Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

mariana, lasa banii acuma ca nu te da nimeni in judecata. Important e sa ajungeti la capat cu tratamentul si ca lui Ionut ii merge bine. Pupi si sa auzim numai de vesti bune.


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Craciun fericit,cu multa sanatate!Sa intampinati noul an cu bucurii si liniste in suflete!
Ionut face mereu tractiuni,mai are ceva distanta de recuperat,poate intro saptamana reusim sa creasca .In urma cu 3 nopti a facut putina febra,38,5 dar nu stim de ce,iar sperietura a fost mare.Peste noapte el s-a miscat si nu trebuia,iar doctorii cred ca acesta ar fi motivul.Astazi era putin nervos ca s-a inrosit imediat la fata si au crescut bataile inimii.
A venit si taticul lui sa stea cu noi cam 1 luna si suntem bucurosi!Nu l-a vazut de 3 luni si abia asteapta sa se trezeasca ,sa se joace cu el.Am avut si o masa bogata astazi,cu mancare ca acasa.
SARBATORI FERICITE!LA MULTI ANI!


Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Si voua,Mariana, Craciun linistit, cu multa sanatate!
Ce bine ca acum sunteti in trei, Doamne-ajuta sa plecati toti trei acasa sanatosi !

Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Sarbatori fericite, Mariana! Ma bucur pt voi, aveti vesti bunutze, tati e cu voi, iar noi va tinem pumnii sa scapati cat mai repede si sa plecati acasa. Numai bine!


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

LA MULTI ANI,cu bucurii si sanatate!Poate ca acest nou an va fi un an mai bun pentru noi toti,un an in care sa uitam ca am avut atatea dureri si necazuri!Iar copiii nostri sa fie frumosi si sanatosi!Astazi lui Ionut i-a schimbat tractiunea externa in interna,deoarece butonul unde erau prinse betigasele a iritat pielea si nu mai puteau trage.Maine decid cate zile il mai tin adormit si cand ii vor face radiografia cu substanta contrastanta pentru a sti exact cat a crescut esofagul.Profesorul Foker a promis ca va veni pentru urmatoarea operatie la sfarsitul lunii ianuarie.
Vreau sa ii multumesc Danei din Halle si prietenei sale,Luminita din Roma pentru ajutorul trimis,mai ales ca eu sper tare mult sa il pot lua din nou pe Ionut cu mine la Mc Donald House si atunci imi vor de mare ajutor banii primiti.
Acestea sunt ultimile noutati de la noi...astept cu nerabdare sa se trezeasca Ionut si sa ne putem juca din nou...Imi e tere dor de zambetul lui....

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

La multi ani Mariana! Un an nou plin de impliniri si mai ales de sanatate. Sper sa ne dai curand vesti bune despre Ionut.

Doamne ajuta!

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

La multi ani, Mariana! Sa va aduca noul an numai vesti bune! ce mai faceti, cum ii merge piticului? Au decis cate zile il mai tin adormit?


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani!Ionutsa traiesti cu numele.
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor
Toti suntem egali


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

La multi ani Ionut!
Sa iti dea Dumnezeu multa sanatate!

Mariana

------------------------

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Multumim frumos pentru felicitari!
Ieri Ionut a fost foarte generos,ne-a zambit si s-a jucat.A fost si ziua cand am deschis pachetelele cu cadourile primite de la Mos Craciun,deoarece atunci dormea.Cu manutele printre tuburi si furtune,apuca fiecare jucarie si incerca sa se ridice,dar e inca obosit si slabit.Astazi a zambit mai mult,a dormit mai putin si uneori mai plange.Deocamdata nu stim cat de lung este esofagul acum ,ci doar dupa ce ii scoate tubul de intubare si ii face o investigatie cu substanta contrastanta.Profesorul Foker va veni in Leipzig,pentru urmatoarea operatie ,in prima saptamana a lunii februarie.Imi doresc tare mult sa se mai inzdraveneasca Ionut pana atunci si sa mearga totul bine!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput