Avem nevoie de parerea voastra!

Avem nevoie de parerea voastra! | Autor: Corina75

Link direct la acest mesaj

M-am inscris anul acesta la un masterat, si unul dintre examene presupune o lucrare care sa trateze o idee noua de afaceri, sau o inovatie...
Impreuna cu inca 6 colegi, ca lucrarea e de grup, ne-am gandit la un produs despre care trebuie sa facem acum studiu de marketing.

Ajutati-ne cu raspunsurile voastre la intrebarile de mai jos, pana in 5 ianuarie!
M-am adresat comunitatii DC ptr ca sunt membra de ceva vreme si am incredere in voi! Multumesc anticipat. !!!

1. Ati fi interesati ca televizorul pe care doriti sa-l achizitionati sa aiba in plus o functiune speciala pentru copii (in afara celei clasice), respectiv, o telecomanda mica si simpatica, colorata si cu butoane in forma de stelute, inimioare, etc? Copilul ar putea accesa doar programe avizate de parinti. Telecomanda ar avea si un timer care sa permita parintilor sa stie exact cat a privit copilul la tv.

2. Ce alte functiuni v-ar mai interesa la o astfel de telecomanda?

3. Cat de mult v-ar determina aceasta telecomanda sa cumparati televizorul respectiv, marca fiind una destul de renumita?

4. Cat ati fi dispus sa achitati in plus fata de pretul televizorului pentru o astfel de facilitate?




Corina si Andrei (24.11.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Si daca nu raspundem pici examenul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Pe mine m-ar interesa un buton pe telecomanda care sa o blocheze,special pentru copiii mici!Asta pentru fie-mea,care acum a descoperit noua distractie!




La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Initial creeata de Corina75

1. Ati fi interesati ca televizorul pe care doriti sa-l achizitionati sa aiba in plus o functiune speciala pentru copii




NU.


(Noi am renuntat la TV. L-am facut cadou. Si nu-i simtim lipsa )


Alina

***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Initial creeata de Corina75

M-am inscris anul acesta la un masterat, si unul dintre examene presupune o lucrare care sa trateze o idee noua de afaceri, sau o inovatie...
Impreuna cu inca 6 colegi, ca lucrarea e de grup, ne-am gandit la un produs despre care trebuie sa facem acum studiu de marketing.

Ajutati-ne cu raspunsurile voastre la intrebarile de mai jos, pana in 5 ianuarie!
M-am adresat comunitatii DC ptr ca sunt membra de ceva vreme si am incredere in voi! Multumesc anticipat. !!!

1. Ati fi interesati ca televizorul pe care doriti sa-l achizitionati sa aiba in plus o functiune speciala pentru copii (in afara celei clasice), respectiv, o telecomanda mica si simpatica, colorata si cu butoane in forma de stelute, inimioare, etc? Copilul ar putea accesa doar programe avizate de parinti. Telecomanda ar avea si un timer care sa permita parintilor sa stie exact cat a privit copilul la tv.



Nu m-ar interesa, din mai multe motive:
- nu doresc sa ii fac televizorul mai atractiv decat este
- in loc de telecomanda ta si telecomanda mea, prefer sa avem telecomanda noastra, a familiei, pe care sa o impartim asa cum imaprtim si timpul petrecut in fata televizorului.
- in loc de timer prefer sa invete ceasul si notiunea de timp, de ex, o jumatate de ora inseamna doua episoade cu Dora, etc.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

quote:
Initial creeata de Corina75

M-am inscris anul acesta la un masterat, si unul dintre examene presupune o lucrare care sa trateze o idee noua de afaceri, sau o inovatie...
Impreuna cu inca 6 colegi, ca lucrarea e de grup, ne-am gandit la un produs despre care trebuie sa facem acum studiu de marketing.

Ajutati-ne cu raspunsurile voastre la intrebarile de mai jos, pana in 5 ianuarie!
M-am adresat comunitatii DC ptr ca sunt membra de ceva vreme si am incredere in voi! Multumesc anticipat. !!!

1. Ati fi interesati ca televizorul pe care doriti sa-l achizitionati sa aiba in plus o functiune speciala pentru copii (in afara celei clasice), respectiv, o telecomanda mica si simpatica, colorata si cu butoane in forma de stelute, inimioare, etc? Copilul ar putea accesa doar programe avizate de parinti. Telecomanda ar avea si un timer care sa permita parintilor sa stie exact cat a privit copilul la tv.

da, mie mi se pare interesant, desi nu ne uitam prea mult la TV, fetita cea mare se mai uita la desene..de ce sa nu fie, mi se pare destul de utila


2. Ce alte functiuni v-ar mai interesa la o astfel de telecomanda?

-timer de blocaj(adica asa cum exista acum ca TV-ul sa se stinga obligatoriu peste "t" minute)
- sa sune cand o fluieri ..atunci cand o pierzi sub canapea
3. Cat de mult v-ar determina aceasta telecomanda sa cumparati televizorul respectiv, marca fiind una destul de renumita?

20%



4. Cat ati fi dispus sa achitati in plus fata de pretul televizorului pentru o astfel de facilitate?

cred ca intotdeauna platesti ceva in plus pentru anumite facilitati..


Corina si Andrei (24.11.2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

1. nu
2. nu este cazul
3. nu este cazul
4. nu este cazul

www.bconsulting.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

1.Nu - cum spunea cineva, nu doresc sa-i fac tv mai atractiv decat este.
2.Nu este cazul.
3.Nu l-as cumpara.
4.nu este cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Nu si in nici un caz nu as cumpara asa ceva. Cu cat se va uita mai putin la tv cu atat mai bine.

www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Babies are always more trouble than you thought - and more wonderful.

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

1.Nu
2.Niciuna
3.Absolut deloc
4.Nimic

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv75 spune:

buna,
daca telecomanda mare si urata (a mea) "bate" telecomanda mica si simpatica (a copilului), in sensul ca oricand poate anula comenzile ei (adica atunci cand decid "stop desene", sa "se strice" automat telecomanda micuta, astfel incat copilul sa nu mai poata jongla canalele), atunci e ok, nu m-ar deranja sa o cumpar si pe asta la achizitionarea tv-ului.
Daca sunt cu copilul langa mine in momentul alegerii unui tv, normal ca si aceasta telecomanda va fi un criteriu deloc de neglijat.

Mergi la inceput