Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:


Doamne ajuta!

------------------------

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Astazi a fost o zi lunga si grea si pentru Ionut.Dimineata ne-am jucat foarte frumos impreuna cu toate ca mai scancea cate putin ,de foame cred.Operatia a inceput la ora 10 si s-a terminat in jur de 18.30. Admirabil efortul profesorului Foker pe care il depune la fiecare operatie...Prietena mea din tara,Raluca,cea care a tinut legatura cu dansul pentru mine ,spune ca se tine bine si ca se bucura ca astfel mai poate ajuta multi copii din diferite tari.Minunat om!Sa ii dea DUMNEZEU multa sanatate si putere!
Acum asteptam cu emotii urmatoarele zile cand lui Ionut ii face tractiuni si speram ca totul sa fie bine.Abia astept ziua de maine sa ajung la spital sa vad cum a trecut noaptea...puiutul meu micut!Maine va mai dau vesti despre noi.

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Mariana, sper sa ne dai numai vesti bune despre Ionut de-acum incolo!
Doamne-ajuta !

Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Sper ca vestile pe care le vei da azi, sa fie bune!
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Mariana, pupicuri la Ionut. Va doresc multa sanatate si putere. Te asteptam cu vesti bune.

Himmelsduft

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

mariana, ma bucur mult de vesti bune si va tin pumnii stransi sa mearga bine in continuare!


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:




Multumesc foarte mult ca ne sunteti alaturi!Ieri si azi Ionut a fost bine,iar azi a facut si prima tractiune.Maine urmeaza alta si tot asa pana esofagul creste cat trebuie,ca in final sa ajungem si noi la anastomoza.Mai avem emotii...
Ionut este la fel de agresiv cu doctorii chiar si cand doarme,azi cand l-a consultat unul dintre medici,a simtit si imediat i-au crescut bataile inimii...cand l-am mangaiat au scazut...Am ramas si eu tare mirata ...parca ar fi vrut sa spuna:i-a mana ,mami ,mami!
Acum asteptam sa depasim aceasta perioada,fiecara zi parca trece din ce in ce mai greu,dar trece...
Mai asteptam poate reuseste si taticul lui Ionut sa vina la noi de Craciun,ca ne e cam dor de el...Dani ar vrea si el ,dar nu se poate.
Cred ca azi m-a cautat Tina,dar ziua stau la spital,seara sunt aici.

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

mariana, cum a fost azi? ati mai facut o tractiune?


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Astazi Ionut are o saptamana de la operatie si are 4 tractiuni facute.Sambata si duminica nu a facut tractiune ca sa se relaxseze esofagul,dar a recuperat azi.Medicul spune ca a crescut bine si ca ar mai fi nevoie cam de 2-2,5 cm ca sa faca anasomoza.Ionut este stabil,intubat si doarme,dar tot simte cand se aprorie cineva da patut,imediat cresc bataile inimii...
Tot astazi a venit si parintele in vizita la Ionut si Teo,le-a citit cate o rugaciune,iar pentru noi a fost o mare bucurie.
Eu am avut parte si de un dus rece,sambata cand am ajuns la spital am gasit o foaie pe patut in care mi se comunica sa platesc 10.400 euro pana pe 27 dec.,diferenta la tratamentul lui Ionut.Ma si vedeam data in judecata de statul german,dar am discutat cu doctorul cu care am aranjat detaliile venirii aici si a spus ca va rezolva dansul situatia.Este imposibil sa fac rost de aceasta suma,iar frica a fost mare. Eu nu vreau sa comit delicte,dar am vorbit de o suma si am cheltuit de zece ori mai mult.Sper sa nu mai am astfel de surprize,ca nu stau bine cu inima...

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atilea spune:

Ma bucur ca sunt vesti bune ! Mi se rupe sufletul cand citesc ca lui Ionut ii bate tare inimioara cand cineva se apropie de pat...cand ma andesc cata suferinta pe micut...
Ma rog sa fie totul bine de acum incolo si sa va bucurati de Ionut sanatos si voios !!!

Mergi la inceput