Cambridge school Bucuresti

Cambridge school Bucuresti | Autor: Maadi

Link direct la acest mesaj

Buna,
Poate cineva sa ofere detalii referitoare la aceasta scoala - program, profesori, perioada de inscriere? Orice informatie este binevenita.
Va multumesc si va doresc Sarbatori fericite!
Maadi si Calin (19.07.2003)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Buna,draguta,
Daca iti poate fi de folos...arunca si tu un ochi:
http://www.cambridgeschool.ro/csb/Calendar/index.htm

Toate cele bune!
Maminuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costy_ony spune:

wow ce preturi...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Unde ai gasit tu preturile ca eu nu le vazui pe nicaieri.... Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Arata bine, suna bine, mai ales "behavior and self-control".
Nici eu nu am vazut preturile si m-ar fi interesat desi locatia nu ma avantajeaza..

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

La "Fee Policy"sunt trecute preturile pentru anul scolar 2007-2008:pentru scoala primara 3000 euro/an fara transport,carti si uniforma.Adica 250 euro /luna,un pic mai mult decta o gradi particulara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Loryi, nu trebuie sa imparti 3000 la 12 luni, pentru ca vacanta de vara e luuunga si mai sunt si: o vacanta in octombrie, una de Craciun, o vacanta in februarie, astea sunt de o saptamana, la Pasti vad ca le da 2 saptamani, deci adunate si astea plus vacanta de vara (jumatatea lui iunie- sept) .. sunt cam 8 luni de scoala.
Oricum nu e o suma uriasa ce ramane, e sub 400 de euro, si stiu scoli cu mai putine pretentii cu tarife mai mari.

Si vad ca exista si gradinita...de ea stie cineva ceva? M-ar tenta sa o dau pe fii-mea in toamna la o gradi unde se vorbeste in engleza (dar pe bune, nu intensiv, ca la intensiv am vazut deja ce fac, un cuvant in engleza 100 de cuvinte in romana). Am tot gasit gradinite cu predare in germana dar nici una cu predare in engleza??? Mi-ar placea sa invete de mica engleza si bine...

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by loryi1974

La "Fee Policy"sunt trecute preturile pentru anul scolar 2007-2008:pentru scoala primara 3000 euro/an fara transport,carti si uniforma.Adica 250 euro /luna,un pic mai mult decta o gradi particulara.



Multumesc! Nu vazusem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Se plateste in 3 reprize din cate am inteles si eu sunt obisnuita de la gradi sa platesc indiferent daca este sau nu vacanta.Pentru mine nu are importanta daca este o luna plina sau nu pentru ca eu tot trebuie sa platesc luna respectiva.Asa mi se pare si normal pentru ca profesorii trebuie platiti si pe perioada vacantelor.3000 euro inseamna taxa pe an la fel cum se procedeaza si la o gradi particulara sau asa cum se face la gradinita noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Poate o sa fie ciudata intrebarea. Dar fiind gradinita de lb engleza si a mea nu vorbeste deloc engleza cum se va descurca?

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Monu, pai eu banuiesc ca se va descurca foarte usor, sunt copii si se adapteaza repede. Uite si la copiii plecati definitiv in strainatate cu parintii, sunt "aruncati" la gradinita in alta limba si se descurca de minune, mult mai repede decat ar face-o un adult.
Si totusi aici cred ca nu e chiar ca "in strainatate", adica sigur mai sunt si vorbitori de romana (macar soferul, ingrijitoarea, bucatareasa, ca doar nu i-o aduce pe toti din afara) asa ca nu cred ca s-ar simti prea "dezradacinata" brusc.

Loryi, ai dreptate, daca zici ca asa platesti si acum. Eu la gradi actuala platesc in functie de cat merge copilul, daca lipseste mai mult de 3 zile consecutiv mi se scade din taxa de scolarizare pe luna urmatoare, iar pe perioada vacantei de vara nu platesc deloc iulie si august, din iunie doar jumatate. Mi se pare destul de just asa, dar normal, fiecare scoala sau gradinita isi poate impune propriul program, nu te sileste nimeni sa accepti.

bb2

Mergi la inceput