Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Bravo, ne gandim la voi si va tinem pumnii pe 10 !

Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

mariana, important e sa fiti voi bine, chiar daca noi aflam mai tarziu, nu te mai stresa:) Ma bucur ca incepeti operatiunea la Ionutz, stiu cat iti era de teama ca se lungeste prea mult. Sper ca o sa fie bine, si va tinem pumnii stransi.


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Mariana , !
Cu ajutorul lui Dumnezeu se rezolva si cu Ionut.
Maine (sau in we in cel mai rau caz) sper sa reusesc sa mai actualizez si site-ul vostru cu noutatile postate pe aici, sa il mai aducem la zi. Sa imi zici daca e ceva ce vrei sa mai actualizam pe acolo.
Noapte buna!

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de ajutorul vostru ! (mai sunt de strans inca 44.000 EUR, din 161.000 EUR)
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Mariana, ma bucur sa aud de voi. O sa iasa tot bine, pe 10 si Ionut se va face bine.
Am reusit sa trimit plicul, sper sa ajunga cu bine.
Va pup,
Himmelsduft

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

In ultimile zile Ionut a fost tare dragut cu mine si mi-a permis sa stau cu el in salon...frumos di partea lui...dar cand trebuie sa plec incepe concertul.Are si simpatii printre medici,la care zambeste cu generozitate,dar la asistente face urat de tot daca se apropie de patut.E un razboi cand schimbam scutecelul.El vrea sa se joace cu alarma,cu aparatul de perfuzii,cu stetoscopul...Dar suntem tare fericiti ca dupa masa de la 13 mergem la plimbare cu caruciorul prin spital,cu perfuzia pusa intr-un aparat cu baterii si 2-3 le avem la dispozitie doar pentru noi.
Astazi Ionut a stabilit si un record personal,greutatea pampersului la ora 11 a fost de 500 grame...cred ca a uitat domnisoara asistenta sa il schimbe.Noi am ajuns mai tarziu astazi la spital deoarece am avut sedinta aici la Mc Donald,toate familiile din afara Germaniei.
Acum asteptam intalnirea cu prof. Foker duminica,inaintea operatiei pentru a discuta si alte detalii.
Draga Daniela am primit astazi plicul de la tine si mi-ai facut o bucurie mare.Multumesc mult de tot si te imbratisez cu drag!
Familia din Grecia ne-a oferit astazi un bradut frumos pe care maine il punem in salon la copiiii.Facem si poze...
Am reusit sa verific transferul din moneybookers si multumesc Irinel si Uta_cin pentru ajutor!Ieri am luat din bou legatura cu d-na Tudor de la Jurnalul National si mi-a promis ca va mai scrie un articol in ziar despre Ionut,poate ne mai ajuta si alte persoane sa strangem bani pentru casa unde stau.Va spun din timp cand va aparea articolul.

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Bravos, natiune, va distrati!

Altfel spus, ma bucur ca va mai relaxati un pic, chiar daca umblati cu perfuziile dupa voi.

Vad ca ati facut o "gashcutza" internationala acolo de copilasi cu atrezie de esofag si parintii lor. Macar sper ca nu va mai simtiti asa de singure.

Am pus pozele noi pe site!

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de ajutorul vostru ! (mai sunt de strans inca 44.000 EUR, din 161.000 EUR)
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Am vazut pozele amandoi, e un dulce si aveti brad frumos in salon. Ma bucur ca a ajuns plicul, o sa ma mai gandesc la voi.
Va doresc un weekend placut si toate cele bune ptr luni.
Pupicuri,
Himmelsduft

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Am vazut si eu pozele!Ionut este zambaret ca de obicei!
Mariana,poate vorbim in seara asta cand te intorci de la spital.

------------------------

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

ionutz si mariana, ne gandim la voi si va tinem pumnii sa fie bine!


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

asteptam vesti bune dupa operatie!

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de ajutorul vostru ! (mai sunt de strans inca 44.000 EUR, din 161.000 EUR)
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput