Ingineri fosti, viitori...(16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

buna dimineata!

A plecat si Marc la gradi, cam tarziu azi, dar ce sa fac daca al meu barbat are timp???
Nico, ne rugam sa fie tot bine, sa te refaci repede si sa mergi acasa!
Miki, esti totala...pai si curatenie cine face apoi??? tot tu!!!
si eu voi astepta instalatorii in baie cat de curand, avem probleme de cand ne-am mutat aici si sunt aproape 4 ani, pute cateodata din baie pana in hol, a mezeluri sa-i spun asa...am simtit mai mult de cate ori venea frigul si era geamul inchis...atunci au venit diverse firme, unul monta ceva, altii veneau si demontau...pana la urma nu am mai avut rabdare cand am vazut ca nu se face nimica si am zis ca deocamdata nu mai platim chiria in totalitate (avem contract de inchiriere-cumparare), iar apoi ii dam in judecata de nu fac ceva, si atunci imediat s-au miscat. Ne-au trimis acum un arhitect care e de treaba, a venit cand a putit, si a ajuns la concluzia ca in perete sunt niste camine si acolo nu functioneaza ceva. acum asteptam sa vina sa sparga peretele in baie si sa repare...si mi-e groaza si mie de curatenia de dupa si de cati se vor plimba prin locuinta mea.

Kati, cand aveti serbare? si noi vom avea candva in decembrie.
La noi nu e asa frig, vreo 5 grade acum.
eu plec cu Luca pana la dr sa ne dea niste siropel.
Cristina, cum iti merge?
Gabitzele, copii vostri ce mai fac? sunt bine, sanatosi???

Na va doresc o zi faina, ma apuc umpic de trebi si apoi plec la dr.

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

claudia, noi avem serbarea pe 10 decembrie ca atunci este sala festiva libera. nu-i bai nici asa, serbare sa fie. ieri am auzit prima poezie cu braduletz, pregatita pt serbare. si am mai vazut si niste pasi de dans care va fi surpriza pt parinti.. e asa de dulce krisztina cind imi spune ca este un secret inca, o sa vedem pe scena.
a trebuit sa ies un pic la cumparaturi, s-a ars beculetzul de veghe si a trebuit sa ma duc sa cumpar altul ca altfel la noapte ne trezeste din nou sa mearga la pishi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna!
Kati hai ca incerc acum sa pun e-ul ca ma dispera piciul. Nu vrea sa doarma.. Sunt super stresata ca e fundu' ala super rosu si urla intr-una.
Nu sarbatorim nimic. Am facut asa de plictiseala.

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ioana, te plictisesti, ai? la mine e liniste, am parcat cupilu' si doarme dus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

De ce esti rea???????
Nu degeaba a dormit ieri 5 ore si toata noaptea. Acum ioc somn. Si stai ca il apuca cand vine fata la curat. Si incepe cu aspiratorul. Sa vezi atunci plictiseala.
Poate maine doarme ca o sa dorm si eu cu el. Acum demonteaza telecomanda de la tv din dormitor. Na belea. A scos bateriile si nu rea sa mi le dea. Am plecat langa el sa nu inghita ceva.
pupici!


Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

no ca n-am vrut sa fiu rea!
lasa ca bine ca-i sanatos, lasa sa munceasca, asa oboseste omu'! vezi ca am scris la scutece cum e cu fundu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Stiu Kati!
Asa e bine ca-s sanatosi. Am vazut ce ai scris.


Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Am ajuns si eu de la scoala, si nu mi-a fost bine deloc...am baut o cafea si mi-a facut mai mult rau, ca am ametit toata si mi-a amortit si o mana, cred ca am tensiune, ceea ce nu mi s-a mai intamplat pana acum..
Si la mine in casa se baraie la greu, ca noi punem avan nou si doar atat, nu canalul slava d-lui nu avem prob, dar unde am stat a fost dezastru ca a venit o firma sa-l curete si asta e treaba prop ca altfel puteti sa-l dati in judecata, e dreptul vostru.
Na, ca am auzit un tipat, al meu s-a corentat ca Alex a aprins becul si era curent pe fir...va las

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

off, miki, aveti grija pe acolo, printre constructori!
ai grija si de tine un pik, masoara-ti tensiunea sa sti ce spui la dr.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Deci haos la toata lumea.
Sa va zic Vla s-a culcat si....a adormit cand a sunat fata cu curatenia la interfon. Distractie nu????

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput