Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:



Profit de faptul ca Ionut a adormit sa mai vorbim putin.Vreau sa va multumim tuturor celor care ne sunteti alaturi si sa va spun ca banutii trimisi ne-au ajutat tare mult!Draga Cristina,ma bucur ca ai facut acest apel pentru noi!Am primit pliculete de la Dana(Halle),Genia Ene(Frankfurt),Laura Patrone(Muhlenweg),Daniela(Hinnelsduft),Camelia Stoica(Munchen),Cristina Nita(Wurzburg),Livia Nagy(kirchseeon) si o colecta de 100 euro de la enoriasii bisericii din Leipzig.In total am primit 265 euro care mi-au folosit sa cumpar mancarica,pampers si servetele umede pentru Ionut.I-am cumparat sio jucarioara,un fel de test-driver,care lui i-a placut mult.Avem si hainute multe si frumoase pe care ni le-a trimis Carmina!Suntem fericiti ca ne iubiti!Iar mesajele mie imi dau speranta si putere sa lupt pentru a ajunge cu baiatul sanatosi acasa!Ne e dor de tati si mult,mult de Dani,fratiorul de 15 ani a lui Ionut...Si mie imi e tare dor de mare...
Noi stam in general in casa dar cand e frumos afara mai mergem si la plimbare.Ionut este tare activ,energic si smecher!Asa le sta bine baietilor...
Va imbratisam cu drag!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Multa sanatate lui Ionut!
Au intrat banii de la mine? (Nasta Dorina)

Doina, Oana(03.04.2003) si Doru(23.06.2006)

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Draga Dorina,
Multumesc mult pentru ajutor si ca esti alaturi de noi!
Din pacate acum nu iti pot spune daca au intrat banii ,cred ca i-ai trimis in cont,pentru ca aseara sotul meu nu avea extrasul de cont cand am vorbit cu el.Imediat ce aflu te anunt!Eu aici nu pot vedea daca au intrat banii,nici pe cardul de euro nu imi arata suma.Sanatate multa si voua!Ma bucur mult ca avem asa multi prieteni!


Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Ce mai faceti, plimbaciosilor? Am inteles ca v-ar veni randul la operat pe 4 dec.


Happiness is a smile



Andrei are nevoie de ajutorul vostru ! (mai sunt de strans inca 44.000 EUR, din 161.000 EUR)
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mariana - multa putere si sanatate in continuare. Promisesem intr-un mesaj anterior sa pun niste bani in cont, dar din pacate nu am reusit sa ajung la banca atunci. Pentru ca in Cluj numai la sediul central Ing au caserie , or acolo nu am reusit sa ajung decat azi! Imi cer scuze!

Mami 19+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Mariana, ma bucur ca a ajuns plicul, o sa mai trimit.
O sa ma rog ca operatia sa iasa bine. Va pup si va doresc toate cele bune.
Himmelsduft

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Mariana si Ionut impreuna cu Jeny au fost ieri la mine in vizita.
Ptr. cine vrea sa vada,in albumul de mai jos sunt pe langa pozele de cand i-am vizitat eu pe ei si poze noi de ieri:

http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4181297

------------------------

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Ddaga Dana,
Ne-a facut bine plimbarea de ieri si cred ca nimic nu e la voia intamplarii....Azi mi-a spus Jeni ca trebuie sa il duc pe Ionut diseara la spital si ca ramane internat...Maine vine pro.Foker si probabil trebuie sa fie toti copiii in spital.Asa ca iti dai seama cum ma simt.....
Ca si cum nu era de ajuns a si cazut din pat cand eu m-am intors sa ii scot copaita in care ii facusem baita!A plans si e speriat!Are buza putin umflata...Ce sa spun...
Acum avam nevoie sa fiti alaturi de Ionut!Tocmai ii coseam o iconita,de la Daniela ,in prosopul de care el nu se desparte...Cred ca va plange tare mult fara mine...
Voi scrie cat de des pot sa aflati vesti despre Ionut!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Mariana si Ionut, va tinem si voua pumnii stransi pt maine! dragul de el, o sa-i fie tare greu fara tine, dar sa speram ca nu va mai dura mult si veti pleca acasa sanatosi!


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Draga Cristina stiu ca ne esti alaturi si iti multumesc!Ionut a ramas in spital plangand tare....Se cearta cu toata lumea...Maine ii face linia intravenoasa si speram sa ne viziteze prof. Foker deoarece e venit in Leipzig.Am mari emotii....

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput