Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Astazi am avut petrecere de pitici....Nikolas,baietelul nazdravan din Grecia, a facut un anisor,asa ca ne-am gatit frumos si am mers la el la spital sa ii spunem LA MULTI ANI!Acum el este in operatie si ne rugam sa se termine cu bine.Nikolas are tot atrezie de esofag.
Ionut este mai vioi,incearca sa mearga si bombane toata ziua,iar ca sa scriu ceva la calculator ducem mare lupta...Vreau sa ii fac pe plac si il las sa scrie ceva in limba lui...
XGGGGGGGGGGGGGGMMMMMLIEIKFJNVUHSÜFD9O4T0O0IF G
vcctfgbbvvfdddlpjrrrrrrrrrrrrrrrr9999999999555555558886izoßßkkß
Si ne cam supara dintisorii,maselutele,e varsta lor,nu?

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Hi hi, Ionut, bine ai venit pe forum! Iti transmit ceva din partea lui Andrei: dwedgwuygcusbcsbd xsa. Adica, in traducere libera, "Sa te faci bine repede, prietene!"

Cunoastem cum e cu dintisorii, si al meu se pipaie tot timpul prin gurita ca are niste maselute noi si unele care abia acum ies, mai prin spate. Nu e asa usor, ce credeti...

pentru copilasii si prietenii nostri, adica si pentru Nikolas care speram sa iasa cu bine din operatie si sa fie o reusita totala.

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

ma bucur mult ca apucati sa va mai distrati si voi. Stiu ca ati fi vrut sa vina mai repede Dr. Foker dar pe de alta parte in pauza asta se mai intremeaza si piticul, se mai pune pe picioare pt asaltul final.
Cum e vremea la voi? apucati sa iesiti un pic la soare?
Va pupam dulce si numai bine!


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Draga Cristina,
Si in Leipzig astazi este un soare frumos si pare a fi o duminica numai buna pentru o plimbarica in parc.Din pacata Ionut are nasucul infundat si nu prea indraznesc sa il scot.Am mers ieri la aeroport sa il conducem pe tati si a fost cam curent in statia pentru autobuze.Suntem cam tristi si plangaciosi ca am ramas iarasi singurei.
De la prof. Foker nici o veste deocamdata,nu stim cand vine si nici cat sta,medicii de aici i-au propus sa stea sa urmareasca evolutia postoperatorie a copiilor, pentru a preveni complicatiile.Asteptam raspunsul lui cu ceva emotii,sa nu mai intervina cine stie ce...
Si Ionut il roaga pe ''nenea Foker'' sa vina mai repede,e baiat mare si ar vrea sa manance si el pe gurita...Cred ca ii va placea supica,chiar si ciorbele acre,ciocolata si fanta.Acum preocuparea lui mare e calculatorul pentru care ne luptam pe bune si parca ar vrea sa imi spuna ceva de genul:,,nici eu nici tu''.La fel patim cu telefonul, cu matura...cearta in toata regula,el e seful pe aici!



Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

mariana, mai bine lasa fanta ca nu e buna. Sunt altele mai gustoase si sanatoase pt voinici nostri. ce faceti, ce planuri aveti pt zilele astea? La noi a fost soare cu dinti si la noapte s-au anuntat pana la -15 grade. brrrrr.... si noi care admiram ghioceii cu gandul la primavara...


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

As fi vrut sa va spun vesti mai bune despre noi,dar acum cam avem probleme,atat eu cat si Ionut.Eu ma lupt de cateva zile cu o persoana,fantoma,care imi tot sparge parolele la ID-ul meu,ma ameninta si se foloseste de numele meu.Poate ca daca mi-a citit mailurule va intra si pe acest forum,sa vada ca ma straduiesc sa ii pot da copilului meu sansa de a duce o viata normala si ca glumele proaste,de copii fara minte,nu isi au rostul.
Astazi am trait o experienta ingrozitoare,am ramas blocata cu Ionut in liftul de la Mc Donald,ca nu putea sa i se intample altcuiva mai tare de inima,ci tocmai mie,care nu suport sa ma dezbrac mai greu de o bluza,dar sa stiu ca sunt blocata intr-un spatiu mic,fara aer,fara semnal la telefon.Ionut a stat cuminte saracutul,dar cum am iesit a inceput sa faca febra,am plecat la spital,l-a internat si temperatura a urcat pana la 40!Acum scazuse la 38.Analizele facute nu indica deocamdata mare lucru,dar dansii banuiesc a fi o infectie ORL,produsa de un virus.Astept sa vad analizele de maine,daca apare infectia in sange.De venirea prof. Foker nu se stie nimic deocamdata,noi il asteptam.Uneori necazurile vin unul dupa altul si ma tem ca eu nu stiu sa le infrunt,sau nu mai am putere!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mariana, ai cerut ajutorul cuiva pentru cel care iti sparge parolele? Nu poti sa reclami la politie?

Imi pare rau ca Ionut este bolnav! Insanatosire grabnica! Gindeste-te ca odata si odata va fi bine, trebuie sa fie! E nedrept ca sint copilasi care sufera atit de mult

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

acelasi mesaj ca la Teo: a venit Dr. Foker? cum se simte piticu? asteptam vesti!


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Astazi a venit prof. Foker din SUA,a vizitat copiii si a decis ca maine sa il opereze pe Ionut,sa ii puna din nou tractiune externa cam 1 saptamana si miercurea viitoare sa incerce anastomoza.O luam de la capat cu frica,dar nu avem incotro!
Va rog mult sa va rugati pentru Ionut,sa il ajute DUMNEZEU, sa mearga totul bine si sa plecam acasa sanatosi!Avem mare nevoie!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by mery_anna

Astazi a venit prof. Foker din SUA,a vizitat copiii si a decis ca maine sa il opereze pe Ionut,sa ii puna din nou tractiune externa cam 1 saptamana si miercurea viitoare sa incerce anastomoza.O luam de la capat cu frica,dar nu avem incotro!
Va rog mult sa va rugati pentru Ionut,sa il ajute DUMNEZEU, sa mearga totul bine si sa plecam acasa sanatosi!Avem mare nevoie!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 12.550 eur
Site-ul lui Ionut





------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4255038 " target="_blank">Mexic;

Mergi la inceput