Ingineri fosti, viitori...(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Chiar ca haos peste tot. Eu acum imi caut de lucru....daca stiti sau auziti de vreun job va rog sa imi spuneti....


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, ce cautiiiii???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Caut un job de inginer de instalatii cu aproape 4 ani experienta (se fac in martie 2008), in domeniul proiectare-consultanta-ofertare, ceva de genul asta. Daca auziti de ceva....pls. spuneti-mi.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Anca ce s a intamplat??????


Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!trezirea inginerele!
si o
anca mama, ce ai patit??????
revin dupa ce ma trezesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, fetelor! imi pica ochisorii in gura...de somn. Am lucrat aseara pana la ora 12.00 si mi-am facut si nervi pt. ca tot suna telefonul si ma tineau diversi de vorba si eu aveam de lucru, eram si-asa obosita si nu ma puteam concentra......am reusit sa termin cat de cat ce imi propusesem, dar nu 100%.
Apropo de job.....am decis sa incep sa imi caut in alta parte pentru ca nu mai pot sta aici, nu merita stresul si consumul nervos.....plus fizic. Am inceput sa am cosmaruri, nu ma mai pot relaxa nici macar acasa si mai sunt si altele.......toate astea au repercursiuni asupra intregii mele vieti si nu cred ca merita. Cam asta....am trimis vreo 3 CV-uri aseara....o sa mai caut....partea buna e ca nu trebuie sa ma grabesc foarte tare.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare! eu am bagat doua cafelute ca ma doare capul de ieri de nu mai pot!
Dr ne-a dat antibiotic, dar eu nu i-am dat inca, nu stiu ce sa fac, sunt nehotarata, putin o urechiusa e imflamata, nu e rosie cica, dar ca sa scapam de tusea asta, hop pe antibiotic. Stiu ca nu e de jucat cand e vorba de ureche, dar chiar nu stiu ce sa fac!!! daca as intraba-o pe mama-mea imediat ar zice cum sa nu-i dai? fa bine si da-i la copil...
Marc a plecat la gradi, apoi la bunici.
Eu mancare nu fac, am facut ieri supa de pui, snitele, carne de pui asa ca azi nu mai fac. Luca se joaca cu niste figurele ce reprezinta nasterea lui Isus, cu magii, iosif, maria etc...vad ca e incantat.Am poze de la botez, poate va pun cateva mai tarziu daca mai intru.
Anca, pai ce e cu firma ta? parca vroiai sa iti faci firma! si nu te mai stresa din cauza jobului atata! mai fa si o pauza! vine luna cadourilor, fa-ti timp si pt tine, du-te la cumparaturi, coafor si peste tot unde te simti bine!

Kati, aici nu se invata poezii, la serbare e sec, citeste educatoarea o poveste, canta ceva, si apoi fac ca o piesa sa zic asa, unde fac copii ceva cu manutele. Apoi fiecare duce ceva de mancare de acasa, mergem in grupa, stam la taclale si mancam ce am adus si salut!!! iar la Marc in grupa sunt niste parinti de nici nu-ti vine sa te duci, de fapt in toata gradinita aia, nu stiu sa salute, asa ceva nu ai vazut!!! se uita la tine si nu deschid gura sa nu dea un "hallo"! 2 familii cunoastem mai bine, dar in rest sa te fereasca d-zeu!!!
M-a sunat Christian sa imi zica ca Marc e invitat sambata la ziua unui baietel dar si-o tine intr-o sala din asta cu toate minunile (cum am fost si noi intr-o duminica cand v-am povestit) si oare pot avea aia grija de attia copii? el precis vrea, of...cred ca il fac pe al meu sotior sa mergem si noi mai tarziu ca sa-l pot supraveghea mai indeaproape!!!
Miki, ce e cu copilul acum? sper ca n-a patit nimica...auzi, si tu fa-ti niste analize, poate ai lipsa de magneziu. sper ca sunteti mai bine!
Ioana, zici ca te tine Vla in stres???fa-i un fratior

na hai ca va las ca v-am plicti destul...pupici la toate si o zi buna!!!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

claudia, pai la noi la serbare e tare frumos. copiii pregatesc tot felul de poezii in romana si engleza/germana, care ce a invatat, apoi cite un dans ce au invatat la cursurile de dans, apoi ce au mai invatat cu educatoarele(anul asta fetitele vor fi fulgi de nea iar baietii piticii albei-ca-zapada). apoi vine un mos craciun cu un sac cu cadouri, se cinta pe linga brad, in sala de mese de la grupa se servesc diverse (stringem bani pt asta si pt cadou pt doamne). e tare frumos, zic eu. si asa ajungem si noi parintii sa ne cunoastem cit de cit.
acuma, cu antibioticul nu stiu ce sa zic. daca ti se pare ca e nasol, atunci dai, daca nu mai stai un pic. noua acum, ultima data nici nu ne-a dat. ne-a scris pe reteta sa-l cumparam, sa-l avem la indemina in caz de nevoie dar sa nu-l dau. de obicei vb la telefon dupa consultatie.cu urechea e mai nasol, e drept. pt asta noua ne-a cam dat antibiotic pina acuma.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Ha ha ha Claudia, fratior????? Pai m-as -o. Am iesit afara pe langa bloc ca e soare la noi...si Vla a transpirat rau de tot. Era ud tot si pe cap. Am bagat un panadol preventiv. Sper sa nu se imbolnavesca.

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Buna fetelor. Am incercat sa mai citesc si eu ceva ceva din urma dar nu prea reusesc, dar as vrea sa va cunosc mai bine insa atomicul de fi-miu nu imi da pace si eu numai cat doarme el pot intra pe net ca altfel este belea, vrea si el sa tasteze si sa invarta rotita de la mous. Problema cea mai mare este ca el nu prea doarme, deci timpul meu pe calc este tare limitat.
Ma gandeam chiar daca eu as putea sa ma numesc inginer din moment ce nu am profesat niciodata, cred ca mai degraba sunt cadru didactic, ptr ca in afara de practica din timpul facultatii nu prea am avut ocazia sa calc printr-o intreprindere. Momentan nici nu am de gandsa imi schimb profesia desi este f prost platita, dar cand ma voi intoarce la scoala voi incerca sa imi fac programul cat mai pe placul meu, nu voi solicita ore suplimentare cel putin vreo 2-3 ani ca sa pot sa ma ocup de copil cat mai bine, poate intre timp o punem de un fratior/ o surioara.
Vad ca nu sunt singura in CIC si mai sunt si alti pitici in trupa.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
nov 2007

Mergi la inceput