Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Curaj, Mariana ! Tinem pumnii si ne rugam sa se termine totul cu bine.
Te asteptam cu vesti bune.


Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Mariana: Mititelul, cred ca i-a fost tare greu sa se desparta de tine... Si tie la fel... Sa speram ca trece repede tot episodul asta si ca totul va fi bine.

fetelor inimoase, care le sunteti alaturi: am vorbit ieri cu Mariana la telefon si e foarte speriata si ingrijorata de durata tratamentului, nu are bani cu care sa continue, daca o mai fi nevoie sa stea inca o luna, doua trei, cine stie... haideti sa o incercam sa o incurajam!
sa speram ca totul va merge "ca pe roate" si ca nu va mai fi nevoie sa stea mult...

Dana, a fost super frumos din partea ta ca le-ai luat pe Mariana si Jeni in vizita . Cand am vorbit cu ea, Mariana era incantata ca a schimbat un pic atmosfera si se simtea un pic "revigorata" , cred ca tu ai vazut asta pe fetele lor.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de ajutorul vostru ! (mai sunt de strans inca 44.000 EUR, din 161.000 EUR)
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Draga Mariana, ma rog pentru voi sa fie totul bine si sa puteti pleca sanatosi curand acasa. De ce nu iti dau voie sa stai cu Ionut in spital? E asa de mititel, cred ca e tare speriat saracul sa fie singur printre straini si mai ales intr-un spital... Pupici dragului de el si tie. Curaj mult, nu mai e mult si Ionut va fi sanatos.

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Mariana fii tare,Ionut trebuie sa te simta puternica si sa fure din energia ta...,trebuie sa-ti fie ffff greu,mamica incercata...
Plinge daca simti nevoia...,dar dupa, ridica capul si priveste in jur,vezi toata lumea asta strinsa linga tine?vezi multe miini pregatite sa te prinda?vezi energia pozitiva din jurul tau?...sintem noi,prietenii vostrii virtuali,sintem aici sa va ajutam cind nu mai puteti,sa va prindem in cadere,sa va intindem miinile pentru sustinere...,asa ca fii tare,ai sa vezi ca va fi bine...
Cu prima ocazie cind il vei vedea pe Ionut,sopteste-i la ureche cit de mult il iubim si da-i un pupic tzoncanit din partea noastra



Fiti mai buni de Craciun
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius/www.crisa.ro/" target="_blank">Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

am trimis si eu azi niste banuti in contul de ron.
multa multa sanatatate puiului mic!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Mariana, multa putere iti doresc, sa stii ca ma gandesc la voi. Va doresc sa plecati cind mai curand acasa si sa fiti sanatosi. Stiu ca Dumnezeu e mare si face minuni.
Va pup si va doresc numai bine.
Himmelsduft

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Multumesc tuturor pentru incurajari!Ionut este de miercuri in spital si nu-i place deloc!Mai nou plange continuu cand sunt cu el in salon si cand este singurel tace,se uita la persoanele din interior,se joaca si toncane la prosop.Cred ca e suparat foc pe mine...asa ca stau pe hol...dar mai incerc sa vad poate ii trece supararea...Marti este ziua cand se decide daca mai putem continua metoda prof. Foker de crestere a esofagului.Este o zi mare pentri Ionut...Sper din tot sufletul sa am vesti bune!
Pupici tuturor copilasilor din partea lui Ionut!Se apropie Mos Nicolae!Sa fiti cuminti ca anul acesta are mult mai multe cadouri,mi-a spus mie!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Mariana, va tinem pumnii marti!
Multa sanatate lui Ionut! O sa te sun pe luni sa mai vorbim.

Carmi si Fabiano-mic-si-scump (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mariana - sa dea Dumnezeu sa fie totul bine marti! Multa putere!

Mami 20+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Mariana, va tinem pumnii stransi tare de tot sa iasa bine, sa gaseasca dr. o solutie sa-l vindece pe puiut. Asteptam vesti!


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput