,sa stii!Dar noi am luat-o ca pe o ambitie:am stat cu acel pachet desfacut pe frigider vreo luna,sa vedem daca rezistam tentatiei,pana am hotarat noi ca e clar ca ne-am lasat si ca putem sa renuntam linistiti la toate tigarile din casa.

Te pup si bafta multa!Mie si-acum mi-e dor de-o tigara,dar asta pentru ca mie-mi si placea tare mult sa fumez,sa stau cu prietenii la o tigara.....

Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Flori culmea e ca si pachetul nostru de tigari tot pe frigider sta ,dar la momentele critice(la cafeaua de dimineata-sotul,ca eu beau decaofeinizata,dupa macare,dupa ....) ne mai prindem cate o tigara.Deocamdata...Sper sa avem si noi ambitie ca si voi.Felicitari!Din pacate eu stau cu soacra care la varsta ei (56 de ani) fumeaza ca un turc,chiar daca la ea in camera,dar tot se simte mirosul...Stiu,nu exista scuze,trebuie ambitie...Acum chiar ca trebuie sa vina bebe si la voi,dupa atatea sacrificii!Bafta multa!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput