Ingineri fosti, viitori...(16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
am scapat repede. se pare ca are grija mos nicolae de mine. sunt tare norocoasa. totul a decurs foarte rapid. s-au facut urgent toate analizele si au iesit bunicele asa ca nu m-am mai operat . aseara pe la 18.30 dr a venit si mi-a dat biletul de externare ca sa pot sa merg la pitica. mi-a facut o surpriza caci stiam ca mai stau putin pe acolo. deci aseara inainte de ora 11 eram acasa. va dati seama ca sotul a mers mereu cu mult peste 100km/ora. cred ca ne-a prins si radarul si vom primi o amenda dar ce mai conteaza! pitica dormea dar cu m-a simtit langa ea s-a pus pe supt desi la ora 10 a mancat 140 ml formula.
alex mi-a povestit cat de dor le-a fost de mine. andra mi-a povestit pe limba ei de dimineata. bona a ramas fara cuvinte. prea zambareti si cuminti sunt piticii cand e mami cu ei.
deci sunt fericita.
multumesc ca mi-ati tinut pumnii.



nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Anca daca tot vrei o schimbare de ce nu incerci in cluj? spuneai ca ai o oferta! e bine totusi ca te-ai hotarat sa faci ceva. la primul meu job stresul era foarte mare asa ca dupa numai 3 luni mi-am dat demisia. si ultimul meu loc de munca e de evitat caci seful mi-a cam scos peri albi de cand a aflat ca sunt gravida, asa ca nu stiu daca mai merg inapoi. nu am vrut sa renunt caci el asta astepta si nu am vrut sa-i ofer asa o satisfactie. eu am noroc ca imi gasesc relativ usor si aici. deja stiu cateva persoane care m-ar angaja (din pacate aici sunt salariile destul de mici). acum am noroc ca am mult de lucru pt firma noastra.
proiectele nu le termin nici eu pana la sarbatori. am lucrat si la spital putin. am mai rugat un fost coleg sa ma ajute cu niste desene la doua proiecte si sper sa ma descurc. problema e ca incep imediat examenele la master si eu nici nu am calcat pe la facultate. si cica pana in februarie trebuie facuta si lucrarea. o sa vad eu cum scap. poate am noroc si de aceasta data.
kati daca ai sti ce poezi are alex pt serbare .... "tara mea", "toamna" si "scufita rosie" . nu stiu ce serbare e asta ca numai de craciun nu pare. sper ca o sa vina cu idei mai bune educatoarea. eu inca nu am vorbit cu ea. o sa ii trimit si cateva poezi sa o inspir.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Nico, ma bucur ca esti bine si n-a mai fost nevoie de operatie...sa stii ca chiar de asta am intrat acum sa o intreb pe Kati daca stie ceva de tine...si cand colo ultima postare era a ta!!!
Kati, pai e fain la voi la serbare...speram ca si la noi anul asta sa fie altceva!!!
ma duc sa iau ceva de cap ca ma doare de simt ca acusi imi plezneste!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


nico, ma bucur mult ca ai scapat de operatie!!!!!!!! Sa fii sanatoasa si sa iti revii repede. Sincer....ideea de Cluj ma incanta si ma sperie in acelasi timp....pt. ca poate fi cea mai buna miscare sau cea mai proasta....si daca as fi numai eu cu sotul in discutie, nu as ezita prea mult. Dar......ma gandesc la parintii mei si ai lui......si parca mi se taie aripile...nu ne vedem noi prea des dar macar 1 data pe saptamana...tot ne vedem. Ai mei cel putin ar suferi enorm (si ai lui....dar ei sunt mai ....permisivi, se adapteaza la ideile astea, ne lasa in pace, safacem ce vrem noi....ai mei nu, deloc). Plus ca...si nasii sunt aici...prietenii....nu zic ca acolo nu ne-am putea face prieteni dar....nu e acelasi lucru. Nu stiu. Chiar voiam sa te intreb cu firma....eu vreau foarte mult sa ma tin de treaba cu firma mea, asociata mea mi-a promis ca ma ajuta si ea...dar sotul, mai precaut din fire, nu incurajeaza aceasta idee, este de parere ca trebuie sa merg si cu serviciul si cu firma in paralel.....cel putin pana pun firma pe picioare......dar in ritmul asta, nu o sa pun in veci firma pe picioare in schimb o sa cad eu din picioare......asa ca n-am facut nici o branza. Am depus ceva CV-uri sa caut servici in alta parte dar peste tot acum au pretentia la program prelungit......ceea ce nu ma avantajeaza. Iar un program mai lejer inseamna.....bani foarte putini.....adica nu merita. Greu de luat o decizie si eu sunt si cu creierul imprastiat zilele astea.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

anca ti-am trimis un pm ca sa nu stresez fetele
claudia
eu am o pitica care toata ziulica nu stiu daca a dormit 30 de minute adunate si acum vrea sa doarma doar cu sanul in gura. cum o pun jos plange.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

pt cine vrea sa-mi faca un mic cadou poate imi dati un vot www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=18" target="_blank">aici. poza nma.
si pt ca vreau sa castige poza www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16" target="_blank">mamicideiulaug2007 va rog sa puneti cate un vot si acolo. eu nu sunt in acea poza desi tare mi-asi fi dorit

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

bine ai revenit nico, in buna stare!!! si fara operatie!!!!chiar ma gindeam ca daca nu apari, o sa-mi iau inima in dinti si te sun.doamne-ajuta ca esti ok!
krisztina mi-a spus deja vreo trei poezii, destul de lungi, una cu bradutzul, una cu mosul si un soi de rugaciune de craciun, f. frumoasa. plus cintecele. o sa fie frumos, dupa cum se pregateste. i-am cumparat azi rochitza alba, pantofiori de balerina si ciorapei albi, ca doar vom fi fulg de nea. miine o sa descarc niste poze si va pun sa vedeti costumatia.
votat!
anca, multa bafta!
tanima, tot inginer esti, ca doar asa scrie pe diploma!!!si ai muncit mult pentru hirtia asta!cu doctoratul, ce sa zic, si eu am un om de stiinta in casa, doctorand si el, preda si la studenti citeva ore, munca pe la ceva proiecte de cercetare, asa ca are mereu program full, asta pe linga serviciul normal.e f. greu e adevarat dar sunt si satisfactii.
cit despre puiutzii atomici, cunoastem problema: eu am doi atomici, noroc ca unul din ei este inca pui de atomic.
claudia, dar ce ai patit de te doare asa capul? ai tras curent sau ce?
ioana, cum e vla? nu a racit, nu?
va pup pe toate, noapte buna sa aveti, ma duc si eu la nani.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata! Vai....nu mai intra cafeaua aia in sange odata!
nico, am votat! dar am votat-o si pe mamicaDC,ca mi-a placut mult de tot poza! Frumoasa mai esti, mai Nico! .
katik,cred ca abia asteptati serbarea!
Gata, fug la munca.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Suntem bine!
Momentan crize. Scriu mai incolo!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ioana, ce crize?:)
Nico, ma bucur ca ai scapat!!!
La noi e frig, sunt mai tot timpul pe drumuri, ne pregatim de serbari...
Pupici

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput