Timisoara, Impreuna! ( 58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by Dianaa77

Fetele,

Spuneti-mi si mie cu dieta aia cu usturoi.Trebuie pisat sau nu?Daca da,nu cred ca nu incepi sa mirosi a usturoi.Stiu ca lui tata si prin piele ii iese mirosul de usturoi cand mananca mujdei.Si chiar trebuie luat cu otet de mere indoit cu apa?Nu stiu daca gasesc din ala pe aici,am gasit de alune,balsamic..bla,bla...dar nu am gasit ca in Ro,sa scrie clar ca e de mere. Trebuie luat usturoiul si daca bei ceai sau cafea?Eu una la servici beau cred ca 5 cani de ceai pe zi si vreo 1,5l de apa.Ce sa faci?:)cand tastezi mult ti se usuca gura:).



Eu am inghitit 3 catei de usturoi (taiati ... fara sa mestec) inainte de masa timp de 2 zile si clar s-a vazut la cantar diferenta.
Incearca si tu in weekend sa vezi daca miroase ... la mine nu s-a plans nimeni

Fetelor merci ca vreti sa ma ajutati

LPG = un aparat de slabit si am sunat la salon si este foarte aglomerat nu au programari nici peste 2 zile ... cica se vede diferenta de la prima sedinta (35min.) si au inebunit timisorencele.
Ma interesa sa stiu daca doris stie ceva.
Ca sa nu mai spun cat costa o sedinta

-ici




Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

salutare,
sunt in sf.gheorghe (intr-un final..)
ieri am ajuns cumva la tg.mures, drum lung, aglomerat, in fine. mama e slabita insa doctora spune ca raspunde bine la tratament. am dormit la un hotel acolo si dimineata am plecat spre sf.gheorghe unde trebuia sa ajung la ora 13,00 la semnarea contractului.
am prins o ceata de nu pot sa va spun...am belit ochii de ii simt pe la genunchi...in toata orbecaiala aia am ratat de doua ori indicatoarele si m-am abatut cam 15 km de fiecare data de la traseu; asta a insemnat intirziere+ceata asa ca am cam apasat pedala; cu 15km inainte de sf.gheorghe am prins driblura pe o portiune de 200 m si am inceput sa valsez pe drum cat era de lat...norocul meu ca era o portiune foarte lata si nu mai erau masini, numai un nenea biciclist care jur a fost punctul meu de reper...mi-era frica ca dau in ala. am lasat-o sa-si revina din viteza si treptat s-a redresat, daca franam eram dusa pe apa sambetei...ala s-a dat jos si se uita dupa mine ce draq fac...ce as fi vrut sa stiu si io (!)
nu va zic ca m-am oprit porma si am inceput sa tremur ca varga; stiu ca nu trebuia da' l-am sunat pe al meu si ca de fiecare data m-a redresat si m-a montat cum numai el stie s-o faca pe lumea asta...parca-i la mii de km...
dupa ce am semnat contractul am mancat si am venit direct in camera si m-am culcat; am furat 2 ore de somn dar tot degeaba parca. acum se decompenseaza tot organismul si parca oricat as dormi tot degeaba; o sa vb cu doctorita sa-mi dea ceva sa recuperez cumva.
am citit pe unde scurte ce ati scris...sa ma iertati daca mi-a scapat ceva..
Ano, Ano ce face o freza buna! bravos!
Io-s intr-o camera fara tv, asa ca daca va plictisiti careva si aveti chef de povesti, o sa fiu prin zona pana pe la 22 cand mi-am impus sa ma culc!
va pup


www.aviva.ro/" target="_blank">ai grija de viitorul tau!


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianaa77 spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

quote:
Originally posted by Dianaa77

Fetele,

Spuneti-mi si mie cu dieta aia cu usturoi.Trebuie pisat sau nu?Daca da,nu cred ca nu incepi sa mirosi a usturoi.Stiu ca lui tata si prin piele ii iese mirosul de usturoi cand mananca mujdei.Si chiar trebuie luat cu otet de mere indoit cu apa?Nu stiu daca gasesc din ala pe aici,am gasit de alune,balsamic..bla,bla...dar nu am gasit ca in Ro,sa scrie clar ca e de mere. Trebuie luat usturoiul si daca bei ceai sau cafea?Eu una la servici beau cred ca 5 cani de ceai pe zi si vreo 1,5l de apa.Ce sa faci?:)cand tastezi mult ti se usuca gura:).



Eu am inghitit 3 catei de usturoi (taiati ... fara sa mestec) inainte de masa timp de 2 zile si clar s-a vazut la cantar diferenta.
Incearca si tu in weekend sa vezi daca miroase ... la mine nu s-a plans nimeni

Fetelor merci ca vreti sa ma ajutati

LPG = un aparat de slabit si am sunat la salon si este foarte aglomerat nu au programari nici peste 2 zile ... cica se vede diferenta de la prima sedinta (35min.) si au inebunit timisorencele.
Ma interesa sa stiu daca doris stie ceva.
Ca sa nu mai spun cat costa o sedinta

-ici




Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune



Merci mult, dar ai luat cu otet de mere si cu apa sau doar asa,inghitit cu apa ca pe pastile?Azi am luat si eu la pranz,inante de masa,dimineata mi-a fost lene sa ma scol cu 1/2 ora mai repede sa-l inghit. Abia astept sa vad rezultate...eu de cand stau aici parca si de la aer ma ingras. Am 1.55 inaltime si daca acasa aratam excelent la 50 kg, aici in 2 ani am pus 6kg,deja de pe la 54 kg nu ma mai simteam bine si se vad suncile:).Am incercat tot felul(dar fara mancare nu prea rezist) asa ca nu s-a vazut nici un rezultat.Mi-a spus cineva de aici ca asta cu usturoiul e mai mult pentru dezintoxicarea organismului(si intoxicarea cu usturoi ma gandeam eu:).Seara voi face exercitii pe steper si poate,poate se va da ceva jos.Vreo 5 kg m-ar multumi.Merci inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna sera...

