Remedii pentru trompe infundate

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

borzasimo, multumesc frumos de urari, este intradevar minunat.
abia de astazi realizez cu adevarat ca sunt insarcinata si ca cu ajutorul lui Dumnezeu voi deveni mamica.
sa stii ca luni am fost la o biserica care se numeste Sfantul Nicolae, iar marti am facut primul test care a iesit cu a doua liniuta fff pala, dar era acolo. pe zi ce trecea liniuta era tot mai accentuata. si ca sa vedeti ce frumos a lucrat Dumnezeu pentru mine....la inceputul lui noiembrie imi facusem programare pentru data de 5 decembrie la dr. sa vad de ce nu am ramas insarcinata in 5 luni de incercari....si iata ca de fapt programarea va fi pentru a-mi confirma sarcina. Si cand ma gandesc ca pe 5 spre 6 decembrie vine Mos Nicolae....iata cadoul nostru de Mos Nicolae....

va doresc tuturor sa aveti multa credinta in Dumnezeu ca EL face minuni si va ajuta la un moment dat.

http://bd.lilypie.com/c3xfp2.png

maryb 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluna spune:

salutari la toate fetele...nu prea mai semnati condica pe aici...
maryb...felicitari
la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Maryb: FELICITARIII!!!!!!O sarcina usoara si un bb sanatos!!! Asteptam detalii despre reusita ta.....asa mai prinden si noi sperante!!
Marya d: Nu am reusit inca sa vorbesc.....e o perioada foarte aglomerata la birou.....stii cumva despre ce era vorba??? Cunostinta ta a facut instilatii sau la ce te -ai referit cand ai spus " injectie"? Promit sa va dau de veste imediat ce reusesc sa sun!!
Numai bine tuturor!!
Sper ca v-a umplut Mosul ghetutele aseara, nu?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

raluna, maria08, va multumesc din suflet pentru urari.

maria08, nu am facut nimic special luna asta, decat ca am lucrat pentru bebe zilnic din Z12 pana in Z16, apoi prin Z19 am mai facut ceva. Dar in perioada aia eram agitata ca taticu meu era in spital, se operase, si eram cand la servici, cand la spital, iar seara abia mai reuseam sa facem si noi ceva. Pe 5 nov. mi-am facut programare la dr. sa vad de ce nu am ramas insarcinata in 5 luni de incercari, deja ma vedeam vb cu dr. analize peste analize, HSG....si ieri am avut acea programare, la care de fapt m-am dus gravi. Nu s-a vazut mare lucru la eco, mi-a dr. ca vede ceva mic mic acolo, dar ca sa fie sigura mi-a facut test de sange. Ieri seara la 5 am sunat dupa rezultat si mi-a iesit valoarea de 260.82. Azi am vb cu dr. si mi-a zis ca este o sarcina foarte mica, iar peste vreo jumate de ora trebuie sa o sun sa vad cand ma mai duc la ea. Oricum mai am o programare pe 7 ian. dar mi-a zis ieri ca in functie de rezultatul la sange sa ne mai vedem pana in sarbatori daca se confirma sarcina.

Deci nu am facut nimic special, doar am prestat zilnic in perioada fertila si iata ca Mos Nicolae mi-a adus confirmarea ca am un bebe mic mic in burtica.

va pup dulce pe toate si va doresc sa aveti si voi cat mai curand macar un bebelus.

maryb 5+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritiolor de azi.
Sper ca tututor Mos Nicolae sa ne indeplineasca dorintele.
Maryb e super valoarea Bhcg!! Esti supergraviduta! Bucura.te din tot sufletul pentru frumosul cadou primit de sarbatori! Pupici dulci tie si samburasului!
Fetelor ceva vesti aveti?? Ce mai spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Fetelor XRYSYA a reusit!!!! E graviduta!!!!
Multe felicitari si aici draguta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

blanche, iti multumesc frumos pentru urari, esti minunata

maryb 5+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

blanche (Bianca), LA MULTI ANI !!! Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai cat mai curand parte de bucuria de a fi insarcinata. Dumnezeu sa te ajute !!!

maryb 5+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Maryb draga mea MULTUMESC DIN INIMA!
Dumnezeu sa iti ajute sa ai o sarcina usoara, un bebe sanatos si numai bine!
M-a impresionat tare gestul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

blanche, tot timpul ma tineam sa nu uit sa te felicit azi de ziua ta....si azi am avut atata treaba ca abia am reusit sa intru pe forum....si cand am vazut ca toata lumea te felicita la "rugaciune colectiva" am intrat peste tot unde mai scrii tu sa te felicit. Asa ca vei gasi mesajul asta si la "rugaciune colectiva" si aici si la "aspirante".

si inca o data iti doresc numai bine si multa fericire.

multumesc si eu tie de urare, deocamdata e bine....am greturi dar nu am vomat pana acum....am zile cand ma simt mai bine si zile in care imi este rau toata ziua. maine ma duc din nou la dr.....am niste emotii de nu mai pot...ma sa primesc vesti bune.

maryb 5+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput