M-am hotarat.............adoptie(44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

tzunisor... sunte bine... ocupati pana peste cap, dar bine. eu cu sanatatea sunt chiar ok, iar alexa... tot mai minunata pe zi ce trece. voi cum sunteti ? ti'am trimis niste off-line'uri pe mess... raspunde'mi cand poti te rog !!!

pitica mea (ca si piticii vostri ) e o minune... si pe zi ce trece parca e tot mai ... minunata (zise cioara, laudandu'si puiul). iar cresa pentru noi e o adevarata binecuvantare: deja incepe sa lege cuvintele in propozitii, stie poezii, cantelecel, mananca singurica (inclusiv supa), se imbraca/dezbraca singura, deseneaza...
de mancat mananca foarte bine, iar de somn nu zic nimic, ca noi n'am avut probleme niciodata...
si creste... ca si fat frumos . in 2 luni a crescut 3,5 cm...

iar ultima noutate e ca... mi s'a pus pata rau de tot ca'mi mai trebuie un bebe. pana cu era la nivel cam ... teoretic... dar se pare ca in curand incepe sa se concretizeze... va tin la curent !

acu' fug sa citesc din urma, sa ma asigur ca's la curent cu toate noutatile. mai revin.





mami de brotac roacker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada77 spune:

Sabineta,ce copil superb ai,nu-mi vine sa cred!!!!!
Fratilor,spuneti-mi si mie cum gasiti voi copii asa mici,fumosi,sanatosi,????CUM????
Mie mi s-a spus de la inceput nici sa nu visez la un copil mic.Asa ca am optat un copil mai mare.Si tot copilasi bonlavi am vazut,cu tot felul de probleme-schitzofrenie,problele neurologice,probleme grave cu vederea(adica de nerezolvat).
Eu m-am saturat.Nu mai stiu ce sa fac.
Cum ati gasit voi,unele chiar fara atestatul luat,copilasi mici,nu-mi imaginez.
Eu ma bucur pentru voi din suflet.
As vrea sa inteleg...de ce la noi In Constanta e imposibil lucrul asta?
Ati dat ceva?Spuneti si mie sa fac la fel,ca nu e o rusine.Asa merg lucrurile la noi.Asta e realitatea.Fac si eu ca voi.Fac orice..
Ajutati-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

sabineta...rares e minunat, va seamana si cred ca nu e prima data cand iti spun, sau prima! Sa va traiasca si sa fie cel putin asa de norocos cum a fost decand tu l-ai gasit! Sunteti niste fericiti!
andrada77...stiu ca nu te incalzeste, dar nu esti singura in situatia asta,si mie mi s-a zis ca nici o sansa de copil mic adoptabil...asa ca ramane varianta plasament pana cand devine adoptabil, totul e sa gasesti bebe, la maternitati, spitale (sunt multi copii abandonati uitati prin sectii de pediatrie, spitale pt ca in tara asta nu sunt multi ce-i care isi fac treaba) si apoi sa te lupti pt el sa-l iei in plasament de urgenta sau simplu, cu dpc-ul de care apartine...totul este legal doar ca dpc-ul nu vrea sa dea plasamente la familii atestate de teama riscurilor, desigur iti trebuie si ceva relatii, tupeu, insistenta si nu in ultimul rand mult noroc!!!.
Eu cred ca pana acuma nu am avut noroc...sau nu e inca bebeul nostru pregatit sa vina la noi...sau noi sa-l luam. Dar speram.
Iti urez din tot sufletul sa reusesti!!!!!



anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kyykyy spune:

andrada si eu tot din constanta sunt si ne-au zis si noua la fel si apropo de ce a spus diciu am inteles ca nu rezolvam nimic daca ii gasim noi ca de fapt nu avem voie si ca totusi au prioritate cei de pe lista.eu prin asta inteleg ca daca il gasesc cei de la dpc mi-l iau si il dau la altii.noi am ajuns in stadiul cu analizele si sper in 2-3 zile sa depunem dosarul.va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna seara dragelor,
Noi suntem fffffffffffffffff fericiti pt ca joi pe 17 luam pitica acasa. De abia astept. Suntem f nerabdatori si putin speriati. Insa toata fericirea asta este umbrita de niste probleme mari. Sotul meu a aflat ca firma la care lucreaza se inchide si ii baga pe toti in somaj, asa ca o sa intre el in CIC. Sper insa sa isi gaseasca repede un alt job mai bun si lucrurile sa intre pe fagasul normal pt ca acum putem spune cu mandrie ca avem o familie minunata.
SABINETA sunt de acord cu ce ai scris. Exact asta simt si eu.
TZUNI, va veni si vremea in care micuta va fi numai a ta si lucrurile se vor linisti.
Fetelor, va astept cu vesti bune repejor. Haideti ca trebuie sa trecem toate la "Clubul scutecelor"
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Tzuni,

Tin pumnii
Parca maine este infatisarea la tribunal. Iti doresc tot binele in aceasta noua etapa a vietii tale. Sa iti traiasca bblina si sa fiti fericite si sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FLORI.B spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE SI MULT NOROC IN TOATE!!!AM 29 DE ANI SI IMPREUNA CU SOTUL MEU VREM SA ADOPTAM UN UNGERAS...DEOCAMDATA NU LUCREZ DAR SUNT IN CAUTARI.M-AM INTERESAT DE CEVA TIMP CARE ESTE CALEA SPRE ADOPTIE SI NU AM PRIMIT PREA MULTE DETALII,DECAT ACTELE NECESARE PENTRU A INCEPE ACEST "DRUM".POATE CER EU PREA MULTE,DAR MA ASTEPTAM SA FIE UN CONSILIER CARE SA-MI SPUNA CAM CE AS PUTEA INTAMPINA PE PARCURS SA STIU LA CE SA MA ASTEPT,CAT DE CAT...VREAU SA MAI PRECIZEZ CA AM LUCRAT 9 ANI,IN ACELAS LOC,SI DIN MOTIVE PERSONALE AM DEMISIONAT.SUNTEM HOTARATI SA LUPTAM PENTRU A NE IMPLINI VISUL NOSTRU CEL MAI MARE.DACA VREA CINEVA SA NE DEA ANUMITE DETALII,SUGESTII SI INCURAJARI NOI LE PRIMIM CU PLACERE...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Tzuni , Catty joi 17 ianuarie va fi cea mai fericita zi a vietii voastre.Minunatele voastre fetite o sa va faca mamici.Sa fie intr-un ceas bun

Catty nu lasa vestea cu sotul tau sa va umbreasaca fericirea.Cu siguranta ca se va rezolva.




Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Flori, citeste te rog primul subiect ,,Legislatie adoptie,, si vei primi multe raspunsuri. Succes esti pe drumul cel bun. Pentru alte intrebari te asteptam pe forum.

Catty, ma bucur pentru tine. Stiu ce emotii poti sa ai. Am trecut si eu prin ele. Dar acesta-i inceputul. Eu, in prima saptamana, cand am luat copilul acasa nu-mi venea sa cred. O saptama n-am dormit. Eram bolnava de fericire. Du-te sa-ti iei fetita acasa! Oricum acum vei sta mai mult pe net. Vei avea multe perioadeeeeeeeeee de veghe. Felicitari
Din partea baietelului meu Laurentiu pentru puica ta.

http://www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=4984064

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kyykyy spune:

FLORI.B DE TOT BINELE DIN LUME SA AI SI TU PARTE SI BINE AI VENIT PRINTRE NOI.

Mergi la inceput