Endometrioza nu ne va impiedica sa avem un bebe-22

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Raluuuuu ,

LA MULTI ANI !!!!! SANATATE SI FERICIRE !!! TE IUBIM !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

RALUUU e ziua ta? sa fii sanatoasa si sarcina usoara in continuare, te pup

Fete frumoase, va pup si va doresc o zi usoara, eu deabia astept sa vina seara sa-mi vad pitica la eco

www.flickr.com/photos/10210052@N04/1447172350/" target="_blank">Alexia si minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

fetelor sa ma laud si eu. duminica pe 4 noiembrie am facut si noi un anisor de la casatorie. din pacate nu am putut sa sarbatorim asa cum am fi dorit pentru ca am fost la botez la nepotelul nostru unde toata lumea ma intreba daca sunt insarcinata la cata burta o am... mai eram si balonata, de endometrioza, si cand auzeau ca nu, nu stiau cum sa mai dreaga busuiocul. toti ma incurajau ca la anul o sa facem noi botezul. of, of, of
dar lasa ca sarbatorim noi in weekendul asta si ne luam revansa





Mosul sa-mi aduca un ingeras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Mai ce sarbatoare e pe aici
Ralu...la multi ani, sa fii iubita, sanatoasa si sa te bucuri de bebel, tot ce iti doresti sa se implineasca .
Multumim de tort, am mancat o prajiturica mica,mica ,in cinstea ta
Andreyutza...casnicie fericita, sa va iubiti mult. Niciodata nu e prea tarziu sa sarbatoriti iubirea voastra.





am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Andreyutza, CASNICIE LUNGA SI FERICITA !!!

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

va multumesc dragele mele de urari
andreyutza vorba lui madutz, nu-i prea tarziu sa va serbati...si poti sa iei spusele binevoitorilor de la botez, ca un soi de premonitie. eu asa as face
alexiasa vezi o bebelina miscacioasa si in forma la eco, iti inteleg nerabdarea, eu am programare abia vineri...
dianacand vedem si noi poze cu hera?

a venit toamna...cu un bebe!!!
11+
http://bd.lilypie.com/DGDIp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ciaus!
Ioana multumim pentru capitol nou!Sa dea DD sa fim toate bine si sa venim cu vesti bune si foarte bune!
Lilisor sa stii ca eu nu mai zic nimic.Decat ca mi-e dor de tine si in consecinta daca nu te vaz pe aici in zilele urmatoare o sa navalesc cu telefoanele pe tine sa-ti aud vocea ta frumoasa.
Ralu LA MULTI ANI!SANATATE!SA FII IUBITA!SA FITI FERICITI!Un buchet imens de flori!
Andreyutza si voua la multi ani!Sanatosi si voiosi,sa va iubiti pana la adanci batraneti!Si sa vina barza in vizita sa va lase un cadou aniversareu sunt cu mosuPai sa-l iei pe "mosu"tau si sa dai cu el de pat sa sarbatoriti cum se cuvine
Alexia o seara frumoasa cu BB la eco!Sa aveti vizionare placuta!
Cristy ai primit vesti bune zic eu.Si faptul ca nu te mai doare e minunat!
Anca o sa incerc si varianta ta.Diclofenac luasem pe timpuri,dar nema.Si pe nurofenul de 400 zice ceva de nesteoridian.Mai folosesc si indometacin supozitoare.Oricum in Germania cand am primit diagnostic mi-a dat sa iau si supozitoare si pastile cu continut de paracetamol,la care eu sunt alergica.Am mers la farmacie si am spus pentru ce imi trebuie si daca poate fi inlocuit cu altceva fara paracetamol.Si mi-a dat calmante pe baza de ibuprofen.Tot ce incercasem in tara ca antiinflamator pana atunci si au fost muuuulte au fost dropsuri.Si recomandate de medici nu de capul meu.Proaste glandinele astea!Pe buna dreptate le zice asaMultumesc si mai helpuieste-ne cu ce stii
Eu iar m-am intins ca de obicei.Inca ma doare dar e muuult mai bine.Stiu sigur ca e de la endo.Am citit simptomele si sunt multe fete care din pacate imi impartasesc soarta.Zilele astea vreau sa-mi iau o perna electrica sa o pun sub popou.
Diana pai nu vezi ce faceti?Spui bancuri cu popi.Ma faci sa raz.Voi toate sunteti dulci si mie drage.
Anna bine ai venit alaturi de noi!Uite aici sa te mai informezi daca vrei http://www.endo-resolved.com/diagnosis.html. Ai grija la produsele apicole.Tine sub observatie.Sunt estrogenice.
Boo,Alexa,Mada,Jubica,Ginamaria sa stii ca citim si daca nu ne potrivim ca "timing",Aerlilian- scoate coltii la soacra ,Ciol tu pe unde esti?,Hera,Panseluta,Uta_ciun,Gabita,Zenobia,precis o sa uit cateva fete va doresc tuturor o zi splendida!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

raluuuuu, la multi ani si tot ce este mai bun sa fie pentru tine si bebe, imi faci concurenta, ahaaaa, si eu sunt tot scorpie, te pup si inca o data tot ce iti doresti
lucia, ce mai faci, cum te mai simti?
eu azi am fost la monitorizari si am facut si pregnyl, ptr. ca azi, ziua 13 monstru de pe OD de 28 mm nu a binevoit sa se sparga

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

luciama bucur sa te vaz activa, semn ca durerile intr-adevar au mai cedat. hai ca nu mai e mult, curata tutu tot pe acolo si scapi de nenorocitele astea de dureri.
sunt de acord cu tel pt lili. si eu vreau sa stiu ceva de ea, macar ca-i sanatoasa, orice. daca aflii ceva da-ne si nou de stire

a venit toamna...cu un bebe!!!
11+
http://bd.lilypie.com/DGDIp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

lucia, ai incercat sa iei un complex de omega 3-6-9, stiu ca ajuta la reglarea prostaglandinei care are legatura cu inflamatiile si cu durerea, eu iau de vreo 2 luni si ceva si ma simt mult mai bine

Mergi la inceput