M-am hotarat.............adoptie(44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

aissa...m-am uitat pe noile poze...ai o fetitza de milioane, a crescut f mult si e o frumusica. Sa va traiasca!
kyykyy, ariannes_V, claudia72...bine ati venit si mult succes!!
Daca vreti recomandari de toate felurile ..just PM-me

Va doresc un weekend placut tuturor!

Noi suntem intr-un pas inert...dar nu ne pierdem speranta...
Liliana te rog sa ma treci in listutza cu atestat. Multumesc.

anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumesc mult diciu. Da, a crescut mult, chiar si ea realizeaza ca tot zice ca vrea sa fie bb mic.
Noi suntem intr-un mic impas ca dna soacra-mea ne-a lasat balta de la revelion ne-a anuntat ca nu mai vine la Ale, acum e tati in co si incercam sa ne bagam cu forta, in mijlocul anului, la gradi....sa speram ca o sa se acomodeze usor ca altfel nu stiu, zau, ce solutie putem alege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kyykyy spune:

aissa multumesc ptr.raspuns,dar am omis sa mai scriu ca in afara de cele 65 mai sunt vreo 30 si ceva in curs de atestare,iar azi am auzit de la o tipa ca matusa ei nu a reusit ca noi am avea destui copii dar nu stiu cine nu vrea sa ii dea si ca ei la fel ca si mie i-au spus ca nu sunt copii,iar cu alte judete e si mai greu ca au cei de pe lista prioritate dupa care cei din alte jud.tot de pe listasi vreu daca stiti sa imi spuneti daca am sanse avand in vedere ca stam intr-o garsoniera dubla,adica daca atunci cand va venii comisia imi va atestatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Aissa, intr-adevar, fetitza ta e o minuntatie! Si ce tatic mandru de pitica lui apare in poze! Cel mai mult mi-au placut cele in care ea e la bradutz, privind uimita si somnoroasa (cred) la daruri. Si cea in care calca hainele si rade asa...fericita! Sa-ti traiasaca si sa aiba noroc in viata, ca parinti iubitori are cu siguranta!

Eu am fost acum doua zile la Maria si ma astepta imbracata in rochita roz, cu fundite roz. Mi-a spus pe nume si m-am topit toata. Acum, la 1 an jumate cat are, i s-a dezlegat limba si a inceput sa vorbeasca. e o haioasa si o scumpa!Am luat-o in brate, mi s-a lipit de piept si m-a strans in brate. Stateam asa imbratisate amandoua si i-am soptit in ureche, sa auda numai ea "fetita mea". Cum pana mea sa nu bocesc eu serile? Si sa am insomnii...

Mai e putin pana vine acasa. Ma rog lui DD sa ne ajute sa facem fata vietii impreuna!


Succes fetelor care cautati copii! Si mie mi s-a spus ca nu sunt copii si totusi, am gasit unul. Nu adandonati cautarea si nu va demoralizati usor!

Alexa_Ioana ce faci? Esti ok cu sanatatea? Pitica?


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Tzuni,
M-ai emotionat pana la lacrimi atunci cand ai spus ca i-ai zis la ureche ,,fetita mea,,. Sa ne scri cum va descurcati. Apropo........ Cum se pun fotografiile in album? Nu reusesc.Cons

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Tzuni stiu ca ti-e greu acum dar vine si momentul in care nu o sa va mai tina nimic deoparte! O sa fiti amandoua pentru totdeauna! Iti tin pumnii sa finalizezi cat mai rapid si lin situatia! Va pup si multumesc mult de aprecieri, fiecare dintre copiii nostri e o minune si suntem extrem de norocosi sa ii fi primit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Aissa, Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie cu soacra-mea, noroc ca pot sa tin vecina pe post de bona ca altfel nu stiu ce as face.


Kyykyy, uneori este greu. Asa am crezut si eu. Baietelul meu a aparut cand ma asteptam mai putin. Fi tu la zi cu actele pana apare barza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Tzuni, cred ca emotia si fericirea nu are margini acum ca-ti aduci fetitza acasa in curand! Iti doresc ca acest pas sa fie intr-un ceas bun si sa aveti parte de o viata frumoasa si implinita alaturi de Maria.

anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

liliana

anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:


...sa te trezesti dimineata in hohotele lui de ras...
...sa te uiti minute in sir cum doarme si sa-i multumesti lui DD pentru asa minune ce ti-a dat...
...sa-ti dea lacrimile atunci cand se uita in ochii tai, iar el sa-ti zambeasca complice...
astazi, dupa o luna si o saptamana de cand traiesc toate acestea, mi-am dat seama ca au meritat din plin toti anii de frustrari si suferinta, toate tratamentele si depresiile.
eram mandra ca am macar o cariera... acum putin imi mai pasa. a fi mamica este cea mai frumoasa meserie din lume.
tot ce a fost inainte le-am trait doar pentru a ma forma eu ca OM, ca sa devin o persoana mai buna, dar implinirea adevarata nu a venit decat odata cu el... bebele meu
ne-a asteptat rabdator undeva si s-a nascut abia atunci cand DD a decis ca suntem pregatiti sa-l primim, crestem si educam asa cum trebuie.
si, nu in ultimul rand, sa luptam pentru ca si in fata legii sa devina al nostru. oricate eforturi ar presupune, MERITA.




Mergi la inceput