Aida, tu stii ce este LPG?
Hai sa intelegi prima data si apoi TU decizi daca se merita...
Metoda LPG este nou practicata in domeniul frumusetii si sanatatii pentru tratamentele corporale. Cellu M6 Keymodule prezinta si o parte terapeutica post operatorie (cicatrice inflamatorii si noninflamatorii), post liposuctie precum si insuficiente venoase.

Cellu M6 Keymodule pemite obtinerea mobilizarii tesutului mai ales in ceea ce privesc celulele grase din hipoderm. Gimnastica cutanata ajuta la rearmonizarea tesutului conjunctiv si la imbunatatirea circulatiei sangvine si limfatice, eliminand astfel metabolitii toxici.

Rezultatul: un corp mai subtire, mai conturat si o piele mai fina si mai ferma.

Acest tratament personalizat este adaptat la sensibilitatea pielii fiecarui pacient si nu este niciodata dureros. Ca un avantaj suplimentar, procedura ofera o senzatie de confort, relaxare si nu implica nici un tratament medicamentos sau administrarea unor substante chimice. Consta pur si simplu in restaurarea si activarea unor functii naturale ale organismului si pielii.

In timp ce o dieta poate ajuta la mentinerea unei greutati sanatoase, endermologia actioneaza eficient asupra celulitei si a conturului corpului in cadrul sedintelor de tratament care dureaza aproximativ 35 de minute. In functie de gradul de celulita sedintele se pot efectua de doua/trei ori pe saptamana, pacientul purtand un costum special, LPG Bodywear, care asigura intimitatea.

Efectele remarcabile ale acestei metode pot fi evaluate prin masurare si realizarea de fotografii inainte si la finalul tratamentului.

Schimbarile apar in zonele de interes fara a produce o scadere in volum in celelalte parti ale corpului.
Endermologia prin actiunea sa relaxanta are un efect benefic de reducere a stresului.


Anda merge deja, ea iti poate spune ce a simtit, iti da detaliile legate de salon, programari, tel si tot ce trebuie.
Recunosc ca eu nu cred in minuni, dar intr-adevar la Anda dupa o sedinta s-a vazut...
Dar, la noi e vorba de multe kg de dat jos, asa ca...
As alege LPG, in momentul in care am dat jos 45 de kg, si am nevoie de tonifiere, acum ar fi tardiv, repet...pentru mine...
Cat despre pret, ustura rau...da rau de tot...

Maria, ce vesti bune ne-ai dat despre mami tau...
Cat despre peripetiile de pe sosea, noroc cu sotiorul tau, ca te-a putut linisti de la distanta.

Katik, ce i-a facut stomatologul Cristinei?

Ana, bine ca s-a rezolvat.
Ati fost multumite, totul ok?

Scuze ca nu va raspund la toate, dar sunt franta...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

test la ce ?





Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Aida, fir-ar el sa fie de net...
Ti-am scris o pagina despre LPG, acum zau ca nu mai am nervi sa scriu din nou, asa ca ti-am scris pe scurt, am trimis mesajul si eroare...fir-ar sa fie de treaba...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

no haideti ca ma bag si eu un pic la bu-hu-hu! parca vad ca toata lumea dispare
doris, stomatoloaga i-a sigilat dintele cu buba. l-a curatat bine cu aer comprimat si ceva zeama iar apoi i-a pus un soi de "plastilina" fotopolimerizabila, care sub actiunea razelor UV s-a facut ca o sticla. nu a simtit nimik, s-a jucat cu tot ce a prins pe acolo. de atunci imi tot spune ca ea vrea sa fie "simona" cind va fi mare (simona fiind stomatoloaga).
in rest, am fost la dr. krisztina n-are nimik mare lucru, tuseste si trebuie sa ia stodal dar nu e nevoie de antibiotice. robi are rosu in git si tuseste, i-a dat antibiotic si siropele. ma mai gindesc daca i le voi da (adica antibioticul).


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

mariaa, super bune vesti ne-ai dat. eu zic ca e bine, e normal sa fie slabita dar se va restabili dupa ce medicamentele isi vor face efectul. ai grija la drum, la citi nebuni conduc
cind te intorci?


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

maine seara ar trebui sa fiu acasa deja.
va pupez, ma duc sa am culc.




www.aviva.ro/" target="_blank">ai grija de viitorul tau!


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ma bate gindul sa ma bag si eu la chestia aia cu usturoiul. cu super dieta, hmmm, si aici m-as baga dar eu nu pot s-o tin ca la carte asa ca mai bine nu incurc pe nimeni, tin eu cum pot, asa, neoficial.
musai trebe o cura de legume si fructe ca sunt lesinata. se impune chiar.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput