Scoli generale - Ploiesti

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

O zi buna si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Da, Miriama, am spus ca am auzit de invatatori care mediteaza copiii. Asta nu inseamna ca sunt de acord cu asta, si nici ca mi-am dat copilul la un astfel de invatator. Daca citeai mai sus, intelegeai . Ceea ce nu inteleg eu e care e problema ta in chestia asta.... chiar crezi ca in Brasov nu-i nimeni care practica asa ceva?????



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Made_in_ro, scoala buna in partea de sud este scoala 15, parca Mihai Eminescu se numeste acum, e peste pod, undeva pe stanga cum mergi spre Bucuresti, nu se vede din drum ca e in spatele blocurilor. N-am avut copiii acolo, dar am auzit ca e scoala ok.
Alta scoala ar mai fi sc 9, Rares Voda....e o scoala mai micuta, stiu cateva profesoare acolo si stiu ca-si dau interesul. Scoala asta e pe langa biserica Sf Anton, undeva in spate, se vede de pe linia de tramvai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns made_in_ro spune:

Roxana_c, scoala 15 nu mai este de mult o scoala buna, i-a ramas numai renumele de acum cativa ani. Am prietene care au avut copiii acolo si i-au mutat. De scoala Rares-Voda nu stiu nimic, nici nu pot s-o localizez vizual, o s-o caut. Multumesc mult pentru info. De scoala George Cosbuc ce stiti? Este scoala de pe Muzicanti, parca fosta scoala nr. 10. Acolo cunosc pe cineva, dar are copilul la ciclul primar si spune ca e foarte ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:


Buna!

Ma bucur ca am dat peste acest subiect!
Ne vom inscrie si noi la clasa 0 in aceasta perioada si as avea nevoie de informatii, daca ma puteti ajuta.
Pentru ca stam in zona magazinului Billa, as vrea sa aflu informatii privind doamnele ce vor lua, in toamna, clasele 0 sau cele care au acum clasele a patra la Bassarabescu. Pentru inceput sa vad in "cartier" ce solutii am...
Miha 2012 tu ai aflat ceva? Am vazut ca te interesai si tu de Bassarabescu!
Multumesc,

Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Nu imi poate da nimeni cateva referinte legate de Bassarabescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Amy76: Ne poti recomanda sau face niste recomandari, cu nume, pentru doamnele invatatoare de la Bassarabescu? Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

roxana_c, imi poti spune daca ai reusit sa afli ceva despre cele 2 invatatoare recomandate de la scoala 14 ? ti-am trimis numele lor in mesaj privat, nu stiu daca l-ai primit/citit. multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Corina, am primit pm-ul, multumesc. Nu m-am interesat inca, am asteptat intai sa vad ce se intampla cu clasa pregatitoare, daca o muta inapoi la gradinita sau nu. Saptamana viitoare ma voi interesa, imediat cum aflu ceva iti scriu pe privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LIANA22 spune:

Danip , te rog sa-mi comunici si mie cum a fost la evaluarea pentru clasa pregatitoare . Ce varsta avea copilul tau cand v-ati prezentat la evaluare . La noi , baietelul va avea in septembrie 2013 , 5 ani si 3 luni . Au fost copii cu asa varsta la evaluare ? La care centru de evaluare ati fost?
Multumesc !

Mergi la inceput