Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Draga Mariana, ai un copil frumos foc si dragalas. Nici n-as fi stiut ca e bolnavior intr-un fel daca nu as fi citit subiectul. Ce bine ca l-a impartasit parintele. E tare bine pentru el sa fie impartasit cat mai des.
Ma rog pentru voi sa va ajute bunul Dumnezeu si Maica Domnului.

Pupici la amandoi si speram sa ne dati numai vesti bune de acum.


Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

ce mai faceti? cum va descurcati? Mai este un plic cu banutzi pe drum, asteptam confirmarea.

Am scris la "probl. tehnice" un sub. cu inreg. ta pe forum, poate se rezolva in urmatoarele zile, sa intri pe nick-ul tau.

La voi cum e ca la noi a nins, totul e alb. Din pacate ai mei sunt raciti si stau in casa, abia asteptau sa faca un om de zapada:(( Sper sa treaca repede. Ionut ce face?


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Tare dragalas Ionut..! Ii urez multa sanatate, sa se faca repede bine!Asa un copilash zimbaret si frumusel, m-a impresionat. Nu as fi crezut ca e atit de bolnavior. Dar trebuie sa se faca bine!Multa putere va doresc.Am trimis si eu un pliculet, miine maxim trebuie sa-l primesti.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Gasiti pozute recente cu Ionut pe site-ul lui, de la vizita Danei si de la impartasanie!

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de ajutorul vostru ! (mai sunt de strans inca 44.000 EUR, din 161.000 EUR)
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna seara tutror!!
In sfarsit am reusit sa intru cu adresa mea.
Multumesc celor care sunt alaturi de noi !Stiindu-va aproape am mai multa putere de a infrunta greutatile.
Am sa incerc sa intru mai des pentru a va spune vesti despre noi.
Ionut este bine acum , sta cu mine pana la sfarsitul lunii cand va veni dr Foker.Momentan nu pot sa ii mai dau laptic ci doar mancarica si fructe.In rest se joaca si face nebunii ca orice copil.Va trimit pupici din partea lui.
Am incercat sa mergem la Teo dar nu ni s-a permis si i-am urat la multi ani prin geam!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:


Ma tot gandesc de ieri daca sa scriu sau nu acest mesaj dar pana la urma m-am hotarat si poate ca impreuna vom putea ajuta pe cei interesati.
Joi,15 nov.pe un post de radio din Romania am auzit stirea cum ca de un an de zile C.N.A.S. suporta costul operatiilor facute in tarile membre U.E.indiferent de costul acestora!Acest lucru nu a fost mediatizat deoareca C.N.A.S.nu a primit fonduri pentru a face public acest lucru!Cine dorea informatia trebuia sa consulte site-ul institutiei!Asa suna raspunsul domnului care dadea interviul.
Conditia,pentru ca mereu este un <dar>,ar fi ca operatia sa fie inclusa in pachetul de baza!Daca stie cineva ce cuprinde acest pachet....
Eu am incercat cu acest formular E 112 dar banuiti raspunsul,nu?Asa ca daca cineva are nevoie de o informatie sau a reusit sa faca operatii in alta tara ajutat de statul roman poate ne spune si noua!
Sincer,mi-as fi dorit sa fiu ajutata in acest mod pentru ca nu va puteti imagina stresul familiei mele 1 an pana am adunt banii pentru operatie!...SI NU A FOST O SUMA MARE! sunt multe de spus..
Multumesc Doina!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

draga mariana,

am mai trimis niste banuti in contul de moneybookers, multumim ca mai ai puterea sa intri si aici sa ne tii la curent

multa sanatate lui ionut

uta_ciun


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:



Am primit un mesaj din partea unui colectiv de cadre didactice din tara prin care ni se cere sa protestam fata de discriminarea la care sunt supusi romanii din Italia.Fiind vorba de o fetita m-am gandit ca pot scrie pe acest forum.
Acum 3 zile o fetita de 8 ani din Romania a fost scuipata pe o strada din Milano,iar la scoala colegii ei nu au voie sa ii vorbeasca sau sa se joace cu ea!Pentu ca e romanca....
In mesaj se mai spune ca noua nu ne sta in fire sa scuipam dar,in replica se propune ca incepand de sambata,17 nov.,timp de 2 saptamani sa nu mai cumparam produse<MADE IN ITALY>!
Este greu de crezut mai ales ca li se intampla unor copii nevinovati!Nu puteam sta fara sa trimit mesajul mai departe...Ma pun in locul acelei fetite...Are doar 8 ani!

Minoiu Mariana
-------------------
Il puteti ajuta pe Ionut sa fie un copilas normal! Sunt necesari 18.477 EUR
Site-ul lui Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

mariana, ati fost plecati in weekend? cum v-ati distrat? piticu ce face?


-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Mariana, multa sanatate lui Ionut. A ajuns plicul de la mine? M-as bucura sa aud ca a ajuns.


Himmelsduft

Mergi la inceput