Ionut poate fi un copil normal!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Cred ca nu voi putea dormi in noaptea asta dupa ce am vazut acei 5 copilasi pentru care s-a organizat teledonul la Antena1...Bine ca au banii pentru tratamente si Doamne,ocroteste-i!

As vrea sa cred ca ghetutele tuturor copiilor au fost umplute cu dulciuri ,ca mos Nicolae a fost generos si toti micutii sunt fericiti

Mosul a venit si la Ionut,i-a umplut ghetutele cu dulciuri si bonus ca a fost cuminte a primit si jucarii.Ce nu i-as da?...sa il vad numai zambind,sa-si traiasca frumos copilaria...
La gradinita a fost petrecere mare pentru mos,cu poezii,multe cantece si dansuri...o minune!Ionut a stat mai retras,nu a stat mult pe scena,dar a urmarit atent spectacolul si...pasii de dans.Este la perioada imitatiei,orice vede pune si el in aplicare.Cea mai nastrusnica idee e ca aparatul de fotografiat are rol de cadelnita,ca il tine atarnat de snur si toata casa o i-a la tamaiat,ca asa a vazut baiatul ca face preotul...

As vrea sa nu amintesc acum de necazuri,e o seara magica...povestim altadata ...asa ca Doina iti raspund in alta zi,nu te supara,te rog!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Am uitat sa va spun ca am facut multe poze,stiu ca vreti sa il vedeti pa Ionut,asa ca va spunem unde le puteti vedea:http://picasaweb.google.com/ionut.minoiu
Mai punem si in zilele urmatoare cateva poze.
Tuturor

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Mai, ce frumusel e! Arata grozav! Si merge el la gradinita... E baiat mare Si cred ca e dulce foc cand imita diverse comportamente, probabil unele neasteptate, cum e faza cu tamaiatul.

Cat despre probleme... scrii tu cand poti... nu e problema. Nici eu nu am intotdeauna dispozitia sa ma gandesc la probleme, uneori as vrea sa dispara problemele pur si simplu, sa fie si Andrei sanatos si fericit, si toti ceilalti copilasi...

Va pupam, noapte buna

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Cat e de scump !

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Nu avem vesti deloc bune,suntem la spitalul judetean dun Constanta,deoarece de duminica noaptea Ionut face febra si nu stiu cauza.E totul atipic,iar analizele de sange facute in urgenta au valorile scazute,acum trebuie sa facem investigatii mai amanuntite.Si ce bine ne mergea...Viata asta cu necazuri si durere pentru sufletelul asta mic...Doamne,ajuta-ne sa trecem si peste asta!

Vreau sa-i multumesc din suflet Andreei,Lyly-Love numele de utilizator DC pentru cadourile trimise lui Ionut,chiar inainte sa plecam spre spital am primit pachetul.Hainutele ii vin perfect,le-a si imbracat,iar maine ne uitam pe carticica frumos colorata si facem si puzzle.Multumesc mult si pentru sprijinul financiar,voiam sa achit o datorie de la proteze,dar acum imi sunt mai de mare folos la spital...Iti sunt recunoscatoare,multumesc din suflet si pentru cuvintele frumoase!

Asteptam sa vedem cum ne ies analizele si venim cu vesti.Sunt tare speriata!De ce ma chinuie asa mult tot felul de ganduri?...As vrea sa spun ca nu mai pot, ca am obosit,dar Ionut nu ma lasa...

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Mariana, sper sa treaca repede si sa scapati de spital curand! Sa ne mai spui ce face Ionut si cand afli ce are...

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Suntem tot in spital si ne-am pierdut rabdarea
Ionut e cam agitat,uneori somnoros,trist,plictisit...nici nu e de mirare daca ma uit in jur si vad conditiile in care stam...greu de imaginat ca asa arata un salon al unui spital judetean ce se vrea a fi cel mai bun din aceasta regiune!Nu am comentat eu prea multe despre cele intampinate prin spitale,ca parca numai de asta avem parte,dar acum simt nevoia sa urlu,sa spun cuiva...Oare de ce viata copiilor nostri valoreaza atat de putin,socotind chiar si numai pentru felul cum sunt cazati intrun spital?Putem face ceva?...Si asta nu e tot.Ma intreb oare nimeni nu s-a gandit ca fiind spital de urgenta are nevoie si de un laborator pe masura?Pe baza primelor analize primesti un posibil diagnostic si tratament!Ori,pana nici medicii nu au incredere in felul cum ies analizele...Ionut avea doua valori la hemoglobina,in aceeasi zi,13.5 si 9.5, iar medicul a tras o concluzie geniala:nu e nici de 9 nici de 13,e cam 11,socotid dupa culoarea fetei!
Am repetat analizele la un cabinet particular,cu bani cum e si normal si asteptam maine sa discutam cu doamna doctor,poate ne lamurim de unde a fost febra...
Vrem si noi acasa,sa impodobim bradul,sa taiem porcul,sa ne pregatim pentru Craciun,nu mai vrem prin spitale!Ne aude mosul si pe noi?!...

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Imi pare rau, Mariana! Va doresc sa va gaseasca Mos Craciun acasa!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Ce sa va spunem mai mult decat ca am vrea sa se rezolve totul repede si sa mergeti acasa sa va linistiti si sa sarbatoriti?...

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag


Reda zambetul copiilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Dragi prieteni,suntem acasa!Analizele lui Ionut au iesit bine,el se simte bine,e alt copil acum,zburdalnic si fericit!
Asteptam sa vedem cum ii iese urocultura,va trebui sa sun,se pare ca ar fi ceva probleme.Nu stiu din ce cauza a fost febra,dar cel mai mult m-au speriat analizele,daca stiam le faceam de la inceput la un cabinet particular si nu ne mai internam,chipurile pentru investigatii...
Ionut este un rasfatat si ii place in aceasta postura,este mereu in centrul atentiei,iar mosul pare sa fie foarte darnic...Am o alta pofta de viata cand ii vad fata vesela,cand zambeste,cand se joaca

Cristina,Doina,,multumim pentru cuvintele frumoase!Haideti sa asteptam Craciunul cu liniste si pace in suflete,iar pentru copilasi cu multe daruri si sanatate!Incerc sa mai pun si niste poze in zilele urmatoare ca parca am mai crescut...

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput