Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Mariana, ce ma bucur pentru voi! Stiu ce inseamna sa il vezi zambind si activ dupa asa o perioada grea.

Ce frumos l-ai intampinat, cu cadouri! Imi amintesc cand eram mica si ma duceau ai mei sa imi scoata cate un dinte sau la vreun vaccin, dupa care imi luau un cadou, ce incantata eram, uitam de toata "suferinta"

Sper sa reveniti cu vesti bune dupa investigatie

Va pupam cu drag!

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Doamne ajuta Mariana, ce vesti bune. Sper sa fie la fel de bune si cele pe care vi le va da doctorul cand vine sa il vada. Multi pupici.

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Am ajuns si eu in sfirsit la banca si am depus niste bani.

As vrea sa aflu numai vesti bune despre Ionut.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Multumesc mult Sirimia pentru ajutor,sa va dea DUMNEZEU sanatate si tot ce va doriti sa vi se implineasca!As vrea sa vorbim mai des,sa ne cunoastem mai bine,cu toate mamicile care viziteaza forumul,dar acum pentru mine este cam greu ,pentru ca stau mai mult in spital si intru mai rar.
Ionut este tare marait,nu-i place nimic si ziua doarme foarte putin,iar noaptea cred ca nu are un somn prea linistit.Saptamana viitoare cred ca il iau din nou cu mine la Mc Donald house si trebuie sa asteptam pana pe 20 februarie ,cand vine iar dr. Foker pentru operatie.Sunt cam suparata ca nu ma asteptam sa dureze chiar asa mult,pied si biletul de avion,pleaca si sotul meu si totul pare sa fie cam greu.Nu stiu cand vom ajunge acasa,dar am speranta ca va merge totul bine!IONUT si TEO sunt doi copilasi care au trecut prin multe,care se lupta sa duca o viata normala!Este prea mult chin pentru niste suflete de copilasi!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Draga Mariana,
Mult curaj, acum pe ultima suta de metri. Stiu ca Dumnezeu iti va rasplati toate lacrimile si toate spaimele printr-un copil sanatos si fericit.
Am trimis si noi 300RON astazi, in contul de la ING.


alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Dupa 2 luni de spitalizare,ieri l-am luat pe Ionut la McDONALD HOUSE unde va sta pana pe 20 februarie,atunci cand este programata urmatoarea operatie.Din pacate prof. Foker este foarte ocupat si nu poate veni mai curand.Nu ma asteptam sa vina atat de tarziu,insa aceasta perioada de asteptare pentru Ionut poate fi benefica,sa se mai refaca dupa aceasta perioada lunga si grea de tractiuni.
Acum este slabit,speriat,nu are somnul linistit,se sperie la orice zgomot.Din pacate a reaparut intoleranta la lapte,cu toate ca in spital a mancat lapte si nu s-a simtit rau.Nu imi pot explica de ce...vom incepe cu mancarica la borcanele,fructe si ca sa mai facem economie ii voi face eu supita cu legume si carne.
Ma bucur ca e la fel de zambaret,ca silabiseste mai mult,chiar daca limba lui seamana mai mult cu greaca...
Draga Simali.iti multumesc din suflet pentru ajutor si pentru gandurile frumoase.Sincer,nu stiu cand vom pleca acasa,mai avem cateva luni de stat aici si nu ne este deloc usor.Traim cu speranta ca DUMNEZEU ne este alaturi si ca vom pleca acasa cu copiii sanatosi!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

imbratisam cu mare drag si va transmitem cele mai calde ganduri...,va trimitem muuulta energie pozitiva,rabdare si mult optimism...,santem alaturi de voi...


Micuta chinezoaica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Astazi am avut musafiri dragi care ne-au adus jucarii si cateva borcanele cu mancarica.Este vorba de Dana si Mirela din Halle care au facut tot posibilul sa vina sa ne vada.Multumim tare mult!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Cred ca va distrati acolo, impreuna Ma bucur ca Ionut e cu mami care are cea mai mare grija de el, sa se mai intremeze putin, mai "ia si el o gura de aer".
Nikolas e si el tot in Casa Ronald acum? Faceti gasca de bebei?


Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Mariana...

Cateva poze de astazi:

http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4270702


------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4255038 " target="_blank">Mexic;

Mergi la inceput