Iasule, mandra cetate (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ral..alea erau incurajatoare..pe langa situatia de acum
Boii astia de jandarmi au pus si garduri pe langa sfoarace delimita randul..te pomenesti ca vor sa sar gardul..
si eu la 16 tre sa ajung la medic din nou..



Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 38+ cu Alessia Stefana
AMR 7 ZILE!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Cristina, asa nasol e? Pai e abia vineri, ce e cu oamenii astia?
Noroc ca maine am liber. Dar duminica si luni, tot nu scap.
Inseamna ca nu se mai poate ajunge cu taxiul pe acolo, nu? Deci ar cam fi cazul sa o iau din loc la picior, ca sa ajung azi la munca. .
Misto faza cu tine sarind gardul. Parca te si vad.
Cred ca asta e tot ce ti-ar mai lipsi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by buli

intrebare de intrebare pt. Adriana:
oare s-ar putea face un tort cu forma locomotivei thomas?




Daca ai coloranti pentru locomotica Thomas vreau si eu...Facem schimb...eu iti dai rosu ca sa-l faci pe James...
In mod sigur se poate face...Aime i-a facut anul trecut lui Vladut...Aveam si o poza prin album,dar acum n-o mai gasesc... Daca vrei sa o vezi diseara cand ajung acasa am sa ti-o arat.
Apropo de colorant...Liliana iti promisesem si tie nitel...Daca mai vrei trage-ma de maneca...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

mie??? stiu ca ma abonasem la ceva odata cu fondantul, dar am absentat nemotivat si n-am mai indraznit sa intreb, ca-s rusinoasa
da, vreau!
dar n-am nik de dat la schimb ...

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

tarziu dar ........... Nora: bine ai revenit si sper sa mai treci cand poti pe aici.
La 11 nu cred ca putem ajunge pt. in jurul acestei ore ne viziteaza mos Ene dar macar la finalul intalnirii sper sa venim.
Amironeanu: insanatosire grabnica, imi imagienz ca e greu tare cu 2 copii si bolnava.
Kriss: mai ai un picut si treci sa pui in practica teoria. Nastere usoara, mult laptic si sa fiti sanatosi
Liliana: nu tb. sa-mi multumesti, sper sa poti rezolva favorabil. Multa bafta
La mine e ca la nebuni, acum nu am mess
Ral: pai ce mai trebuie sa mergi la servici? spui sefului ca nu poti ajunge datorita aglomeratiei si te-ai scos 2 zile

De ce nu faceti voi vecinii(pers. fizice si jurudice) o adresa la primarie in acest sens? Nu e normal sa fiti impiedicati sa ajungeti/plecati cu dificultate de la servici/domiciliu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Vad ca sunteti harnicute! Deja alt capitol si pagina a doua!

Eu sunt suparata, prietenul nostru a plecat dinte noi ...si a lasat atata durere si tristete... Ma uitam aseara la mama lui, care arata de parca ar fi fost in transa, la sotia lui... la socri...
Offffff.... Atat de tanar. Asta e viata...

Ieri dimineata, pe la 3, m-a trezit o durere cumplita de cap... A fost nevoie sa imi caut niste medicamente si m-am uitat cat era ceasul: 3,31... apoi l-am visat ca venise si ca arata super bine. Mi-a spus ca „acum e bine”, si am interpretat ca se va face bine...
Asta le-am povestit si celorlalti prieteni ai nostri, ca parca nu stiu ce ma apucase le-am dat dimineata telefon si le-am spus ca poate se face bine, sa speram...
Pe la 10 am aflat ca nu mai era...
Apoi aseara ni s-a spus ca ieri, dimineata in jurul orei 3, a plecat. Dragul de el, venise sa isi ia ramas bun!

Aseara i-am spus lui Alex ca e posbil ca Domne-Doamne sa il cheme pe prietenul nostru la el ca are treaba pentru el... Nu i-am spus ca deja plecase dintre noi.
Mi-a spus ca nu-i nimic se va intoarce si atunci va fi sanatos! Apoi seara mi-a spus deodata ca ii e dor de el. „Pacat ca acum e la Doamne Doamne si eu nu l-am vazut!”
S-a lasat liniste si nu am putut sa ii spun nimic pt ca plangeam.
Copiii astia... simt lucruri pe care noi nu le intelegem - normal ca nu l-am luat cu noi la capela... si normal ca nu ii spusesem si nici nu am vorbit de fata cu el despre asta... De unde stia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

quote:
Originally posted by Darria

De ce nu faceti voi vecinii(pers. fizice si jurudice) o adresa la primarie in acest sens? Nu e normal sa fiti impiedicati sa ajungeti/plecati cu dificultate de la servici/domiciliu.




Eu sunt pentru o petitie in care sa se renunte la tot balciul asta de "sarbautori ale Iasului".
E penibil ca noi locuitorii Iasului sa fim pusi in pozitia de a vrea sa parasim orasul in perioada asta!
Sa mergi la serviciu sau sa iti duci copii la gradinita e un cosmar, sa iti faci cumparaturile e o experienta de nerepetat, sa iesi in oras e de evitat... si asta toamna cand pui conserve, faci curatenia de toamna... superb de-a dreptul...

Si asa vine jumatate de milion de pelerini, macar sa se renunte la balciul de la hala si de pe strada Palat!

Va rog sa faceti un exercitiu de imaginatie si sa va amintiti cum va fi Iasul anul viitor cand se vor sabatori si 600 de ani de atestare documentara!

E cel putin groaznic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

L Carmen: Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-i ierte pacatele.

Avand copilasi mai mariceii stiti mai bine decat mine ca de muuulte ori ne surprind. Nu au nevoie de cuvinte, nu degeaba se spune ca sunt cei mai fini psihologi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Anca,sigur ca-ti dau din colorantul pe care-l am,numai sa gasim o cale sa ne intalnim,ca eu tare prost mai stau cu timpul.Fac cate un pachetel mic cu colorant pentru fiecare numai sa ne putem intalni.Poate reusim duminica la crizanteme?

Carmen,condoleante! Cuvintele sunt de prisos in astfel de situatii.

Andreea,sanatate multa. La ce ora este spectacolul in Tatarasi? Ca s-o trimit pe bunica sa vada artificiile. Cu Robert.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

carmen, imi pare rau, Dumnezeu sa-l ierte!

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput