Avem nevoie de parerea voastra!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Sunt convinsa ca televizorul de care vorbesti ar avea mare succes. Sunt curioasa cati copii nu stiu ce-i aia telecomanda sau TV, asa cum s-ar intelege din unele postari.

Timpul de expunere la televizor nu cred ca are legatura cu telecomanda, pe care toti copiii o butoneaza oricum - timpul este reglat de parinti, nu de forma telecomenzii.

Si daca in timpul de expunere permis de parinti copiii ar avea la dispozitie telecomanda de care vorbesti, probabil ar fi o solutie fericita pentru multa lume.

Eu as cumpara. Am vazut un procent dat deja de cineva - 20% - subscriu.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Sunt convinsa ca televizorul de care vorbesti ar avea mare succes. Sunt curioasa cati copii nu stiu ce-i aia telecomanda sau TV, asa cum s-ar intelege din unele postari.

Timpul de expunere la televizor nu cred ca are legatura cu telecomanda, pe care toti copiii o butoneaza oricum - timpul este reglat de parinti, nu de forma telecomenzii.

Si daca in timpul de expunere permis de parinti copiii ar avea la dispozitie telecomanda de care vorbesti, probabil ar fi o solutie fericita pentru multa lume.

Eu as cumpara. Am vazut un procent dat deja de cineva - 20% - subscriu.

Adina + Olivia Q1.04



Adina, jos palaria raspunsul tau..nu ca e favorabil, ca oricum nu e o afacere 'pe bune'...dar seriozitatea cu care ai tratat problema...mi-a(i) placut f mult, se vede ca nu ai scris doar ca sa te afli in treaba, ca altii. Si ca tine au mai fost cativa...
Multumesc tuturor!

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

. Ati fi interesati ca televizorul pe care doriti sa-l achizitionati sa aiba in plus o functiune speciala pentru copii (in afara celei clasice), respectiv, o telecomanda mica si simpatica, colorata si cu butoane in forma de stelute, inimioare, etc? Copilul ar putea accesa doar programe avizate de parinti. Telecomanda ar avea si un timer care sa permita parintilor sa stie exact cat a privit copilul la tv.

Da

2. Ce alte functiuni v-ar mai interesa la o astfel de telecomanda?

Sa pot eu sa setez sa stinga televizorul dupa un anulit intervalde timp sau la o anumita ora

3. Cat de mult v-ar determina aceasta telecomanda sa cumparati televizorul respectiv, marca fiind una destul de renumita?

Destul de mult

4. Cat ati fi dispus sa achitati in plus fata de pretul televizorului pentru o astfel de facilitate?

intr 50 si 100 de RON

Succes la examen!!


Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

1. Ati fi interesati ca televizorul pe care doriti sa-l achizitionati sa aiba in plus o functiune speciala pentru copii (in afara celei clasice), respectiv, o telecomanda mica si simpatica, colorata si cu butoane in forma de stelute, inimioare, etc? Copilul ar putea accesa doar programe avizate de parinti. Telecomanda ar avea si un timer care sa permita parintilor sa stie exact cat a privit copilul la tv.
Ar fi buna o telecomanda in plus dar nu colorata ci sa arate exact ca cea originala si sa fie rezistenta la socuri.
2. Ce alte functiuni v-ar mai interesa la o astfel de telecomanda?
Ar fi bun un buton care sa o blocheze total fara ca bebe sa stie cae este.
3. Cat de mult v-ar determina aceasta telecomanda sa cumparati televizorul respectiv, marca fiind una destul de renumita?
Pe o scara de la 1 la 10 cred ca in jur de 8.
4. Cat ati fi dispus sa achitati in plus fata de pretul televizorului pentru o astfel de facilitate?
5%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

1. Ati fi interesati ca televizorul pe care doriti sa-l achizitionati sa aiba in plus o functiune speciala pentru copii (in afara celei clasice), respectiv, o telecomanda mica si simpatica, colorata si cu butoane in forma de stelute, inimioare, etc? Copilul ar putea accesa doar programe avizate de parinti. Telecomanda ar avea si un timer care sa permita parintilor sa stie exact cat a privit copilul la tv.

Da. Timerul ar trebui sa poate fi setat din cealalta telecomanda sau din televizor ... sau parolat sau cumva, ca altfel isi schimba singura setarea.
Nu trebuie sa fie colorata / simpatica. Ar trebui sa semene cu cealalta (asta pentru ca majoritatea sunt obisnuiti cu telecomanda si daca le dai una colorata nu o vor accepta, o vor vrea pe aia "mare".
Cred ca "publicul tinta" sunt parintii copiilor de 4-16 ani si la copii mai mari (sa zicem 10-12 ani) chiar ca nu tine cu stelute si inimioare!


2. Ce alte functiuni v-ar mai interesa la o astfel de telecomanda?
Limitarea volumului (tot programabila de catre parinti) ca ma dau vecinii afara din bloc daca mai urla tv-ul ala pe care il am deja :)


3. Cat de mult v-ar determina aceasta telecomanda sa cumparati televizorul respectiv, marca fiind una destul de renumita?
Destul de mult (sa zicem 80%)

4. Cat ati fi dispus sa achitati in plus fata de pretul televizorului pentru o astfel de facilitate?
10%



Sorana si Monica (5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Intram si noi in categoria celor pentru care tv-ul a dvenit o mobila nefolositoare din casa. Spre ca Alexia sa preia exemplul. Timpul este foarte pretios iar din punctul meu de vedere, tv-ul spala creiere si creeaza dependenta!

Deci nu!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

nu, nu as fi interesata sa cumpar asa ceva. Timpul cat se uita la tv depinde de situatie. Totusi nu l-as scoate de tot, se uita la filmulete, ca de ex. Little Foot, care le-a trezit interesul pt dinozauri. Apoi s-au uitat intr-o carte sa vada cum aratau, cate feluri si ce denumiri aveau, etc.etc. Aici avem Kika, unde nu este reclama si emisiuni chiar dragutze. Dar o telecomanda pt vopii chiar mi se pare inutila.
Apropo de timp, au fost o sapt pedepsiti si nu au avut voie deloc la tv, nu pot sa spun ca i-au simtit lipsa...


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu as achizitiona o astfel de telecomanda, mi se pare inutila. Oricum stiu cat timp si la ce se uita copilul la TV pentru ca eu ii deschid si tot eu ii inchid, ii pun DVD sau am program TV, ma uit la ceas, asa ca totul e sub control.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopuscasu spune:

1: nu, fara telecomenzi simpatice.
2: m-ar interesa la telecomanda sa existe un buton de blocat butoanele din TV, adica sa nu poata copilul apasa pe butoanele din partea de jos a tv-ului, controland astfel singur activitatea tv-ului, nefiind necesara telecomanda.
3: muuuult, 100%
4: 50%

Mergi la inceput