Iasule, mandra cetate (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Carmen, condoleante. Anul trecut am pierdut si eu un prieten de varsta mea ... Acum, dupa un an si ceva, imi aduc aminte si ma doare ca el nu e acum cu noi. Cateodata am senzatia ca anumite goluri nu se mai umplu, orice ar fi.

www.flickr.com/photos/10546994@N06/" target="_blank">Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
Originally posted by l_carmen2003

quote:
Originally posted by Darria

De ce nu faceti voi vecinii(pers. fizice si jurudice) o adresa la primarie in acest sens? Nu e normal sa fiti impiedicati sa ajungeti/plecati cu dificultate de la servici/domiciliu.




Eu sunt pentru o petitie in care sa se renunte la tot balciul asta de "sarbautori ale Iasului".
E penibil ca noi locuitorii Iasului sa fim pusi in pozitia de a vrea sa parasim orasul in perioada asta!
Sa mergi la serviciu sau sa iti duci copii la gradinita e un cosmar, sa iti faci cumparaturile e o experienta de nerepetat, sa iesi in oras e de evitat... si asta toamna cand pui conserve, faci curatenia de toamna... superb de-a dreptul...

Si asa vine jumatate de milion de pelerini, macar sa se renunte la balciul de la hala si de pe strada Palat!

Va rog sa faceti un exercitiu de imaginatie si sa va amintiti cum va fi Iasul anul viitor cand se vor sabatori si 600 de ani de atestare documentara!

E cel putin groaznic!

"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire


Subscriu ! Semnez, ies in strada (nu sa "petrec")... Inchipuiti-va ca aproape de blocul meu e caruselul. Urla manele pe 7 voci pana pe la 11 noaptea. Si fum de la mici, peste... Oribil ! Aseara, am vrut sa aerisesc putin si nu ma intelegeam/auzeam cu sotul in aceeasi camera. Sa nu mai pomenesc de "pelerinii" care folosesc intrarile in bloc drept wc-uri. Nu stiu, zau, sarbatorile astea parc-ar fi facute numai pentru cei veniti din alte parti. Toata grija numai pentru ei. Nici unul din autoritatea locala organizatoare nu se gandeste la locuitorii Iasului, la disconfortul creat. Bani de cheltuit sa iasa.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Carmen,condoleantele mele.

Asa este ,scot copiii asti niste "perle" de-ti vin tot felul de ganduri ciudate.Eu ,la un moment dat,dupa o replica de genul asta de-a Catalinei am intrat la banuieli ca-si aduce aminte de "viata" traita inainte de a se naste....

Anca,sigur ca se poate face trenuletul Thomas.Aimee l-a facut ,poate te ajuta ea cu explicatii,eu te pot ajuta cu niste poze si cateva indicatii de "inginerie".Trimit pe mail ce am.

Raluca,multumesc frumos de compliment...dar nu e chiar asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Adi,trimite si mie,te rog.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Nu stiu daca am mailul tau...trimiti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Adi

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by buli

Adi



Si eu,si eu...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Carmen, imi pare rau. Dumnezeu sa-l ierte!

Adriana, pana la proba contrarie, nu te cred, deci eu raman la aceeasi parere.

Referitor la trecutul de jandarmi spre munca... avem legitimatii vizate la zi, avem permise de libera trecere, dar degeaba. Pana nu-si fac un pic de cap domnii jandarmi, nu se poate.
Azi le-am spus unde merg. Mi-au cerut legitimatia. S-au uitat in ea pe toate partile. Cred ca au invatat pe de rost datele de acolo de la cat au intors-o pe o parte si pe alta. Apoi mi-au cerut buletinul, sa vada daca nu cumva e falsa legitimatia. Intr-un final mi-au zis ca pot sa trec, dar ca ei stau cu ochii pe mine, sa ma vada daca acolo ma duc si sa nu cumva sa incerc sa ii mint. Doamne, multi nebuni pe lumea asta. Cand e cazul, nu-si fac treaba. Cand nu e cazul, fac exces de zel. Ma rog, astia sunt...

In seara asta, deja cei de la Ambulanta scoteau oamenii cu targa de la coada. Altii patrulau cu targa pe acolo. Numai nu intrebau cine e urmatorul client.

Cristina, aveai dreptate la amiaza, m-am speriat ce aglomeratie era... Nici nu am vazut pana unde a ajuns lumea de la coada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Anca,uite trenuletul facut de Aime pentru Vladut.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Carmen, condoleante. e cumplit...

Mergi la inceput